Korsan oyun hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Genel cümlelerden anlamıyorsun madem spesifik örnek vereyim. Örneğin Far Cry 3 ücretli. Ben gidip bunu korsan olarak yükleyip oynadığımda, normal şartlarda parasını vererek almam gereken hizmeti ücretsiz aldığım için, şirket kazanması gereken bir dijital kopya miktarını kazanmamış oluyor. Şirket satışa sunduğu oyunu oynamak için satın alanlardan para kazanır değil mi? Sen bu oyunu satın almadan oynadığında, şirkete zararı yok mu diyorsun? Aşırı komik bir arkadaşsın sen ya

Hangi şirket ya da insan bu tür korsan olaylarından batmış ya da ciddiye aldığınız kadar büyük zarar görmüş, burada crackleyen arkadaşlar yok sadece kullananlar var metaforunuzu düzgün sunun.

Abicim oyunların bir maliyeti var, maliyeti çıkarıp kâr elde edebilmesi ve oyununu geliştirmesi/devam edebilmesi için bir miktar satması gerek bunlar ne anlama geliyor duydun mu hiç?
Fakat arabayı çalarsan başkası o arabayı alamaz. Fakat bir oyunu çalsan bile insanlar onu alabilir. Bunu anlatıyorum, okumadan yorum yapmayın.

@musti9784653 Oyna diyor? Ve oyunu öğreniyor. Geri kalanı ister orjinal alır ister korsan kullanır.

O alabilecek kişiler oyunu almadığında olan bir durum? Biz zaten alamayacakları konuşuyoruz ilk dediğim gibi yapanlar zaten (anladınız siz).
Konuda "alamayacaklar" diye bir şey yazmadığına göre "Siz" her kimseniz yanlış şeye zıplıyorsunuz.
Ee? Ne diyorsun? O zaman sen alabilecek durumda iken almıyorsun zaten onlardan nefret ediyoruz.
"Normal şartlarda almam gereken" derken, şirketin sunduğu hizmetten faydalanmam için yapılması gereken işlemi kast ettim. Gayet de anlaşılır bir cümle aslında.

Fakat arabayı çalarsan başkası o arabayı alamaz. Fakat bir oyunu çalsan bile insanlar onu alabilir. Bunu anlatıyorum, okumadan yorum yapmayın.
$60 yatırım yaptım bir oyun çıkardım ve sıfır sattı, herkes korsan kullandı. Şimdi ben zararda mıyım değil miyim? Basit matematik bak.

Korsan kullanan varsa kullansın size ne ki? Sen oyunu Steam den alınca'' ya ben para veriyorum millet korsan indiriyor'' mu diyorsun? Herkes ne yapıyorsa yapsın.

Konuda "alamayacaklar" diye bir şey yazmadığına göre "Siz" her kimseniz yanlış şeye zıplıyorsunuz.

"Normal şartlarda almam gereken" derken, şirketin sunduğu hizmetten faydalanmam için yapılması gereken işlemi kast ettim. Gayet de anlaşılır bir cümle aslında.
Alamayacaklar değil alabilecek yazmışsın. Bu da alabilecek kişiler oluyor? Ne demeye çalışıyorsun?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı