Korsan oyun sitelerinin amacı ne?

Korsan oyunların amacı indirdiğin zaman oyunu dosyalarını ve paketlerini çıkartan setup işlem tamamlayıncaya kadar arka planda ekran kartını ve işlemcini kullanarak bir takım işlemler yapar yaptığı işlemler karşılığında coin kazanır sana da bunun karşılığında oyunu kurar kısacası korsan oyunlar oyunun parasını fazlaca kazanırken senin bilgisayarının performansı gitgide düşer.

Bir şeyin korsanı varsa orjinali kullanıma çok uygun değil demektir.Yıllarca şarkılar korsan dinlendikten sonra şarkıcılar youtube,spotify gibi platformlarla anlaşma yöntemleri seçtiler artık kimse korsan şarkı aramıyor.Film yapanlar mesela artık netflix vs(film izlemediğimden çok hakim değilim) bu tip platformlarla anlaşıyorlar.Oyunlar için de üyelik sistemleri çıktı ve dönem dönem indirimler yapıyorlar daha çok ulaşılabilmek için.Korsanın hala akıllandıramadığı süper lig var,umarım ileride o konuda da her bireyin kendi başına üye olabileceği makul fiyatlar görürüz.Çocuklar oturup ailesiyle tv izlemiyor,fiyatlar makul olsa satamadığı bir üyeliğin yanında belki iki üyelik daha satacak.

Korsan sitelerin amacı özellikle milyon dolar paralar kazanan şirketlerin ürünlerini halka sunmayı amaçlamak, ücretli bir şey varsa onu ücretsiz halde sunmak.

Ve zaten dijital bir şey olduğu için çoğu ürün oyun, program vesaire (elinize fiziksel bir şey şu an asla geçmiyor) şirketin kaybettiği tek şey potansiyel bir müşteri ve ücret oluyor.

"Kardeşim bedava peynir fare kapanında bulunur" gibi köhne mantığı da bırakın lütfen. Çok manasız.

Burada yorum yazanlar da bir para almıyor ama çoğu şeye yardım ediliyor, yorum yapılıyor. İnsanlar hayrına da bir şeyler yapabiliyor bu forumda da olduğu üzere, değil mi? Teknik destek kısmına bir şey yazıldığında hiçbir ücret almadan sırf yardım amacıyla yorum yazanlar enayi o zaman sizin gözünüzde?

Veya en basitinden uBlock tarzı ücretsiz sadece bağışla çalışan reklam engelleyici şeyler var. Açık kodlu, ne olduğu belli. İsteyen bağış yapıyor ama herkese ücretsiz.

Korsan sitelerin amacı özellikle milyon dolar paralar kazanan şirketlerin ürünlerini halka sunmayı amaçlamak, ücretli bir şey varsa onu ücretsiz halde sunmak.

Ve zaten dijital bir şey olduğu için çoğu ürün oyun, program vesaire (elinize fiziksel bir şey şu an asla geçmiyor) şirketin kaybettiği tek şey potansiyel bir müşteri ve ücret oluyor.

"Kardeşim bedava peynir fare kapanında bulunur" gibi köhne mantığı da bırakın lütfen. Çok manasız.

Burada yorum yazanlar da bir para almıyor ama çoğu şeye yardım ediliyor, yorum yapılıyor. İnsanlar hayrına da bir şeyler yapabiliyor bu forumda da olduğu üzere, değil mi? Teknik destek kısmına bir şey yazıldığında hiçbir ücret almadan sırf yardım amacıyla yorum yazanlar enayi o zaman sizin gözünüzde?

Veya en basitinden uBlock tarzı ücretsiz sadece bağışla çalışan reklam engelleyici şeyler var. Açık kodlu, ne olduğu belli. İsteyen bağış yapıyor ama herkese ücretsiz.

Doğru düzgün siteler kullanırsan hiçbir şey olmaz. Burada konu açıp bu siteleri eleştireceğine düzgün siteleri biraz araştırsan zaten bulurdun.

Ne olursa olsun korsan suç ve hırsızlıktır, onu da söylemek gerekli. Forumda yardımlaşmakla, korsan oyun indirip emeğe saygısızlık yapmayı bir tutamazsınız. Madem kaybettiği tek şey müşteri ve para, sende oyuna yatırım yap, oyunu Steam'e yükle herkes korsan indirsin. Sence emeğe saygısızlık değil mi? Hırsızlıktan farkı yok. Saygınız yoksa bari empati yapmanızı öneririm. 👍

@Sir Lewis düzgün korsan sitenin garantisini kim veriyor? Keylogger, RAT, mining yemeyeceğine %100 eminsen sen bilirsin. Birilerinin emek verip yaptığı, hadi onu geçtim aslında parayla satılan bir ürünü sen bedava ele geçiriyorsun.

Son düzenleme:
Ne olursa olsun korsan suç ve hırsızlıktır, onu da söylemek gerekli. Forumda yardımlaşmakla, korsan oyun indirip emeğe saygısızlık yapmayı bir tutamazsınız. Madem kaybettiği tek şey müşteri ve para, sende oyuna yatırım yap, oyunu Steam'e yükle herkes korsan indirsin. Sence emeğe saygısızlık değil mi? Hırsızlıktan farkı yok. Saygınız yoksa bari empati yapmanızı öneririm. 👍

Hırsızlık olduğu doğru ama Torrent'den korsan oyun indirmek suç değil. Yayımlamak yaymak suç. Bütün dünyada da bu böyle.
Ve paran yoksa oynama oynayamazsin mantığı da çok saçma, TL'nin durumundan bağımsız. 2010 da olsa saçma idi 2024'te olsa saçma herkes Torrent'den oyun indirmeyi sırf korsan oyun için kullanmıyor.
Fansub lar hakkında ne düşünüyorsunuz o zaman cidden çok merak ediyorum bu arada...

@Sir Lewis düzgün korsan sitenin garantisini kim veriyor? Keylogger, RAT, mining yemeyeceğine %100 eminsen sen bilirsin. Birilerinin emek verip yaptığı, hadi onu geçtim aslında parayla satılan bir ürünü sen bedava ele geçiriyorsun.
Siz o zaman gidip bütün oyunları parayla alın, o para cebinizden çıksın.

Büyük şirketlerin oyuncağı olmuşsunuz haberiniz yok. Neymiş hırsızlıkmış, tabii. Dijital şeylere bu kadar para vermeye devam edin.

Bir de ne emeğe saygısızlığı yahu? Böyle fikirleri aklınıza sokup sokup alıyorlar cebinizden paracıkları, vermeyen kişilere de "hırsızsın" diyorsunuz. Hem de durduk yere diyorsunuz. Kendiniz para veriyorsunuz diye vermeyen, size bir şey demeyen kişiye "hırsızsın" demek ne alaka? Korsan kullanan kişiler size "enayi" diyor mu? Demiyor, siz niye "hırsızsın" diyorsunuz?

40 yılda bir orijinal bir şey alıyorsunuz diye size bu hakkı kim veriyor? Yasalarda bile böyle bir madde yok yahu? (Başka ülkelerde var vesaire demeyin Türkiye'de yaşıyoruz, burası için konuşuyoruz)

Umarım zırtcehenneminden veya torrent'ten film, dizi izlemiyorsunuzdur. Aman başkasının hakkı çalınır, kocaman şirketlerin parası eksilir, dikkat edin.

Ve büyük şirketlerde çalışan herkes maaşını alıyor zaten, bedavaya mı çalışıyor insanlar? Hadi indie stüdyoları deseniz anlarım da konu o değil.

Sizin savunduğunuz şey, zaten çoğunlukla kar eden, hatta etmediği zaman çalışanlarını çıkaran oyun şirketleri. Kaç tane çalışan çıkarıldı haberiniz var mı? En ufak bir kar düşüşünde hemen 2000 çalışan dahi gözden çıkarılıyor. Siz bunu savunuyorsunuz habire, farkında değilsiniz. O kadar "emeğe saygı" duysalardı, bunca insanı çıkartmak yerine farklı yollar düşünürlerdi.

Son düzenleme:
Korsana destek yoktur. Aklıma takıldığından soruyorum. Misal RDR2 1.100TL biri bunu kırıp, korsan oyun sitelerine yayıyor. Başkası bunu indirirken virüs, mining, RAT yiyebiliyor, yemeyenlerde oluyor. "Beleş peynir fare kapanında bulunur" atasözününün anlamı tam olarak budur. Kim niye paralı oyunu bedava sana versin, çıkarı olmadan? Bu devirde otur, ye iç, çalışmasan 30 yaşına kadar, en yakınlarından ailen bile rahatsız olur bir işe yaramıyorsun, hayrın yok gibi düşünebilirler. Bu insanlar 1000 liralık oyunu babasının hayrına dağıtmıyor sonuçta. NFS Underground 2 orijinalini bulamadım, internetten indirmeye korktum bu sebeplerden ve yapımcıya haksızlık olmaması için indirmedim. Sizce korsan oyun sitelerinin amacı ne? Siz ne düşünüyorsunuz?
Ben sana açıklayayım :
Korsan oyunların hiçbiri ücretsiz değil, sen ücretsiz sanıyorsun. Korsan grupları genellikle cüzi bir miktar karşılığında istediğin oyunları kırıyorlar. Bir nevi donate mantığıyla çalışıyorlar. Kırıldıktan sonrada belirli siteler o oyunlara ulaşıyor ve repack dediğimiz haline çevirip yayınlıyorlar.
2. Husus, bir arkadaş hesap almak daha mantıklı demiş sizde onaylamışsınız. Umarım bu kadar dikkat eden biri olarak o hesapların hepsinin çalıntı hesap olduğunu biliyorsunuzdur :) sizin bizim gibi insanların hesabını çalıp böyle satıyorlar.

Geri
Yukarı