Kopyala-yapıştır fonksiyonunu bilmeyen kişinin bilişime gelmesi

Bilişim bölümüne giriş için gerekli olan şartlarda, "öğrenci kopyala yapıştır fonksiyonunu bilir" ibaresi yoksa kimseyi ilgilendirmeyen durumdur.

Kopyala-yapıştır yapmamış kişi yazılım okuyor, ilaç içmemiş kişi tıp okuyor, vida sıkmamış kişi mühendislik okuyor. Buna bir çözüm bulunmalı artık.

Ben de ilk bilgisayarım olduğunda 700mb cd ye bir sürü oyun kısayolunu atıp oyunları kopyaladığını sanan birisiydim. 2 yıl sonra kendi kendime google de araştırma yaparak programlama öğrendim o zamanlar visual basic popülerdi, ardından yıllar geçti kendi kendime öğrendiğim şeyler şu an baktığım da gerçekten hayret verici seviyede. Sözün kısası kimseyi küçümseme kimin içinde nasıl bir cevher yattığını bilemezsin.

Öğrendiğiniz ve yaptığınız çalışmalar oldukça temel seviyede olacak, zamanla, bilgin arttıkça ön yargın ve egon yumuşar merak etme, şu anlık sadece devam etmen yeterli ; )

Haklı değilsin adam bilmiyor olabilir. Oraya da birşeyler öğrenmek için gidiyor. Hiç kimse böyle şeyleri doğduğu gibi öğrenemez. Ne yani bilmiyor diye okumasın mı?

Geri
Yukarı