Korsan Aslında Gerekli

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Mutsuz
"Hırsızlık, yazılı kanunlar ya da toplumsal meşruiyet düzeyinde mülkiyeti kendine ait olmayan bir malı, izinsizce alıkoyma, kullanma, nesneden menfaat temin etme işidir."
Bu oyunların yapılması için bir sürü insan çalışıyor. Emek veriyorlar para harcıyorlar ve sanal bir ürün elde ediyorlar. Sen bunu izinsizce kullanırsan buna hırsızlık denir.
Başka bir şey değil.
Bunun fazlaca yapılması ve bunun sanal olması bunu masumlaştırmaz.
Arkadaşa katılıyorum ha korsan oynamışsın ha dışarıda birinin cüzdanını çalmışsın ne fark eder.

Sorun eskiden Crack'li oynamak değil, bu bilinci kazandıktan sonra bunun bariz hırsızlık olduğunu farkettikten sonra param yok, durumum yok gibi nedenlerin arkasına sığınıp hala korsan oynamaktır. Burada sığır ve hırsız kesim, bunun hırsızlık olduğunu bile bile "Bedava indirebiliyorken neden para vereyim moruk" diyen kesim.

Oyun bir lükstür derler, tamamen doğru. Parası olmayan oynamasın kardeşim, ben para vererek aldığım eğlenceyi insanların para vermeden elde etmesini istemiyorum. Sizin gibi beleşçiler oyunu çalmasın diye Denuvo korumalı oyunlar bizim işlemcilerimizi kütür kütür kullanıyor.

Bilgisayar alırken 1080'ler 1080 Ti'lar, ekipman alırken Razer'lar RGB olsunlar havada uçuşur. Oyuna gelince param yok, durumum yok. Git Free2Play oyna o zaman. Benim de bazı oyunlara param yetmiyor, indirim bekliyorum. Kısacası bu işin hiçbir bahanesi yok, kendinizi kandırmayı bırakın.

O zaman sorulması gereken asıl soru şu olmalı. 1500 Euro kazanan asgari ücretli bir Alman, maaşının yirmi beşte biriyle oyun alabiliyorken ben neden beşte biriyle alabiliyorum?...
Tek başına bu yorum tüm konuyu özetliyor, daha fazla uzatmaya gerek yok bence :)

Korsan oyunu aslında hiç sevmem ama oyun nasıl diye denemek için az da olsa indiriyorum. Beğenirssm indirimde alıyorum beğenmezsem de ne yapayım ben bunu diyerek siliyorum :/ Yani korsan sadece sonrasında orjinalini alacaksan yararlı.

Korsan oyunu aslında hiç sevmem ama oyun nasıl diye denemek için az da olsa indiriyorum. Beğenirssm indirimde alıyorum beğenmezsem de ne yapayım ben bunu diyerek siliyorum :/ Yani korsan sadece sonrasında orjinalini alacaksan yararlı.
Gameplay izle kardeşim korsana gerek yok. Zamanında Yulgang 2 diye bir online oyun vardı, nasıl bir oyun diye merak edip gameplayleri inceledim hoşuma gitti indirdim. PUBG, Assasins Creed oynamak istediğimde de böyle yaptım.

Gameplay izle kardeşim korsana gerek yok. Zamanında Yulgang 2 diye bir online oyun vardı, nasıl bir oyun diye merak edip gameplayleri inceledim hoşuma gitti indirdim. PUBG, Assasins Creed oynamak istediğimde de böyle yaptım.
Çoğunlukla öyle yapıyorum ama bazen kendim deneyimlemem daha iyi oluyor

@Xaxvo hocam izlemekle düzenli oynayıp oynayamayacağına karar veremiyorsun. Ben korsan indirip belli bir süre oynamayı ve sıkılmazsam almayı daha mantıklı buluyorum.

Arkadaşlar aranızda önceden korsan oyun veya film izlememiş olanınız var mı?
Ben oyunları eskiden korsan alıyordum bu oyuna neden 200 lira vereyim gider 10 liraya korsanını alırım diyordum.
Ve hala çok pahalı oyunları korsan alırım ama bağımsız yapımcıları kesinlikle korsan almam.
Parası olmayan adam neden bir oyuna 200-300 lira versin?
İşte bu yüzden korsan aslında gerekli bence bu forumda korsana destek verilmiyormuş şahsen ben bile destek vermem ama oyun yapımcıları fiyatları indirmedikçe devam etmek zorundayız.
Korsan kullanım bir suçtur ama firmaların fiyatları bu kadar yüksek tutması da bir suçtur.
Ayrıca Türkiye'de birkaç kişi hariç hepimiz korsan film izlemiş ya da oyun oynamışızdır.
Bir para gelirim olmamasına rağmen istediğim oyunları biriktirdiğim paralarla almaya çalışırım. İndirim zamanı gelince alırım genelde. Film konusunda ise sinema salonuna gidip izlemeyi tercih ediyorum. Daha keyifli oluyor.

@Mutsuz
"Hırsızlık, yazılı kanunlar ya da toplumsal meşruiyet düzeyinde mülkiyeti kendine ait olmayan bir malı, izinsizce alıkoyma, kullanma, nesneden menfaat temin etme işidir."

Bu oyunların yapılması için bir sürü insan çalışıyor. Emek veriyorlar para harcıyorlar ve sanal bir ürün elde ediyorlar. Sen bunu izinsizce kullanırsan buna hırsızlık denir.
Başka bir şey değil.

Bunun fazlaca yapılması ve bunun sanal olması bunu masumlaştırmaz.

Yarın korsan oyun oynamaktan dolayı polise teslim olacağım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı