Korsan oyun ve orijinal oyun arasındaki farklar nedir?

efe6781

Hectopat
Herkese iyi akşamlar dilerim başlıkta gördüğünüz üzere bir sorum var. Örnek vermek gerekirse Far Cry 3'ü ilk olarak korsanda oynamıştım(savunmuyorum) daha sonra da satın alıp bitirdim ve aralarında pek bir farka rastlayamadım. Sizin bildiğiniz olarak farklar var mı? Mesela orijinalde daha fazla FPS veya daha az bug veya glitch olabilir mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde FPS farkı olmaz. Korsan oyunlarda açılmama veya çeşitli oyun içi hatalar daha sık olur. Bir de korsan oyunların dosyalarının bilgisayar güvenliğini tehdit edip etmediğini bilemezsin.

1. Korsan oyunda her zaman virüs riski vardır.
2. Korsan oyun güncelleme almaz.
3. Sorun olduğunda en azından burada destek alamazsınız.
4. Online oynayamazsınız.
5. Güncelleme almadığı gibi çok sorunlu da olabilir. Mesela düşük FPS, bug, hatalar, oyunun açılmaması vb.
6. Kurulumla uğraşırsınız.

Bazen korsan oyunlar daha stabil olabiliyor; patchler ve kopyakoruma sisteminin kaldırılması yüzünden. Ama güncelleme alıp değişebilecek bir oyunsa güncelleme olman zor oluyor. Bana hep yaklaşık olarak 2010 öncesi oyunların korsanları orjinalinden daha iyi gibi geliyordu.

1. Virüs ihtimalinin olmaması.
  2. Sürekli güncelleme alması. (bence iyi bir şey.)
  3. Bug çıktığında fix için güncelleme almanız veya yeni özellik.
  4. Bu forumda destek almanız.
  5. Online olan oyunlarda online oynayabilmek.
  6. Çökme olmamak
  7. Steam' de başarımlar alabilmek
Orijinal Yazılım > Korsan Yazılım.

1. Korsan oyunda her zaman virüs riski vardır.
2. Korsan oyun güncelleme almaz.
3. Sorun olduğunda en azından burada destek alamazsınız.
4. Online oynayamazsınız.
5. Güncelleme almadığı gibi çok sorunlu da olabilir. Mesela düşük FPS, bug vb.
6. Kurulumla uğraşırsınız.

6. madde hariç katılıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı