Korsan oyun sitelerinin amacı ne?

Aynen öyle hocam. Bu arada bende bu tür forumlarda bu tür insanlarla pek tartışmam. 1 bilemedin 2 dolarlık istediği oyunun yanında başka oyunların da olduğu hesap satın alıyor daha bu hesabın çalıntı olduğunu bilmek zorunda mıyım diyen birinden nasıl bir tartışma beklersin orası da ayrı bir ironi. E O çalıntı hesap senden de çalınacak ve bir başkasına satılacak sonuçta. Dediğin gibi isteyen istediği şekilde oynayabilir. İster korsan oynar ister gider parası neyse verir öyle oynar ama işte tutup buna kulp takmaları, mazeret saymaları ya da o etik ama bu değil demeleri yok yok mu işte o çok komik oluyor.
Ben hiç bir zaman o tarz bir ticarette bulunmadım. Ama siz benim "hesap almak daha mantıklı" derken çalıntı hesaplardan kast ettiğimi nerenizden uydurdunuz? Ben gidip de öyle ismi belirsiz hesapları şahsen satın almam. Ama alana da karışmam bu kadar. Ne de olsa alan kişi zaten hesabın ne olduğunu bilmeden alıyor. Ha ama çalıntı olduğunu öğrendikten sonra o hesaptan çıkış yapmazsa o çakallığa girer.

Dostum ortak hesaplar gerek geri alınabilmesi ile, gerek Online oynayamaman sebebi ile tercih edilmemeli.

Korsan oynamak her daim daha iyi virüs riski vs yok çünkü hepimizi tecrübeli sayıyorum. Reddit'de yabancı dilde birkaç arama yaparak kolayca nasıl korsan indirebileceğini öğrenebiliyorsun.
Kişiden kişiye değişir bu. Ama gidip de çalıntı hesap falan da almam. Giderim istediğim oyunların olduğu bir hesabın sahibi satılığa koyduysa ve ben de uygun gördüysem alırım. Ama tabii ki de hesabın geri alınabilme ihtimalini de unutmamak gerek.

Aynen öyle hocam. Bu arada bende bu tür forumlarda bu tür insanlarla pek tartışmam. 1 bilemedin 2 dolarlık istediği oyunun yanında başka oyunların da olduğu hesap satın alıyor daha bu hesabın çalıntı olduğunu bilmek zorunda mıyım diyen birinden nasıl bir tartışma beklersin orası da ayrı bir ironi. E O çalıntı hesap senden de çalınacak ve bir başkasına satılacak sonuçta. Dediğin gibi isteyen istediği şekilde oynayabilir. İster korsan oynar ister gider parası neyse verir öyle oynar ama işte tutup buna kulp takmaları, mazeret saymaları ya da o etik ama bu değil demeleri yok yok mu işte o çok komik oluyor.
Bana da bu tarz peşin hükümlü kullanıcılar komik geliyor. Ben gidip de bir hesap almam ama sahibi belli olan ve direkt hesabın sahibinin sattığı hesabı da almakta sorun görmüyorum. İki tarafın da rızası var sonuçta istediği gibi ticaret dönebilir. Çalıntı hesaplar konusunda ise. Hesap satışını yapan ve alan kişi zaten bunu göze almıştır. Suçlu olduğunu kabul etmektedir zaten. Ama sizin böyle peşin hükümlü davranmanız bana aşırı itici geldi. Muhtemelen söylediğim şeyi tam anlayamadınız ancak ben özellikle "çalıntı hesap almak mantıklıdır" falan demedim. Hesabın sahibi ucuza satıyorsa keyfine göre ister alırsın ister almazsın. İnsanlar hakkında zan altında olmaya gerek yok.

Son düzenleme:
Ben hiç bir zaman o tarz bir ticarette bulunmadım. Ama siz benim "hesap almak daha mantıklı" derken çalıntı hesaplardan kast ettiğimi nerenizden uydurdunuz? Ben gidip de öyle ismi belirsiz hesapları şahsen satın almam. Ama alana da karışmam bu kadar. Ne de olsa alan kişi zaten hesabın ne olduğunu bilmeden alıyor. Ha ama çalıntı olduğunu öğrendikten sonra o hesaptan çıkış yapmazsa o çakallığa girer.
Hani yazdın ya yukarıda ondan soruyorum. Ucuz hesap almak daha mantık diye. Mesela ucuz hesap nedir? Sonuçta hesap diyorsun oyun demiyorsun değil mi? Mesela Piyasa da 2000 liralık bir oyunu o ucuz hesapla 2-3 dolara satın aldın. Sonra bir baktın hesabın içinde başka oyunlar da var. Aaaa ne gördün hesabın değeri aslında belki de içindeki oyunlarla birlikte 10 bin liranın üzerinde. Sonra aradan bir kaç gün ya da hafta geçti ve o hesap senin elinden de alındı. Çünkü satıcı o hesabı başkasına da sattı. Sonra bir başkasına. Sence millet 2000 liraya o oyunu satın alırken sen neden ucuz hesap aldım ayağına o oyunu çok komik bir fiyata satın aldın? Sence satıcı salak mı da sana o oyunu yanında başka oyunların olduğu hesabı öyle komik bir fiyata sattı. Çünkü o hesabı senden de alacak. Sen şimdi hala bu hesabın çalıntı olduğunu nereden bileceğim gibi saçma bir cümle mi kuracaksın yine? Millet salak mı bir dünya para verirken sen 3 kuruşa oyun değil de hesap alacaksın? Söyle ucuz hesap başka nasıl oluyor? Bir de alan kişi hesabın ne olduğunu bilmeden alıyor demez mi? Bir de çalıntı olduğunu öğrendikten sonra o hesaptan çıkış yapmazsa çakallık yapar demez mi? Hocam konuştukça batıyorsun. Kendini haklı çıkarmak için daha da küçülmeye çalışma. Burada SOR BAKALIM ARKADAŞLAR SİZ O HESAPLARIN ÇALINTI OLDUĞUNU BİLİYOR MUSUNUZ DİYE. ALIRKEN ÇALINTI OLDUĞUNU BİLEREK Mİ ALIYORSUNUZ DİYE.... HA BU ARADA MADEM UCUZ HESAP ALANA KARIŞMIYORSUN O ZAMAN KORSAN OYNAYANA DA KARIŞMAYACAKSIN. Konuyu da artık uzatma. Kim ne şekilde oynuyorsa oynasın beni ilgilendirmez. Benim oynama şeklim de kimseyi ilgilendirmez. Sadece yok şu etik yok bu değil gibi saçma sapan karşılaştırmalara gitmeyin. Yok şu oyunlar orijinal alınmalı yok eskiler korsan oynanabilir gibi yorumlar çok komik.

Korsan ürün hiç bir zaman güvenilir değildir. Hesap satın alan kişi de aldığı şeyin kaynağını bilmek zorunda değildir. Ne de olsa o hesaplar "paylaşımlı hesap" adı altında satılıyor. Amacım çalıntı hesabı övmek değil. Alan kişi bunu nereden bilecek?
Peki o hesapların çalıntı olduğunu alıcı bilmek zorunda mı? Tabii ki hayır. O hesabın sahibi de gelen phishing linkine falan tıklamasın o zaman. Bunu alacak kişi o kadar araştırmak zorunda değil. Satıcıya güvenir alır. Ama çalıntı olup olmadığını bilmez.

Fark etmez, bir hesabı satın aldığınız zaman eğer çalıntı ise suça ortak oluyorsunuz değilse bile oyuna parada vermiyorsunuz o hesabı kiralayana para veriyorsunuz ki bu da aynı derecede korsan demek :D ha X bir siteden indirmiştir ha sistemi suistimal edip hesap alıp oynamışsın. Sonuçta firmaya stüdyoya para vermiyorsun...

Sony neden 2. El CD satışlarına tepki gösterdi? Bunu sormak hiç birinizin işine gelmez mesela...

Fark etmez, bir hesabı satın aldığınız zaman eğer çalıntı ise suça ortak oluyorsunuz değilse bile oyuna parada vermiyorsunuz o hesabı kiralayana para veriyorsunuz ki bu da aynı derecede korsan demek :D ha X bir siteden indirmiştir ha sistemi suistimal edip hesap alıp oynamışsın. Sonuçta firmaya stüdyoya para vermiyorsun...
Benim bu sözü derken ki amacım. Bilgisayara virüs girip girmeme mevzusundan dolayıydı. Ama çalıntı hesap alım satımını desteklemedim. Alıcı kişi de bunu bilir veya bilmez.

Sony neden 2. El CD satışlarına tepki gösterdi? Bunu sormak hiç birinizin işine gelmez mesela...
Evet; çünkü doğrudan para kazanmıyor. Benim anlatmak istediğim. Bu tarz şeyin yapımcısına para gitmesi değil. Orjinal olması ve olası güvenlik sorunlarıyla karşı karşıya kalmamak.

Benim bu sözü derken ki amacım. Bilgisayara virüs girip girmeme mevzusundan dolayıydı. Ama çalıntı hesap alım satımını desteklemedim. Alıcı kişi de bunu bilir veya bilmez.
Torrent oyun ile virüs bulastiranlarin yarısından fazlası reklama tıkladığı için virüs bulaştırıyor, oyundan ötürü değil. Sonra site virüslü diyorlar.

Korsan oyun sitelerini bilmemde korsan oyun sistemi ilk zamanlarda insanların oyun kırma yarışıyla doğduğunu duymuştum. Kim daha hızlı oyun kıracak. Kimin ismi ilk yazacak savaşı vardı. Kırılan oyunlarda Torrent yöntemiyle servis ediliyordu.

Bu kültür böyle devam etti. Torrent dediğimiz sistemde zaten malum. En iyi veri paylaşım yöntemlerinden birisidir. Bu merkezsiz dağıtım sistemi daha global çapta kullanılması gereken ilerlemesi gereken bir sistem. Ancak korsan yuvası olarak takılı kaldı.

Hani yazdın ya yukarıda ondan soruyorum. Ucuz hesap almak daha mantık diye. Mesela ucuz hesap nedir? Sonuçta hesap diyorsun oyun demiyorsun değil mi? Mesela Piyasa da 2000 liralık bir oyunu o ucuz hesapla 2-3 dolara satın aldın. Sonra bir baktın hesabın içinde başka oyunlar da var. Aaaa ne gördün hesabın değeri aslında belki de içindeki oyunlarla birlikte 10 bin liranın üzerinde. Sonra aradan bir kaç gün ya da hafta geçti ve o hesap senin elinden de alındı. Çünkü satıcı o hesabı başkasına da sattı. Sonra bir başkasına. Sence millet 2000 liraya o oyunu satın alırken sen neden ucuz hesap aldım ayağına o oyunu çok komik bir fiyata satın aldın? Sence satıcı salak mı da sana o oyunu yanında başka oyunların olduğu hesabı öyle komik bir fiyata sattı. Çünkü o hesabı senden de alacak. Sen şimdi hala bu hesabın çalıntı olduğunu nereden bileceğim gibi saçma bir cümle mi kuracaksın yine? Millet salak mı bir dünya para verirken sen 3 kuruşa oyun değil de hesap alacaksın? Söyle ucuz hesap başka nasıl oluyor? Bir de alan kişi hesabın ne olduğunu bilmeden alıyor demez mi? Bir de çalıntı olduğunu öğrendikten sonra o hesaptan çıkış yapmazsa çakallık yapar demez mi? Hocam konuştukça batıyorsun. Kendini haklı çıkarmak için daha da küçülmeye çalışma. Burada SOR BAKALIM ARKADAŞLAR SİZ O HESAPLARIN ÇALINTI OLDUĞUNU BİLİYOR MUSUNUZ DİYE. ALIRKEN ÇALINTI OLDUĞUNU BİLEREK Mİ ALIYORSUNUZ DİYE.... HA BU ARADA MADEM UCUZ HESAP ALANA KARIŞMIYORSUN O ZAMAN KORSAN OYNAYANA DA KARIŞMAYACAKSIN. Konuyu da artık uzatma. Kim ne şekilde oynuyorsa oynasın beni ilgilendirmez. Benim oynama şeklim de kimseyi ilgilendirmez. Sadece yok şu etik yok bu değil gibi saçma sapan karşılaştırmalara gitmeyin. Yok şu oyunlar orijinal alınmalı yok eskiler korsan oynanabilir gibi yorumlar çok komik.
İsteyen istediği şekilde alır. Sana mı soracak herkes? Çok takıyorsun bu konulara.

İsteyen istediği şekilde alır. Sana mı soracak herkes? Çok takıyorsun bu konulara.
E ben zaten isteyen istediği şekilde alır oynar diyorum da sen sanırım anlamıyorsun ki lafı ya farklı algılıyorsun ya da yazdıklarım seni fazlaca köşeye sıkıştırıyor ki kem küm etmek için laf ebeliği yapıyorsun. Önce yukarıda sorduğum sorulara cevap ver öyle lafları kıvırma ya da cevap veremiyorsan da üsteleme. İnsanlara sor bakalım ucuz hesapları alırken bunların çalıntı mı yoksa sahte hesap mı olduklarını biliyorlar mıymış? Bu konuları takan sanırım burada en çok sensin ki herkes sana cevap yazıyor bana değil. Sen de işte millet sana yazdıkça ben öyle demek istemedim böyle demek istedim diye diye ne dediğin bile anlaşılmıyor. Muhtemelen hesabın yeni açıldığı için burada birinin ikinci yedek hesabısın hatta bu konuyu açan kişinin ikinci hesabı olma ihtimalin de çok yüksek. O yüzden daha fazla yazmama gerek yok. Sen istediğin kadar lafı değiştir umurumda olmaz. İnsanlar zaten sana gereken cevabı vermiş.

Son düzenleme:
E ben zaten isteyen istediği şekilde alır oynar diyorum da sen sanırım anlamıyorsun ki lafı ya farklı algılıyorsun ya da yazdıklarım seni fazlaca köşeye sıkıştırıyor ki kem küm etmek için laf ebeliği yapıyorsun. Önce yukarıda sorduğum sorulara cevap ver öyle lafları kıvırma ya da cevap veremiyorsan da üsteleme. İnsanlara sor bakalım ucuz hesapları alırken bunların çalıntı mı yoksa sahte hesap mı olduklarını biliyorlar mıymış? Bu konuları takan sanırım burada en çok sensin ki herkes sana cevap yazıyor bana değil. Sen de işte millet sana yazdıkça ben öyle demek istemedim böyle demek istedim diye diye ne dediğin bile anlaşılmıyor. Muhtemelen hesabın yeni açıldığı için burada birinin ikinci yedek hesabısın hatta bu konuyu açan kişinin ikinci hesabı olma ihtimalin de çok yüksek. O yüzden daha fazla yazmama gerek yok. Sen istediğin kadar lafı değiştir umurumda olmaz. İnsanlar zaten sana gereken cevabı vermiş.
Farkında mısın? Önceki konuda meseleyi ilk sen başlattın bana ne ki birinin nasıl oyunu elde ettiğinden? Ayrıca sen de bana oldukça kafayı takmış olmalısın ki sürekli ama sürekli beni rahatsız ediyorsun. Ben gelip de sana özellikle bunu söylemedim ki? Bana ne yani bu konudan. Sana da laf anlatmak epey zormuş anlaşılan. Alan kişinin bilip bilmeyeceği de beni ilgilendirmez. Ben kendi fikrimi söyledim sadece. Ama sen gelip da bana "saçma insan" falan dersen işin rengi değişir. Ayrıca konuyu açan kişiyle alakam da yok.

Ayrıca çalıntı hesap alım-satımı desteklemedim. Ben dedim ki "korsan oynamaktansa hesap almak daha mantıklı" Ama sen de hesap alım satımı diyince direkt aklına çalıntı hesaplar geliyorsa bilemem.

Ayrıca bir insana durduk yere "çalıntı hesabı teşvik ediyor" demek de suçtur. Zira ben uygun ve güvenilir olanından alınmasını da söyleyecek değilim. Çünkü onu okuyan kişide az çok o bilincin olduğunu tahmin ederek onu yazıyorum zaten. Ayrıca yazdıkların zerre umrumda değil. Sen kendi kafanda üstünlük kurduğunu sanarak cevap yazıyorsun ve ben de cevap veriyorum.

Ben de meselenin fazla uzadığını düşünüyorum. Zaten benzer şeyleri yazıyoruz. Ayrıca o kadar şeye tek tek benzer cevapları vermişim. Ama sanırım siz çok fazla uzatmaya bayılıyorsunuz. En sonda "isteyen istediği şekilde alır kafaya takmayın" demişim çünkü siz bu mevzulara çok fazla kafayı takıyorsunuz gibi geldi. Ben bunu konunun kapanması için söylemiştim ama siz ters anlamışsınız.

Konuyu fazla uzatmayalım. Kimseyi kırmak istemem kendi şahsım adına özür dilerim.

Son düzenleme:
Ben ki teyp kasetlerine pasaj altı oyun kopyalayan dükkanlarda Commodore oyunu çektirmiş, 5.25'lik disketlerden DD 3.5'lik disketlere Amiga oyunu kopyalatmış, Dos 5.0 PC'me disket disket oyun yüklemiş, kopya oyun Cd-romları almış nesilim. Digitale para verir miyim? :D

Yeni konular

Geri
Yukarı