Korku oyunum için öneri

Merhabalar. Ben bir korku oyunu yapıyorum. Bilgisayarlar için. Hikaye konusunun çok güzel olmasını istiyorum. Bu sebeple sizlerden fikir almak istedim.

(Oyunun ismini "The Deceased" olarak düşünüyorum)

Benim aklımda canlandırdığım hikaye şu yönde,

Bir tane yazlık çiftlik evi var. Bu evi 3 akraba aile birleşerek satın alıyorlar. İçine yerleşiyorlar, eşyalarını felan bırakıyorlar. Sonra yavaştan paranormal olaylar olmaya başlıyor. Kapıların açılıp kapanması, ışıkların bozulması, evdeki eşyaların yerlerinden oynaması, arka bahçedeki küçük parkın salıncağın gece gece sallanması felan. Bu aile de işkillenip eve bir tane kilise hocası çağırıyorlar. Hayaletimiz de onu öldüreceklerini anlayıp onlara daha güçlü şekillerde saldırmaya başlıyor. En son bu aileler dayanamayıp evi terk edip kendi normal evlerine dönüyorlar.

Bu konuda biz devreye giriyoruz. Amacımız hayaleti tamamen yok etmek. Bunun için bize bayağı bir para ödüyorlar. Bizde bunu kabul edip eve doğru yola çıkıyoruz. Görevleri anlatmayayım fakat evde hızlıca araştırma yapıyoruz. Sonucunda bazı paranormal olayların olduğu kanaatine bizde varıyoruz. Sonra hayalet/ruh bize kendini gösteriyor. Onu gördükten sonra tamamen ikna olup öldürmek için çalışmalara başlıyoruz. Önceden aile bize evin krokisini verdiği için onu öldürmek sebebiyle gerekli olan ayin düzeneğini bodrum katına kurmaya karar veriyoruz. Hayalet/ruh'u yok etmek için 5 tane mum ve 1 tane İncil'e ihtiyacımız olacak. Biz yanımızda 3 tane mum tek getiriyoruz. Neden diye soracak olursanız, hayaletin türünü felan belirlemediğimiz için az eşya getirmiş olacak (karakter).

Ayin düzeneğini kuracağız. Sonra evin içinde dolaşıp 1 tane daha mum bulacağız. Tabi ayin yerini kurduktan sonra hayalet/ruh bizim onu öldürmek istediğimizi anlayıp bize saldıracak. Ona yakalanmamız gerekiyor. Karakter daha fazla mum olmadığını anlayınca evin karşı tarafındaki orman kapısını levye ile açıp patika yolu takip ederek bir şeyler bulmaya çalışacak.

Burada 2. yaratık devreye giriyor. Bu karakterin Wendigo olmasını istedim. Bilmeyenler için Wendigo ormanların içinde gezip canlıları (insanda dahil) yiyen bir yaratık. Eğer ormanın içinde fenerimizin gücü biterse veya çok fazla ormanın derinliklerine gidersek bize direk saldırıp bizi öldürecek. Oyundaki ana Hayalet/Ruh bize saldırınca eğer elimizde haç varsa bir kereliğine haç bizi koruyacak. Fakat Wendigo'ya yakalanırsak eğer bir kerede bizi öldürüp en son save noktasına gönderecek.

Patikayı takip edip eski bir eve varacağız. Bu aralarda Wendigo kendini bize ağaçların üzerinde veya arkamızdan hızlıca geçerek göstermeye çalışacak. Fakat burada efor sarf etmeniz gereken bir yakalama durumu yok.

Eski evin kapısı pek sağlam olmayacak. Bu sebeple tekme atarak kıracağız. Sonra eve girip araştırmaya başlayacağız.

Evin bir odasında bir tane sandalyede oturan bir kadın cesedine ait iskelet göreceğiz. Aynı şekilde odada kilitli bir tane sandık.(Bunlar sonradan hikaye ile birleşecek)

Sonra evin önündeki kulübe gözümüze çarpacak. O kulübenin anahtarını evde bulup kapısını açacağız. Kulübenin içinden tornavida alacağız. Sonra yerde bir tane kilitli kasa olduğunu göreceğiz. Bu kasanın kilidi anahtar ile değil şifre ile açılıyor olacak. Sonra tekrardan evi araştırmaya başlayacağız. Sonra kilidin şifresinin yazılı olduğu kağıdı bir yerde asılı bulup, şifre ile kasayı açacağız. Kasanın içinde biraz para, bir tane not, bir tane harita ve tahtadan yapılma bir totemli kolye göreceğiz. Notun içeriğini paylaşmak istemiyorum. Fakat genel olarak not, totemin bizi Wendigo'dan korumaya yaradığını anlıyoruz. Haritaya bakınca yakınlarda bir tane Kilise olduğunu anlayacağız. Koordinatları telefonumuza girip oraya doğru İncil'i bulma umuduyla gideceğiz.

Burada biraz aksiyon bulunmakta. Kilise'ye gitmek için ormanın içinden geçmemiz gerekecek. Ormanın içinden giderken Wendigo bize kendini biraz gösterecek. Belirli bir süre sonra Wendigo bizi yakalamak için arkamızdan koşmaya başlayacak. Biz de hızlıca kiliseye doğru kaçacağız. Mezarlığın kapısı kilitli olacak. Fakat biz mezarlığın kapısına varınca Wendigo totemi görüp bizi kovalamayı bırakacak. Ardından levye yardımı ile mezarlık kapısının kilidini kırıp içeri gireceğiz. Biraz ilerledikten sonra kilise kapısına ulaşacağız. Tabii ki kilitli olacak. Önceden aldığımız Tornavida burada bize lazım olacak. Tornavidayı kullanarak kilisenin kapısını açacağız.

Kiliseyi inceleyeceğiz. Kilisenin içinden İncil'i bulacağız. Nerede bulacağımızı anlatmak istemiyorum (Spoiler sebebiyle) Ardından rahibin masasındaki bir tane not dikkatimizi çekecek. Notun birazında kan bulunmakta. Notun içeriğini de paylaşmak istemiyorum. Fakat genel olarak bir evden bahsedecek. Notun yanında duran bir tane harita ve bir tane anahtar görüp bunları alacağız. Bu harita bizim yürüdüğümüz patikanın diğer tarafında bir tane daha ev olduğunu gösterecek.

Oraya doğru yola koyulacağız. Patikayı takip edip geldiğimiz yoldan geri döneceğiz. Yol ayrımının olduğu bölüme gelince telefonumuzdaki pusulayı kullanarak, kilise de bulduğumuz haritadaki bilgiler ile bir yöne doğru ilerleyeceğiz. Bu yere ormanın içinden gideceğiz. Burada yaşanacaklar ile ilgili pek bilgi vermek istemiyorum. Fakat hikayeyi tam olarak etkileyecek bir şey yaşanmayacak.

Eve varınca kilisedeki anahtar ile kapıyı açacağız. Sonra evi araştırmaya başlayacağız. Evin içerisinde mum bulacağız. Sonra ana eve doğru yola koyulacağız. Eve gidince ana hayalet/ruh bize saldıracak. Bizde ona yakalanmadan bodrum katına inip mumu ve İncil'i yerleştireceğiz. Hayalet/Ruh karşımıza gelecek. Sanki bir güç onu tutuyormuş gibi kurtulmaya çalışacak. Burada bizimle Hayalet/Ruh arasında bir konuşma geçecek. Konuşmada hayalet bize eski eve gidip yatağın altındaki anahtar ile kasayı açmamızı isteyecek. Sonra hayalet yok olacak.

Eski eve tekrardan gideceğiz. Dediği gibi yatağın altındaki anahtarı alıp sandığı açacağız. Sandığın içerisinde bir kaç eşya ve bir tane günlük bulunacak. Bu günlüğü alıp okumaya başlayacağız. Ve eski evde bulunan ölü bedenin aslında bizim öldürmeye çalıştığımız Ruh'a ait olduğunu anlayacağız. Burada kadının hikayesini anlatıyor olacak. Fakat burayı şimdilik saklı tutmak istiyorum (Spoiler). Ruh'u tamamen yok etmek için onun içinde bulunduğu evi yakacağız. Ardından patika yolu takip ederek. Ana eve gidip, oradan arabamıza binerek uzaklaşacağız.

Hikaye bu şekildeydi. Hikayede belirtmediğim ve sürpriz olmasını istediğim daha bir çok korkunç olaylar mevcut. Baştan sonra okumanızı kesinlikle tavsiye ederim. Sizlerin görüşlerinizi ve tabi ki de önerilerinizi duymak isterim. Hepinize şimdiden teşekkürler.

Oyunlar ilgili bazı önemli fotoğrafları aşağıda bıraktım,

(Nereye ait olduklarını sağ üst tarafta yazdım. Normalde oyunda bulunmuyor.)

Eki Görüntüle 1384764
Eki Görüntüle 1384767
Eki Görüntüle 1384770
Eki Görüntüle 1384772
Eki Görüntüle 1384780
Eki Görüntüle 1384786
Hocam arkaya ürtpetici müzik ekleyip sübliminal mesaj vererek karakterleri gösterirseniz oyunu daha gerici yapabilirsiniz bence

Konu olarak günümüz Phasmophobia tarzı oyunlara benziyor görevlerde aynı bence daah farklı bir şey yapabilirdiniz ben olsam lağım da korku oyunu yapardım hem armosferik olarak korkutucu hem ses atmosferi olarak da korkutucu olabilir işte ne bileyim düşünsene lağımın içinde bir garip bir ses çığlık falan atıyor yani sen bilirsin

Konu olarak günümüz Phasmophobia tarzı oyunlara benziyor görevlerde aynı bence daah farklı bir şey yapabilirdiniz ben olsam lağım da korku oyunu yapardım hem armosferik olarak korkutucu hem ses atmosferi olarak da korkutucu olabilir işte ne bileyim düşünsene lağımın içinde bir garip bir ses çığlık falan atıyor yani sen bilirsin
Sadece bir moduyla sınırlı olmayacak. İlerde daha farklı hikayelere sahip farklı oyun modları da ekleyeceğim. Phasmophobia'dan bayağı farklı oyun. Direk bize saldırmak yerine farklı zamanlarda saldıracak. Aynı şekilde görevlerinde farklı olduğunu düşünüyorum.
Çıktığında etiketleyebilir misiniz? Çok merak ettim.
Tamamdır. Etiketleyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı