Korona pozitif temaslı biri alışverişe çıkabilir mi?

trans_women

Hectopat
Makaleler
4
İzolasyondayım. 5.gün oldu. Bende hiç belirti yok. Alışveriş için dışarıya çıkmam yasak mı? Telefonuma 5 gün önce mesaj geldi. Mesajda, temaslı olduğum için (aile üyelerinden biri korona olduğu için) izolasyonda kalmam gerektiği yazıyordu.

Bizim evde kalan bir kişi zihinsel engelli, engelli bir sağlık çalışanı aynı zamanda. Aşılı. Alışverişleri o yapıyor. Akıl hastası ve durduramadığımız bir kişi.
Bu durumda mecburen o mu çıkacak alışverişlerimizi yapmaya yoksa ben alışveriş için çıkabilir miyim?

İzolasyondayım. 5.gün oldu. Bende hiç belirti yok. Alışveriş için dışarıya çıkmam yasak mı? Telefonuma 5 gün önce mesaj geldi. Mesajda, temaslı olduğum için (aile üyelerinden biri korona olduğu için) izolasyonda kalmam gerektiği yazıyordu.

Bizim evde kalan bir kişi zihinsel engelli, engelli bir sağlık çalışanı aynı zamanda. Aşılı. Alışverişleri o yapıyor. Akıl hastası ve durduramadığımız bir kişi.
Bu durumda mecburen o mu çıkacak alışverişlerimizi yapmaya yoksa ben alışveriş için çıkabilir miyim?
Belirli programlardan temassız alabilirsin.

Bence engelli arkadaşı da göndermeyin, siz de çıkmayın. Riske gerek yok, başınıza bir şey gelmesin. Diğer arkadaşların dediği gibi online alışveriş yapabilirsiniz.
Anlamadım. Belirli programlar nedir?
Arkadaşımız güzel örneklendirmiş:
Migros Sanal market, A 101 Online, Getir vb. birçok platformdan alabilirsiniz. Riske gerek yok.

En azından bir test yapılmalıydı bana. Bilmiyorum ama sistem yanlış geliyor bana.
Bir madeni parayı yazı mı tura mı çıkacak diye havaya at, sonra da para havada yok olsun.
Yazı mıdır tura mıdır bilemeyesin. En azından bir test yaptırabilmeliydim.

Geri
Yukarı