Korku filmi tavsiyesi

297689

Hectopat
Makaleler
1
Korku türünü çok seviyorum fakat piyasada doğru düzgün film bulamıyorum. İyi olduğunu düşündüğünüz korku filmlerinin adını yazar mısınız? Hepsine göz atarım. Dizi de olabilir. Kuzuların sessizliği filmini izlemeyi düşünüyorum birazdan. Sizce nasıl bir film?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kuzuların Sessizliği korkudan çok gerilim/polisiye film. Ama efsane filmdir.
Ayrıtten korku/gerilim olarak Testere'nin ilk filmini öneririm

Testere 1 e iğrenç demenize kesinlikle katılmıyorum. Seri uzun bir seri bazıları iyi değil ama ilk film kesinlikle efsane özellikle sonunda mahvetmişti beni.
Sanırım iğrenç derken kötü anlamda dememiş, filmde bol bol kanlı sahne olduğu için demiş.

Hush öneririm.

Conjuring ve Exorcist filmlerini izlemenizi öneririm. Exorcist'in 1973 yapımı filmi harikadır diğerleri kötü diye biliyorum. Conjuring serisini ise şiddetle tavsiye ederim alışılmışın dışında bir korku filmi yani diğer korku filmlerinin aksine sürükleyici bir hikayeye sahip. Annabelle ve Nun gibi yan filmleri de var serinin. Birde Rec'in ilk filmini tavsiye ederim o da güzel bir filmdir.

Korku türünü çok seviyorum fakat piyasada doğru düzgün film bulamıyorum. İyi olduğunu düşündüğünüz korku filmlerinin adını yazar mısınız? Hepsine göz atarım. Dizi de olabilir. Kuzuların sessizliği filmini izlemeyi düşünüyorum birazdan. Sizce nasıl bir film?
Çoğu Türk korku filmini izledim. En güzelleri Siccin serisi ve Magi'ydi gerisi tamamıyla vasat. Yabancı olarak da The Conjuring, A Quiet Place ve Annabelle önerebilirim. Patrick Wilson abimizin oynadığı filmler genellikle iyi oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı