Korsan oyunlar bilgisayara ne zararlar verir?

GaJente

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ3 12100f - SAPPHIRE RX 6700 - GSKİLL 3200MHZ 16GB - KIOXIA EXCERİA G2 1TB - THERMALTAKE S200 TG 650W
1. nesil i3'lü sistemi olan bir arkadaşım vardı ve zaten eski diyerek sürekli korsan oyunlar indiriyordu. Bir keresinde benim de eski bilgisayarıma indirmişti ve Chrome mu bile 3-4 saniyede açacak duruma gelmişti PC. Şimdi arkadaşım yeni nesil ve güçlü bir PC alacak ve yine korsan oyun indireceğini söylüyor. Ben ise PC Game Pass alacağım ve beni bedavası varken ayda 80₺ vereceğim için dalga geçiyor. Korsan oyunlar yoluyla ne tür virüsler bulaşır bilgisayara?

Son düzenleyen: Moderatör:
1. nesil i3'lü sistemi olan bir arkadaşım vardı ve zaten eski diyerek sürekli korsan oyunlar indiriyordu. Bir keresinde benim de eski bilgisayarıma indirmişti ve Chrome mu bile 3-4 saniyede açacak duruma gelmişti PC. Şimdi arkadaşım yeni nesil ve güçlü bir PC alacak ve yine korsan oyun indireceğini söylüyor. Ben ise PC Game Pass alacağım ve beni bedavası varken ayda 80₺ vereceğim için dalga geçiyor. Korsan oyunlar yoluyla ne tür virüsler bulaşır bilgisayara?

İndirdiğin siteye göre değişir virüs olması dikkatli olursan virüs bile olmaz.

İndirirken kurarken sorun olmuyorsa zarar vermiyordur tecrübelerime göre.

Virüssüz korsan oyunlar tabii ki de var. Fakat antivirüssüz indirip risk almanızı önermem.

Nereden indireceğine bağlı. Sağlam kaynaklardan indirirsen hiçbir sorun olmaz. 3 yıldır format atmayıp korsan kullanan arkadaşım var ama arada bir malwarebytes ile tarama yapıyor ne olur ne olmaz diye. Ama gelip her indir, download yazısına tıklarsan zaten korsan oyun indirmesen bile virüse mahkumsundur.

Geri
Yukarı