Korsan oyunlar bilgisayara ne zararlar verir?

Birader bende durumumuz acınası olduğunu söylüyorum bir adam bunu neden 2 sene beklemek zorunda.

Kardeşim durum acınası, farkındayız. 2 sene geçse de alamayan insanlar da var, ama bu senin ülkenin ekonomik şartları yüzünden böyle. başka ülkede bulunan bir oyun yapımcısı "dur ulan, bu ülkenin durumu yok, bedava yapayım ben bunlara" demediği sürece sen crack yaparak o yapımcının hakkını gasp edersin. Bu kadar basit.

Korsan yani crackli oyun indirmek hiç de güvenli değildir sisteminizi trojan(truva atı) buluşma olasılığı yüksektir fakat bu bütün crackli oyunlar vs. virüslüdür anlamına gelmez ama korsan program oyun vs. önermiyorum arkadaşınız BitDefender ile sistemine tam tarama yapsın veya indirmiş olduğu crackli oyunun exe dosyasını VirusTotal ile taratsın virüs çıkma olasılığı yüksektir bu virüs sadece oyunlarda değil oyunların sizlere sağlamış olduğu trainer programlarında daha fazla görülmektedir yani kısaca zararı arkadaşınıza sizle dalga geçsin yediği hurma illaki tırmalar
Ama hocam siz korsana girmeyin.

Oyun kültürünün oluşmamış olması suç olmaması demek değil. Ki Steam artık Türkiye'de temsilcilik sunuyor, keza oyun yapımcıları da. Bahsettiğiniz dönemlerde Microsoft gibi temsilcilekleri olan firmalar avukat tutup kaçak Office kullanılıyor mu? Diye dolaşıyorlardı.

Hocam forumda chat GPT ile yanıt yapmak yasak bende sizin gibi chat GPT... Kural dışı olduğunu söyledi ve 1 hafta engellendim biri raporlarsa ban yeme oranınız yüksek benden söylemesi.

Son düzenleme:

Ben 2004 ve 2005'ten bahsettim oyun kültürü yoktu o zamanlar ki yeni yeni gelişiyor oyun kültürü.

Sildim hocam. Nereden bilsin forumda gezen adam bunu? Uyarısız mı engellediler?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…