Korkak sanatçılar hakkında ne düşünüyorsunuz?

yaren888_

Hectopat
Milletin hakkı yenilirken susan sanatçılar, yeri geldiğinde kendi çıkarları için o milleti satar! Şimdi susma zamanı değil konuşma zamanı diye düşünüyorum! #ezhel #benfero hayranıydım ama onlar da sustu ve ben çok şaşırdım, yazık yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanatçılardan böyle bir beklentimiz olmalı mı, emin değilim. Sadece bir olay olduğunda ses çıkarmak, gerçekten ses çıkarmak mıdır, bundan da emin değilim. Bir insanın şiddete uğramasını protesto etmek için, illa birilerinin şiddet görmesini beklemek mi gerekir mesela? Veya ülkedeki işsizliğe dikkat çekmek için, illa birilerinin kendini yakmasını beklemek mi gerekir? Veya annenize sevdiğinizi göstermeniz için, anneler gününün gelmesi şart mıdır? Bunlar olmadığında yani ortalık sakinken, bir sanatçı bunlardan bahsetmese "hiç bahsetmiyor ha!" demeyiz; ama bunlar olduğunda bahsetmese, vatan haini ilan ederiz. Ne 'belirli gün ve haftalar' kalıplarına takılı kalmanın, ne de sanatçıları bu kadar ciddiye almanın doğru olduğu fikrine katılmıyorum.

Tepkisini göstermesi bir şeyi değiştiriyor mu? Ben sanatçıların bu konuda sessiz kalmasından yanayım, onlara sağcısını solcusunu a partilisini b partilisini ayırt etmeksizin sanatını yapmalı. Siyasi görüşünü açıklamak halkı ayrıştırır. Bizim böyle zamanlarda kenetlenmemiz lazım. Zaten yanlış giden bir şeyler varsa halk sandıkta cevabını veriyor, son seçimlerde olduğu gibi. Evet seçim tekrarı gerçekten yanlış bir karar ama imamoğlu hakkıyla aldığına inanıyorsa tekrardan kazanacaktır zaten. Bu kadar büyütmeye gerek yok diye düşünüyorum bu olayları.

Milletin hakkı yenilirken susan sanatçılar, yeri geldiğinde kendi çıkarları için o milleti satar! Şimdi susma zamanı değil konuşma zamanı diye düşünüyorum! #ezhel #benfero hayranıydım ama onlar da sustu ve ben çok şaşırdım, yazık yani.
Kime karşı nasıl sustu? Konuyu açar mısın biraz lütfen. Tam anlayamadım ben. Ne yapmasını isterdin mesela? Susmak her zaman korkaklık demek değildir ki? Yalakalık yapmıyorlarsa sorun yok. :)

Tepkisini göstermesi bir şeyi değiştiriyor mu? Ben sanatçıların bu konuda sessiz kalmasından yanayım, onlara sağcısını solcusunu a partilisini b partilisini ayırt etmeksizin sanatını yapmalı. Siyasi görüşünü açıklamak halkı ayrıştırır. Bizim böyle zamanlarda kenetlenmemiz lazım. Zaten yanlış giden bir şeyler varsa halk sandıkta cevabını veriyor, son seçimlerde olduğu gibi. Evet seçim tekrarı gerçekten yanlış bir karar ama imamoğlu hakkıyla aldığına inanıyorsa tekrardan kazanacaktır zaten. Bu kadar büyütmeye gerek yok diye düşünüyorum bu olayları.
sanatçı görüşü ne olursa olsun özgürce konuşabilmelidir bir ülkede.

sanatçı görüşü ne olursa olsun özgürce konuşabilmelidir bir ülkede.
Ben özgürlüğüne kısıtlama getirilsin demiyorum, ülkede belirli bir kitleye hitap eden insanlar böyle konularda halkı çok kolay ayrıştırabilirler. Zaten gaza gelmeyi çok seven bi ülkeyiz, böyle şeylere gerek yok. Biz birken daha güzeliz diye düşünüyorum. Ülkede siyasette verilecek en güzel cevap sandıktır sosyal medyada çığırmak değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı