Korku filmi tavsiyesi

Agresifrhyme

Hectopat
Merhaba. Çok korkunç olan film önerilerinizi bekliyorum. Lütfen Türk yapımı olmasın hepsi aynı gibi geliyor bana ve sıktı beni gerçekten.

The Thing sadece korku türünde de değil genel anlamda benim de en sevdiğim filmlerdendir ama slasher/gore tipi kanlı filmler veya günümüzde iyice popüler olan jumpscare filmlere aşina izleyicilere pek korkutucu gelmiyor. Aynı şekilde Alien filmleri de öyle. Ama Conjuring'lerin, Insidious'ların hepsini topla bir The Thing etmez benim gözümde.

Son yıllarda çekilenlerden A Quiet Place fena değildi.

The Exorcist (1973) favorilerimden bir tanesidir, The Wailing (2016) acayip bir gizem ve farklı bir havası var, filmi bitirsen bile anlamayacağın çok fazla sahne var 2. defa izlemek yada benim gibi kolaya kaçıp olayı anlamak için YouTube dan teorileri ve filmi açıklayan kişileri izleyebilirsin. Paranormal Activity bir çeşit tehdit gibidir hem izleyiciye hemde oyunculara yönelik saldırmaz fakat tehdit edip insanı gerer. Conjuring serisi yeni nesil korku filmlerinden diyebilirim fakat günümüz standartlarına göre daha kaliteli olanı. 1. filmini zayıf bulurum 2. filmine bayılırım. Texas Chain Saw Massacre (1974), The Shining (1980), Rosemary's Baby (1968), Psycho (1960). Bu sıralamayla izleyebilirsin, bazıları diyalog yoğunluklu ve korkudan çok gerilimi, hikayeyi ön planda tutuyor, yine de çoğunluğunu beğeneceğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
Sinister. Bunu herkese kesinlikle öneriyorum, fena derecede gerilliyorsunuz. Ek olarak conjuring serisini ve onunla aynı evrende geçen diğer filmleri tavsiye ederim.

İzlemiştim hocam Sinister'ı hatta 2. filmini de izlemiştim. Conjuring'i izleyeceğim.

Lake mungo, Blair Witch project 👌

Blair cadısının tüm serisini bitirdim hocam hatta inanmayacaksınız dün akşam Lake Mungo'yu izledim. Gerçekten çok gerdi beni eğer izlemediyseniz megan is missing izleyin hocam beni çok etkilemişti. Galiba bu tür filmlere mockumentary diyorlar bunlar daha çok korkutuyor beni :D

The exorcist (1973) favorilerimden bir tanesidir, the wailing (2016) acayip bir gizem ve farklı bir havası var, filmi bitirsen bile anlamayacağın çok fazla sahne var 2. defa izlemek ya da benim gibi kolaya kaçıp olayı anlamak için YouTube'dan teorileri ve filmi açıklayan kişileri izleyebilirsin. Paranormal activity bir çeşit tehdit gibidir hem izleyiciye hem de oyunculara yönelik saldırmaz fakat tehdit edip insanı gerer. Conjuring serisi yeni nesil korku filmlerinden diyebilirim fakat günümüz standartlarına göre daha kaliteli olanı. 1. filmini zayıf bulurum 2. filmine bayılırım. Texas chain saw massacre (1974), the shining (1980), rosemary's baby (1968), psycho (1960). Bu sıralamayla izleyebilirsin, bazıları diyalog yoğunluklu ve korkudan çok gerilimi, hikayeyi ön planda tutuyor, yine de çoğunluğunu beğeneceğini düşünüyorum.

Texas katliamını bitirmiştim hocam exorcist izleyemeyi düşünüyorum.
Tavsiye veren herkese çok teşekkür ederim.

Blair cadısının tüm serisini bitirdim hocam hatta inanmayacaksınız dün akşam Lake Mungo'yu izledim. Gerçekten çok gerdi beni eğer izlemediyseniz megan is missing izleyin hocam beni çok etkilemişti. Galiba bu tür filmlere mockumentary diyorlar bunlar daha çok korkutuyor beni :D
Vay be 🤣 Bence de daha gerilimli oluyorlar. Ben çok bir şey bilmeden başlamıştım Lake Mungo'ya. Bir ara gerçek mi bu dediğimi hatırlıyorum. Dediğiniz filmi izlemedim, listeme ekleyeceğim. O zaman dört film daha önereceğim:
-Hush (Sağır bir kadın dağ evinde bir katille mücadele ediyor)
-Creep (Çatlak bir adam bir adamı kendisini bir gün boyunca videoya çekmesi için tutuyor)
-Rec 2007 (Bence en iyi zombi filmlerinden, kesinlikle orijinal olan İspanyol versiyonunu izleyin)
-You Are Next (Bir aile toplantısı sırasında eve maskeli katiller tarafından yapılan saldırıda zeki bir kadın karakterimiz hayatta kalmaya çalışıyor)

Son düzenleme:
Korku filmleri ha,

Srpski (Bunu izledikten sonra cinsel ihtiyacı yapma isteğiniz kayboluyor.)

August Underground (Biraz mide bulandırıcı bir film.)

Irreversible (Tersten ilerleyen güzel bir filmdir. Öneririm.)

Haneke filmleri. (Başta Funny Games ve Benny'nin Videosu.)

Yeni konular

Geri
Yukarı