Korsan oyun kul hakkı mıdır?

Yani maddi durumun yoksa ve sonradan parasını ödediysen bence sorun değil o ahirette hakkın sahibinin merhametine göre olacak iş.

Adamın maddi durumu yoksa ödemesin bu kadar basit sonradan ödemek zorunda değil yoksa tüm dünya ister herkeste para olsun oyunlar ücretsiz olsun özellikle şu anki ekonomik durumu göz önünde bulurt The Last of Us 1000 TL civarında.

Eğlence temel haktır arkadaşım. Kendin söylüyorsun.
Eğlence İslam'a göre temel hak değildir. Haberiniz olsun yani, yarın öbür gün Allah sorarsa "zorunluluktan yaptım, eğlence temel ihtiyacımı karşılamam gerekiyordu" derim diye düşünmeyin. O zorunluluktan hırsızlık yapma olayı açlıktan ölmek üzere olan insanlar için ekmek falan çalmayı kapsar, evinde bilgisayar başında oyunlara para bayılmak istemeyen çocukları değil.

Adamın maddi durumu yoksa ödemesin bu kadar basit sonradan ödemek zorunda değil yoksa tüm dünya ister herkeste para olsun oyunlar ücretsiz olsun özellikle şu anki ekonomik durumu göz önünde bulurt The Last of Us 1000 TL civarında.

Ya öylede oyunu yapanın suçu değilki ama sen mesela oyun yaptın kendi ülkende 50 birim ama Uganda'da 3000 birime eşit oluyor ha ben istersem 5 binde yaparım kimse bir şey diyemez isteyen almasın ama böyle yaptım diye de korsan oynamaları haksızlık gelir bana.

Ya öylede oyunu yapanın suçu değilki ama sen mesela oyun yaptın kendi ülkende 50 birim ama Uganda'da 3000 birime eşit oluyor ha ben istersem 5 binde yaparım kimse bir şey diyemez isteyen almasın ama böyle yaptım diye de korsan oynamaları haksızlık gelir bana.

Ben ilk olarak oyunun yapanın suçu demedim şu an ekonominin kötü olmasının da ayrı bir sebebi bu. İkincisi o zaman tamam fakirin birine de 1000 TL RDR2 al tamam alsın o zaman haksızlık olmaz daha zor geçinen insana aldıralım çok istediği oyunu.

Kimse öyle bir şey yapmıyor. 60 Dolar her yerde 60 dolar.

Geri
Yukarı