Korsan oyun sitelerinin amacı ne?

Umarım zırtcehenneminden veya torrent'ten film, dizi izlemiyorsunuzdur. Aman başkasının hakkı çalınır, kocaman şirketlerin parası eksilir, dikkat edin.
3-4 yıl önce stream servisi yoktu ve cehennem yada dizi box tan izliyordu herkes. Ondan önce de zaten korsan dvd vardı.
Üstelik kimsenin sesi nedense çeviriler ve fansublara gelince sesi çıkmıyor birsey diyemiyorlar hatta bu sitede destekliyorlar..:d Korsan oyuna gelince yaygara yapanlar o oyunun korsan çevirisi hakkında hiç bir şey demiyor.:D

Bence o oyun hesapları satanlardan o hesapları satın alanların durumu, oyunu korsan kullananlara göre çok daha vahim. Korsan kullanan hiç değilse başkasının hesabının çalınmasına aracı olmuyor. Sizin gibiler yüzünden milletin hesabını çalanlar türedi ve bunu ticarete döktü. O ne güzel yapımcıya hak geçmesin korsan oyun oynamayayım ama çalıntı hesapları satın almakta sorun yok. Acaba hesapları çalınanların haklarını nasıl ödeyeceksiniz? Korsan oyun indirenler hiç değilse başka oyuncuların kul hakkını yemiyor. Kaldı ki korsana karşı olanların Bilgisayarlarında ki her program lisanslı mı? Faturalı mı? İşletim sistemi, Adobe, Word Exel'i orijinal lisanslı mı? İnternetten izlediği dizi ve filmleri acaba hangi korsan sitelerden izliyorlar? İndirdiği mp3 ler yasal mı? Hadi hepsini geçtim baba parası yemeyen kendi imkanlarıyla kazanan bir oyun sever bizim ülkede yeni çıkan kaç tane oyunu satın alabilecek? Oyunlar bile artık 1500-2000 tl bandını geçmiş. Ekonomimiz Avrupa ülkeleri standartlarında mı da insan oynamak istediği her oyunu orijinal alabilsin. Sende 60-70 birime oyun al o zaman tamam ama yeni çıkan bir oyun artık 2250 liraları bile görüyor. O da şimdiki fiyatı. Dolar olmuş 33 lira sanki insanların tek hayattaki tek derdi oyun satın almak. Millet geçim derdinde adım atsan vergi veriyorsun. Ona para ayır buna para ayır şunun faturasını öde bunun taksiti geldi. E bu kadar borca harca gidip bir de korsan oyun oynayanları mı eleştireceğiz? Tabi tuzu kuruysa babadan zenginse baba parası yemekten paranın değerini öğrenememişse ona lafım yok o gider her şeyini orijinal alır ama bu devirde yok orijinal kulanın. Korsan kullanmayın. Korsan kullanmak haksızlıktır. Yapımcının hakkını yemektir gibi laflar bizim ülkemizde geçerliliğini yitireli çok oldu. Bu arada sözüm kimseye değil. Sadece şartların bizi getirdiği olumsuz durumadır. Son olarak sorulan soruya cevap vereyim. Eğer herkes tarafından bilinen sağlam sitelerden oyunun torrentini indirip bilgisayarına kurarsan hiç bir sorun olmaz ama bilmediğin sitelerde kırılmayan oyunlar bile kırıldı diye gösterilir. İşte o siteler fake sitelerdir ve o sitelerden indirdiğin de zaten virüstür. İşte ona aldanırsan ve indirip tıklarsan işte o zaman durum vahim olur. O yüzden bilindik sağlam bir sürü site var onlardan istediğin oyunu bulabilirsin.

Yazılanların bazıları komedi resmen. :D
Korsan aslında güzel bir şeydir. İnsanlar, şu anda satışı olmayan eski bir oyunu nasıl oynayacak?
Örnek veriyorum; Battlefield 2, 2142, 2: SF, Vietnam ve benzeri farklı oyunlar var. Bunlar sadece benim çocukluğumun oyunları olduğu için örnek verdim.

Tabii ki gidip de RDR2'yi GTA 5'i korsan oynamak doğru değil bunu kesinlikle savunmuyorum.

Virüs konusuna gelirsek, burada söylemek yasaktır tahminimce. İsim veremeyeceğim fakat basit bir araştırma ile güvenilir bir sürü site bulabilirsiniz.

Ben şahsen sistemi sömüren virüslü dosyaları indirmektense ucuza hesap almayı daha mantıklı buluyorum.

Korsan aslında güzel bir şeydir. İnsanlar, şu anda satışı olmayan eski bir oyunu nasıl oynayacak?
Örnek veriyorum; Battlefield 2, 2142, 2: SF, Vietnam ve benzeri farklı oyunlar var. Bunlar sadece benim çocukluğumun oyunları olduğu için örnek verdim.

Tabii ki gidip de RDR2'yi GTA 5'i korsan oynamak doğru değil bunu kesinlikle savunmuyorum.

Virüs konusuna gelirsek, burada söylemek yasaktır tahminimce. İsim veremeyeceğim fakat basit bir araştırma ile güvenilir bir sürü site bulabilirsiniz.
E iyi de bu eski oyunları paylaşanlar da hayrına paylaşmıyor ki. Uzun süre boyunca sistemde mining yapılma ihtimali çok fazla.

1711938910867.png

Kutulu olarak satışı var. Bunu almayıp neden korsan kullanıyorsunuz? Yoksa siz de emek hırsızlığı mı yapıyorsunuz? :D

50 dolar + 30 dolar kargo verip orijinal almanız lazım yoksa emek hırsızlığı olur.

1711939029945.png

Eki Görüntüle 2155911

Kutulu olarak satışı var. Bunu almayıp neden korsan kullanıyorsunuz? Yoksa siz de emek hırsızlığı mı yapıyorsunuz? :D

50 dolar + 30 dolar kargo verip orijinal almanız lazım yoksa emek hırsızlığı olur.
Peki bundan EA'in karı ne olacak? Ne de olsa muhtemelen 3. parti kişisel tarafından satılıyordur.

Dostlar para verip aldığınız ürünün ücretsiz alınması mı sizi bu kadar sinir ediyor?

Ben tecrübeli kullanıcıyım küçüklüğümden beri bu sektördeyim. İstediğim bir oyun varsa mesela Call of Duty serisi hiç fiyatlara bile bakmadan korsan yükleyip geçiyorum.

En son satın aldığım oyun bayağı oynamak istediğim fakat Online tabanlı olduğu için korsan oynanılamayan BattleBit Remastered oyunuydu.

Oyunlara mesela RDR 2'ye gidip 400 TL veren ya da ne bileyim saçma Assains Creed oyunlarına para veren Türkler'i kesinlikle anlamıyorum. Çocuk mesela 2 günlük bayram harçlığıyla gidip korsan oynasa hiçbir farkı olmayan oyuna parasını bayıyor anlam veremiyorum.

Etiği falan savunmayın bana.

Çalıntı hesabı satın alıp oynamayı mantıklı bulanda mantık mı arıyorsun hocam.
Dostlar para verip aldığınız ürünün ücretsiz alınması mı sizi bu kadar sinir ediyor?

Ben tecrübeli kullanıcıyım küçüklüğümden beri bu sektördeyim. İstediğim bir oyun varsa mesela Call of Duty serisi hiç fiyatlara bile bakmadan korsan yükleyip geçiyorum.

En son satın aldığım oyun bayağı oynamak istediğim fakat Online tabanlı olduğu için korsan oynanılamayan BattleBit Remastered oyunuydu.

Oyunlara mesela RDR 2'ye gidip 400 TL veren ya da ne bileyim saçma Assains Creed oyunlarına para veren Türkler'i kesinlikle anlamıyorum. Çocuk mesela 2 günlük bayram harçlığıyla gidip korsan oynasa hiçbir farkı olmayan oyuna parasını bayıyor anlam veremiyorum.

Etiği falan savunmayın bana.
Çalıntı hesabı satın alıp oynamayı mantıklı bulanda etik mi arıyorsun hocam?

Çalıntı hesabı satın alıp oynamayı mantıklı bulanda mantık mı arıyorsun hocam.

Çalıntı hesabı satın alıp oynamayı mantıklı bulanda etik mi arıyorsun hocam?
Peki o hesapların çalıntı olduğunu alıcı bilmek zorunda mı? Tabii ki hayır. O hesabın sahibi de gelen phishing linkine falan tıklamasın o zaman. Bunu alacak kişi o kadar araştırmak zorunda değil. Satıcıya güvenir alır. Ama çalıntı olup olmadığını bilmez.

Geri
Yukarı