Korku Oyunu Önerisi

kederlitosbağa

Kilopat
Merhaba arkadaşlar

Korku oyunu arayışındayım. Sırf jumpscare ile korkutan oyunlar ilgimi çekmiyor. Aynı şekilde sadece atmosferi ürkünç olan oyunlarda tatmin etmiyor. İkisinin karışımı bir oyun istiyorum. Örneğin Layers of Fear. Hem atmosferi ürkünç hemde gerektiği yerde jumpscare çıkararak beni korkutmayı başarıyor.
Önerilerinizi bekliyorum.

Oynadıklarım:
-Five Nights at Freddy's
-Amnesia The Dark Descent
-Amnesia The Machine for Pigs
-Layers of Fear
-Slient Hill serisi
-Alan Wake

Soma diye bir oyun var tam tarif ettiğin gibi diyebilirim.
Dark Souls serisi de pek korku sayılmaz ama atmosferi vs. on numaradır.
Bioshock 1-2'de aynı şekilde korku değil ama ilgini çekebilir belki.

korku sınıfına girer mi bilmem ama metro serini tavsiye ederim kapkaranlık bir yeraltı odasında ölmemek için oksijen maskesi ararken arkadan bir nükleer felaket sonrası gelen bir yaratığın sana saldırması seni korkutur sanırım tabi şarjöründeki mermileri de hesaplamalı

Oyun dünyasında hikayesinden korkacağın oyun yok malesef. Atmosfer, çaresizlik ve arada bir 'böö' diyen yaratıklar var sadece. Outlast tamda bu dediğime uyuyor ve Amnesia oynamış biri eminim bunuda sevecektir.
Tam olarak korku sınıfına girmesede aniden üstüne atlayan mutantlar ve puslu atmosferi sayesinde gerilimi hat safhada olan Metro'yu önerebilirim.
Uzay hiç korkunç gelmesede peşindeki yaratık sayesinde azda olsa korkacağın Alien Isolation geldi son olarak aklıma.

Soma diye bir oyun var tam tarif ettiğin gibi diyebilirim.
Dark Souls serisi de pek korku sayılmaz ama atmosferi vs. on numaradır.
Bioshock 1-2'de aynı şekilde korku değil ama ilgini çekebilir belki.

Bioshock serisini bitirdim. Dark Souls pek bana göre değil :)

korku sınıfına girer mi bilmem ama metro serini tavsiye ederim kapkaranlık bir yeraltı odasında ölmemek için oksijen maskesi ararken arkadan bir nükleer felaket sonrası gelen bir yaratığın sana saldırması seni korkutur sanırım tabi şarjöründeki mermileri de hesaplamalı
Metroyuda oynadım. Teşekkürler yine de.
Oyun dünyasında hikayesinden korkacağın oyun yok malesef. Atmosfer, çaresizlik ve arada bir 'böö' diyen yaratıklar var sadece. Outlast tamda bu dediğime uyuyor ve Amnesia oynamış biri eminim bunuda sevecektir.
Tam olarak korku sınıfına girmesede aniden üstüne atlayan mutantlar ve puslu atmosferi sayesinde gerilimi hat safhada olan Metro'yu önerebilirim.
Uzay hiç korkunç gelmesede peşindeki yaratık sayesinde azda olsa korkacağın Alien Isolation geldi son olarak aklıma.

Alien Isolation ve Outlast'ı yazmayı unutmuşum bitirdim onları. İkiside iyi sayılabilecek oyunlardı.

Soma, The Evil Within, S.T.A.L.K.E.R, eskilerden Call of Cthulhu, Penumbra, Condemend serilerine bakabilirsin onun dışında farklı bir tarzı olan bağımsız yapım Daylight çerez niyetine oynanabilir. Aklıma sonradan gelenler bunlar :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı