Korsan oyun oynamak hakkında ne düşünüyorsunuz?

Düşünceniz nedir?

• Oy verenlerin toplamı
    153
  • Anket kapandı .
Korsan oyunculuğun savunulduğu ülkeler tam liste:
- Türkiye
- Rusya
- Hindistan
Oyun piyasasına AAA oyun kazandıramayan ülkeler tam liste:
- Türkiye
- Rusya
- Hindistan
6000 TL'lik(veya muadili) bilgisayar toplayıp oyuna para vermeyen insanların olduğu ülkeler tam liste:
- Türkiye
- Rusya
- Hindistan
Hayatında hiç crackli ürün kullanmamış gibi crack kullananlara saldıranların yaşadığı ülkeler tam liste:
- Türkiye
- Rusya
- Hindistan
Mobil oyunlara dünyanın parasını yatırıp, futbol kulüplerinin formalarına 300 TL verip oyun alamayanların bulunduğu ülke:
- Türkiye
Daha fazla saymama gerek var mı? Bulmak istediğiniz bütün cevapları sıraladım. Gerek yok bence daha fazla tartışmaya konu kapanabilir.

Ben virüs bulaşır diye hiç indirmedim ama Epic verdi mi de kaptım beleş oyunları (GTA hariç o zamanlar PC yoktu) ama korsan indirene saygı duyarım (tabii alacak parası olup da oyuna para verilmez diyenlere saygı duymam o ayrı mesele).

Korsan oyunculuğun savunulduğu ülkeler tam liste:
- Türkiye
- Rusya
- Hindistan
Oyun piyasasına AAA oyun kazandıramayan ülkeler tam liste:
- Türkiye
- Rusya
- Hindistan
6000 TL'lik(veya muadili) bilgisayar toplayıp oyuna para vermeyen insanların olduğu ülkeler tam liste:
- Türkiye
- Rusya
- Hindistan
Hayatında hiç crackli ürün kullanmamış gibi crack kullananlara saldıranların yaşadığı ülkeler tam liste:
- Türkiye
- Rusya
- Hindistan
Mobil oyunlara dünyanın parasını yatırıp, futbol kulüplerinin formalarına 300 TL verip oyun alamayanların bulunduğu ülke:
- Türkiye
Daha fazla saymama gerek var mı? Bulmak istediğiniz bütün cevapları sıraladım. Gerek yok bence daha fazla tartışmaya konu kapanabilir.
He kanka arkandan uydur. İstatistiklere bak bakalım yine iyi alıyoruz arkamızda ekonomisi bizden iyi olan ülkeler de var. (İstatistikleri arıyorum geçmişte)
Sadece oyun da değil. Top 20 Countries for Software Piracy and License Misuse (2017) | Revenera Blog

He kanka arkandan uydur. İstatistiklere bak bakalım yine iyi alıyoruz arkamızda ekonomisi bizden iyi olan ülkeler de var. (İstatistikleri arıyorum geçmişte)
Ne uydurması? İstediğiniz kadar araştırabilirsiniz. Mesela Fransa bizden geride. Fakat Fransa'da zaten bizden daha az bilgisayar donanımı ve konsol satılıyor. Hem de burada benim sayısal bir değer belirttiğimi gördünüz mü de bana uyduruyorsun diyorsunuz? 3. madde hariç benim karşıma başka bir tezle çıkamazsınız. Türkiye 2020 yılında oyuncu sayısına göre mobil oyunlara en çok para harcanan 5. ülke oldu. En çok taraftar forması satılan 12. ülke konumunda(toplamda lisanslı 26 milyon ürün satılmış sadece 2019 yılında). Uyduruyor muyum sizce?

Sadece oyun da değil. Top 20 Countries for Software Piracy and License Misuse (2017) | Revenera Blog
Ne uydurması? İstediğiniz kadar araştırabilirsiniz. Mesela Fransa bizden geride. Fakat Fransa'da zaten bizden daha az bilgisayar donanımı ve konsol satılıyor. Hem de burada benim sayısal bir değer belirttiğimi gördünüz mü de bana uyduruyorsun diyorsunuz? 3. madde hariç benim karşıma başka bir tezle çıkamazsınız. Türkiye 2020 yılında oyuncu sayısına göre mobil oyunlara en çok para harcanan 5. ülke oldu. En çok taraftar forması satılan 12. ülke konumunda(toplamda lisanslı 26 milyon ürün satılmış sadece 2019 yılında). Uyduruyor muyum sizce?
(2017) işte genel olarak alınan yazılımlar yine bu ekonomi ile iyi alıyoruz. 2.de kesinlikle haklısınız. Sondan bir öncekinde haklısınız sondakine bir şey diyemem çünkü yakında tanıdığım yok öyle olan. Ama çok da yazılım satın alımlarda kötü değiliz bu ekonomi ile. Benim anlatmak istediğim bu.

(2017) işte genel olarak alınan yazılımlar yine bu ekonomi ile iyi alıyoruz. 2.de kesinlikle haklısınız. Sondan bir öncekinde haklısınız sondakine bir şey diyemem çünkü yakında tanıdığım yok öyle olan. Ama çok da yazılım satın alımlarda kötü değiliz bu ekonomi ile. Benim anlatmak istediğim bu.
Hocam demek istediğinizi anladım. Fakat zaten şirketinizde mesela crackli Windows kullandırmazlar. Bazı şirketler crackli kullanıp denetim zamanlarında kaldırıyor fakat ciddi manada büyük cezalar kesiliyor. Oyun kısmında hala çok gerideyiz. Ben Solid satın aldım 10 taksit yapıp ödedim siz düşünün. Şirket satın almadı sadece CAD uygulamalarını veriyorlardı 1 yıl.

Bazı oyunlar pahalı olabiliyor ama her oyun pahalı değil. Şu oyun 300 TL o oyun 500 TL pahalı diyerek bundan faydalanmamalısınız. Paranın yettiği oyunu oynayacaksın. İndirim bekle 5TL - 20 TL arasına kadar indirime giren bir çok oyun var. Mesela Hitman 2 144TL. İndirimlerde 24 TL ye kadar düşüyor. Ama yine işine gelmeyecek bu korsan kullanan arkadaşların. Korsan oyun oynayan kişilerin çoğu P2W oyunlara yatırdıkları paranın haddi hesabı yoktur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı