[Korsan] GTX 1660S sistemde GTA IV takılıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TizyanoMert

Centipat
Daha fazla  
Ryzen 5 3600, GTX 1660 Super, 16 GB RAM sistemim var. GTA 4'te takılmadan oynayamıyorum. 1-2 dakikada bir 1 saniye donuyor. FPS düşüşleri zaten cabası.
Bu oyunu sorunsuz oynamanın bir yolu yok mu? Oyunum orijinal ve SSD'ye kurulu. 1.7 ve 1.8 patchlerini denedim, 1.7'de bir nebze daha iyi çalışıyor.

Böyle bir şey yok. Arkadaşın sisteminin bire bir aynısını kullanıyorum ve öyle bir sorun yok. Tamam sorunlu bir oyundu ama genel olarak grafikler patates gibi olduğu halde düşük FPS vermesiydi. Takılmayla ilgili bir problem asla yaşanmadı bu oyunda.

Oyununuz DVD versiyon mu?

Optimizasyonu berbat diye bir geçiştirme yok yalnız. 9 yıldır oynadığım bir oyun, 9 yıldır 1 kere takılma yaşamadım.
2070Super ile 20FPS alıyorum.

1660s ile bende çok FPS droplu oynuyorum. Gta 5 high-very high'da takılmayan sistem Gta 4'de takılıyor. Steam complete edition normalden de sorunlu bence çünkü eski sistemimde bu kadar takılmazdı oyun ve o korsan versiyondu. 1.8 yanlış hatırlamıyorsam. Rockstar şu oyunu düzgün çıkarsaydı ne olurdu sanki.

1660s ile bende çok FPS droplu oynuyorum. Gta 5 high-very high'da takılmayan sistem Gta 4'de takılıyor. Steam complete edition normalden de sorunlu bence çünkü eski sistemimde bu kadar takılmazdı oyun ve o korsan versiyondu. 1.8 yanlış hatırlamıyorsam. Rockstar şu oyunu düzgün çıkarsaydı ne olurdu sanki.
Ben herhangi bir sıkıntı yaşamadan oynuyorum, Youtube kanalımda birçok videom var bu oyunla alakalı. Kontrol edebilirsiniz.
2070Super ile 20FPS alıyorum.

Dosya Ekleri

• Grand Theft Auto 4 Screenshot 2020.11.02 - 02.16.39.19.png
    Grand Theft Auto 4 Screenshot 2020.11.02 - 02.16.39.19.png
    832,9 KB · Görüntüleme: 39
Hocam biraz konuyla alakasız olacak ama, MSI Afterburner nasıl 0.1 FPS değerini falan öyle gösteriyorsunuz? OSD'de gösteri seçiyorum ancak böyle yazmıyor. Ve panelde de çıkmıyor. Ve nasıl Türkçe yaptınız?

Darboğaz olabilir sanırım. Çok garip bütün çekirdekler %50 iken genel işlemci kullanımı %24 yazıyor :D
Hocam o derece derece. :D

İnternette bayağı gezindim ve bir yöntemin bu sorunu çözdüğünü gördüm. Zamanında kendimin de öyle yaptığını hatırlıyorum. Steam açıkken oyunun dosya konumundan LaunchGTAIV.exe dosyasından oyunu başlatmayı deneyebilir misiniz?

Hocam biraz konuyla alakasız olacak ama, MSI Afterburner nasıl 0.1 FPS değerini falan öyle gösteriyorsunuz? OSD'de gösteri seçiyorum ancak böyle yazmıyor. Ve panelde de çıkmıyor. Ve nasıl Türkçe yaptınız?

Hocam o derece derece. :D.

Override graph name, ve grup adını üstüne yaz kısımlarını aktifleştirip ikisini de aynı isimde giriyorum. Bir de RivaTuner açıp setup kısmından alt kısımdaki enable Benchmark mode aktifleştirin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı