Korsan oyun oynamak kul hakkı mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet kul hakkı. Biri senin bir şeyini çalsa kul hakkı olur. Bu da aynı adamın emek verdiği, ürettiği şeyi çalıyorsun.

Oyuna gelmeden önce Windows'unuza bir bakmak lazım :) O daha büyük günah

Bence değildir. Oyun oynamak bize lüks ise bu fiyatlara rağmen korsan kullanmakta hakliyiz. Oyun yapımcilari madem korsana karşı o zaman kiralamaz yapsınlar.

Bu fiyatlardan sonra korsan normal diyenler. Az biraz düşünün. Adamlar oynu emek verip oynu yapıyor. Emeği karşılığı bir para istiyor. Siz onu ücretsiz indirirseniz o adamın hakkını girmiş olmuyor musunuz? Adamların suçu değil fiyatlandırmada. Steam bile acıyıp kuru paralel fiyatlandırmıyor. A marketten çocuk para verip aldığı çikolatayı poşetten düşürüyor. Sende onu yiyorsun. Kul hakkı sayılmaz mı?

Ülkeyi soyup oyun fiyatlarını uçurup halkı video oyunu bile alamayacak hale getirmek günah mıdır?
Bölgesesel fiyatlandırma diye bir şey var. Korsan kullanmanın bahanesi yok, kul hakkı dinimizce. Yapanların izni olmadan kullanmak yani. Sizin pahalı dediğiniz oyunlar yurt dışında buranın 5 katı. Dünyadaki en ucuz oyun fiyatlarına sahip 2. ülkeyiz. Kendim de korsan kullanıyorum ama dediğiniz şeyler doğru değil. Ayrıca korsan demek sadece oyun demek değil. Korsan kitap filan da olabilir (genellikle pahalı üniversite kitapları.).

Bölgesesel fiyatlandırma diye bir şey var. Korsan kullanmanın bahanesi yok, kul hakkı dinimizce. Yapanların izni olmadan kullanmak yani. Sizin pahalı dediğiniz oyunlar yurt dışında buranın 5 katı. Dünyadaki en ucuz oyun fiyatlarına sahip 2. ülkeyiz. Kendim de korsan kullanıyorum ama dediğiniz şeyler doğru değil. Ayrıca korsan demek sadece oyun demek değil. Korsan kitap falan da olabilir (genellikle pahalı üniversite kitapları.).

Hocam hayaller dünyanız çok güzelmiş. Bu Almanya bizi kıskanıyor dünyanın en iyi ekonomisi Türkiye'de diyen elemanlara benzediniz şu an. Hatta benzemediniz oldunuz direk.

Hocam hayaller dünyanız çok güzelmiş. Bu Almanya bizi kıskanıyor dünyanın en iyi ekonomisi Türkiye'de diyen elemanlara benzediniz şu an. Hatta benzemediniz oldunuz direk.
Git Türkiye'de bölgesel fiyatlandırma ile 18 liraya satılan oyunu Almanya'dan 90 liraya al o zaman.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı