Korsan oyun oynamak kul hakkı mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu size bağlı. Baskalari kul hakkı olduğunu söyledi diye kul hakkı olmuyor.
Ben istemeyerek de olsa kullanıyorum ve maalesef kullanmaya devam edeceğim.

Henüz diyanet işleri veya islama bağlı diğer kurumlar oyun ya da yazılımlar konusunda bir fetfa yayınlamadı. Günahsa bile mesul değiliz.

Diyanet işleridir, hocalardir bunlara göre deniz urunleri de haram. Hiç boş kurumları ve kisileri karıştırmaya gerek yok.

Oyunun korsan oynanmasını istemeyen CoD gibi internete bağlanmayı zorunlu yapabilir. Param yok bilgisayarım Celeron işlemcili benim oyuna verebilecek param yok imkanım oldukça önce korsanı indirip kaldırıyor mu diye bakıyorum eğer fiyatı uygunsa Steam'den alıyorum.

Güncelleme mi bekliyorsun? Tabi ki kul hakkı korsan oyun.
Kul hakkı değildir demedim zaten, günahsa bile mesul değiliz dedim. Eğer hocalar yanlış anlattıysa günahları boyunlarına, peygamberimiz içen bir guruba önce afiyet olsun demiş. Sonra çozutup kavga ettiklerini görünce alkolu yasaklamıştır. İslamdada yasak gelmeden öncesinden mesul olunmuyor.

Kul hakkı değildir demedim zaten, günahsa bile mesul değiliz dedim. Eğer hocalar yanlış anlattıysa günahları boyunlarına, peygamberimiz içen bir guruba önce afiyet olsun demiş. Sonra çozutup kavga ettiklerini görünce alkolu yasaklamıştır. İslamdada yasak gelmeden öncesinden mesul olunmuyor.

Yapılan iş sanal hırsızlık sizce bu mesul değil mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı