Korku oyunlarından korkuyor musunuz?

Selam.

Basit bir soru. Korku oyunları oynarken ne durumda oluyorsunuz?

Ben gerilim çok kaldıramıyorum sanırım. Bir korku oyunu oynadığım zaman yarım saatten sonra iyice gerginlik seviyem artmış oluyor ve devamını getiremeden kapatıyorum ne kadar oynamayı çok istediğim oyunlar olsa da :(

Oynamayı deneyip her defasında yarıda bıraktığım oyunlar:
Dead Space.
BioShock.
Metro.

Korkmuyorum fakat o oyunu ilk kez oynayacak isem durumlar orada değişebilir örneğin; evil nun diyebilirim telefonumdan oynuyorum 4 gündür korkudan hala bitiremedim.😁

Jump Scare içeren bir oyun bence saf korku oyunu değildir, ucuz numaraları vardır korkutmak için. Fakat Dead Space, Alien Isolation, Amnesia, RE7 gibi oyunlar saf korku oyunudur. Yada mesela Silent Hill 2,3 veya Tormented Souls, Song of Horror gibi eski veya onları baz alan oyunlar var. The Evil Within 1 çok iyi bir korku oyunudur. Remothered var mesela senaryo tarafında çok başarılı bulduğum. Outlast bence koşu oyunu, script oyunu o yüzden söylemeye gerek duymuyorum, ikinci oyunu daha iyi bence ama biraz enteresan sahneleri var. Ben zamanla oynamaya çalıştığım için alışkınım bu atmosferlere ama Jump Scare'den anlık irkilir herkes, ancak öyle bir oyuna ben "korku" demem, ucuz numara korkumsu oyunları hemen silerim. Silent Hill, RE, Alone in the Dark serilerinden gelen nesil bunlara asla korkmaz.

Geri
Yukarı