Korsan oyun ve orijinal oyun arasındaki farklar nedir?

efe6781

Hectopat
Herkese iyi akşamlar dilerim başlıkta gördüğünüz üzere bir sorum var. Örnek vermek gerekirse Far Cry 3'ü ilk olarak korsanda oynamıştım(savunmuyorum) daha sonra da satın alıp bitirdim ve aralarında pek bir farka rastlayamadım. Sizin bildiğiniz olarak farklar var mı? Mesela orijinalde daha fazla FPS veya daha az bug veya glitch olabilir mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Alma imkanın varsa orjinal almalısım bence ama bazı oyunlar satılmıyor ne kadar paran olursa olsun alamıyorsun o oyunların korsanını oynamak konusunda insanlar ne düşünüyor bilmiyorum

Ben eski bilgisayarımda GTA V’i korsan oynamıştım. Çünkü değmezdi düşük ayarlarda oynuyordum ve fps düşüktü buna rağmen. Bilgisayarımı değiştirince Steamden aldım. Online oynuyorum. Crack derdi yok. Virüs programını kapat vs böyle şeylerle uğraşmıyorum. Oyun kendi kendine güncelleniyor. Şu an bilgisayarımda korsan uygulama yok.

Eğer korsan oyunu PS veya Xbox'ta oynuyorsan yani CD'li veya CD'siz olarak CD'li olarak CD okuyucuyu çizip okuma yazmasına zarar verebilir orijinal olanların arkası koyu veya simsiyahtır ve eğer bir yerlerden bağlayıp atarsan bazı cihazlarda teknik konularda problemler yaşayabilirsin PS ye bağlanmama Online oyunlarda sıkıntılar ve daha nice problemler olur ve sana tavsiyem orijinal oyun alman eğer orijinal oyun almazsan vermek istemeyeceğin 200-300 lira sana daha pahalıya patlayabilir ve ayriyeten korsan oyunlarda bazı ses altyazı ve bazı buglar olabiliyor ve bunlar bazen canını sıkabilir PC tarafında ise torrent gerçekten bilgisayarına zarar veriyor ve her oyun yüklediğinde virüsleri artıyor sana tavsiyem eğer orijinaldan şaşma.

Birkaç fark haricinde çok farkı yok. Güncellemeleri geç alırsın ve bazı özelliklerden mahrum kalırsın. Bazılarında ise baglar olabiliyor.
Oyun dışı kısmı ise trojan gibi bilgisayarına zarar verecek virüsler bulundurabilirler. Tavsiye etmiyorum.

Son düzenleme:
FPS artışı ancak optimizasyon geliştirmeleri ile olur. Bu da oyuna gelen updateler ile yapılıyor. Keza bug ve glitchlerin düzeltilmesini de aynı şekilde güncellemeler ile oluyor. Korsan oyunlar için update dosyaları her zaman kırılmıyor. Orjinal oyunu her daim güncellemeler dahil şekilde oynarsın. Fakat korsan oyunda hangi sürüm kırıldıysa onunla oynarsın. FPS'i etkileyebilecek fark bu.

Korsan hayatinizda başarılar size...
Neresi yanlis? Update geliyor mu oyuna? Hayir.
Torrente düşerse kendiniz indiriyorsunuz, düşmezse yok. Peki orijinal? Herhangi bir güncellemede direkt kendisi güncelliyor.

O degil, bu degil.
Arkadasiniz ile X oyununu oynamak istiyorsunuz ve arkadasiniz satin almis, siz de korsanin online'i ciksin da oynayayim diye bekleyin durun öyle.
Hayir, madem korsancisiniz ovunmeyin be kardesim ya. Otur oyna, sesini de cikartma.
Hem suçlusunuz hem de suçunuz bir başarı gibi övünüyorsunuz korsan, çalıntı oyunlarinizla.
Steam'de 200 küsür oyunum var, Origin Access'e ve Gamepass'e sahibim. Dediklerimin doğru olması korsan desteklediğim sonucunu çıkarmaz. Ben dediklerimden sorumluyum sizin anladıklarınızdan değil. İyi günler.

Bu tartışmanın sonucu hiçbir yere gitmiyor, ne olursa olsun. Bir şeyin parayla satılması ve senin gidip onu bedavaya alman ne anlama gelebilir ki, şeyden başka? Tabi bu şahsi fikrim. Korsan kullananın da kişiliğinden şüphe duyarım. Etik denen bir şey var, bizim ülkemizde pek olmayan.

Herkese cevapları için çok teşekkür ederim bilgilenmiş oldum sayenizde ama korsan hırsızlık olupta ederinden fazla fiyata oyun satmakta bence hırsızlık korsanı savunmuyorum.
İyi günler dilerim herkese.

Herkese cevapları için çok teşekkür ederim bilgilenmiş oldum sayenizde ama korsan hırsızlık olupta ederinden fazla fiyata oyun satmakta bence hırsızlık korsanı savunmuyorum.
İyi günler dilerim herkese.
Benim sorumlu olmadığım ekonomiden dolayı, başka ülke vatandaşlarının 40-50 birim parayla aldıkları oyunları benim 300 birim parayla almam hırsızlıktan daha kötü bir durum bence. Bu durumda korsan oyun kullanmak çok da kirli bir iş gibi gelmiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı