Korsan oyuncular hakkında ne düşünüyorsunuz?

Değişir.

Birkaç yıldır çok fazla oyun oynamıyorum. Yeni bir Battlefield oyunu gelse orjinal alırım ama mesela single player oyunu orjinal almam. Örneğin Crysis serisini korsan oynamayı tercih ediyorum, online kısmı ilgimi çekmiyor bu oyunda ki hikayeyi bitirip siliyorum genelde.

Ayrıca orjinal RDR2 var, korsanı olsa korsan oynardım çünkü ilgimi çekmedi. RDR2'yi toplam oynama sürem 3.5 saat civarı.

Bu arada Forza Horizon 4'ü kısmen beğendim, korsan oynuyordum ama bu oyuna girince maksimum 1.5 saat oynadığım için orjinal oynamayı tercih etmedim.

Kısacası bağımlısı olduğum ve güncelleme alan, online olan oyunu orjinal oynuyorum.

Şurada sallayanların çoğunun korsan oyun oynadığına dair yemin edebilirim ama ispatlayamam.

Kimse inkar etmiyor ki zaten :). Genel görüş darphanesi var havası olup korsan kullananların yanlış bir davranış içerisinde olduğu.
İlk çıktığı dönem Windows 10 korsan oyuna izin vermeyecek lafı döndü. Bu haberi okuyan çoğu kişi Win 10'u korsan kullanıyordu. Biteceğini pek sanmıyorum. Korsan kullanmayı büyük ölçüde azaltmama sebep olan şey oyun yapmaya başlama hevesim oldu. Ben oyun yapsam satın almayıp korsan kullanılması konusunda ne hissederdim düşüncesi korsanı azaltmama sebep oldu. Lakin tamamen bırakmış değilim çünkü hakikaten kullanma ihtiyacı duymama karşın biçilen değeri soygundan ibaret olan programlar var. Neyse çok uzattım :p.

Maddi durumu yoksa yükler varsa yüklemez. Ha dersen ki oyuna verecek parası var ama vermiyor da korsan yüklüyor; işte orada bir sıkıntı var. Bir de XXX parasındaki oyunu satın almak varken rekabetçi bir oyuna bilmem kaç TL yatırıp (ki bu genelde azımsanmayacak bir miktar olur) silah skini alıyorlar. Ben de zamanında korsan kullanıp Call of Duty Modern Warfare serisini defalarca bitirdim ancak artık korsan kullanmamaya özen göstereceğim, ama bir oyuna da Türkiye şartlarında 250-300TL de vermem yani açık konuşmak gerekirse. Bu arada 62737661'ıncı konu, artık açmayın şöyle konuları :)

Aynaya bakınca o kadar da kötü şeyler düşünmüyorum. Ne kadar kötü olabilir ki? Hem müzik zevkimiz de ortak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kimse inkar etmiyor ki zaten :). Genel görüş darphanesi var havası olup korsan kullananların yanlış bir davranış içerisinde olduğu.
İlk çıktığı dönem Windows 10 korsan oyuna izin vermeyecek lafı döndü. Bu haberi okuyan çoğu kişi Win 10'u korsan kullanıyordu. Biteceğini pek sanmıyorum. Korsan kullanmayı büyük ölçüde azaltmama sebep olan şey oyun yapmaya başlama hevesim oldu. Ben oyun yapsam satın almayıp korsan kullanılması konusunda ne hissederdim düşüncesi korsanı azaltmama sebep oldu. Lakin tamamen bırakmış değilim çünkü hakikaten kullanma ihtiyacı duymama karşın biçilen değeri soygundan ibaret olan programlar var. Neyse çok uzattım :p.
Konudan değil de genel olarak forumdan bahsettim aslında. Korsan muhabbeti açılınca herkes bir anda saldırıya geçiyor.
Kendi adıma konuşursam program ve müzik konusunda korsandan kaçış yok gibi bir şey. Yıllardır open source alternatiflere yöneliyorum ama Adobe programlarının rakibi yok mesela. Şu devirde düzenli geliri olmayan ya da o programlardan gelir elde edemeyen biri aylık aboneliğe o paraları veremez. Müzik için ise FLAC seven arkadaşlar neyi kastettiğimi anlayacaklardır.

Geri
Yukarı