Korsan oyunlar hakkında başlık açanlar

Raylvord.

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Architect
Yeterince param yok, ben oyuna o kadar para vermem, oyunlar çok pahalı o yüzden korsan indiriyorum diyorlar ardından sistemlerinde herhangi bir şekilde sorun olduğunda buraya yazıyorlar yetmezmiş gibi korsanı savunmaya çalışıyorlar. Arkadaşım eğer paran yoksa oynama git para biriktir oyununu öyle al oyna bu adamlar oyunlara o kadar emek veriyorlar yıllarca uğraşıyorlar bunun sonucu olarak oyuna 100-200 TL fiyat biçiyorlar sen de gidip Torrent'ten oradan buradan kaçak indiriyorsun nerede bu emeğin karşılığı hani? Yok işte o emeğin karşılığı. Bu emek hırsızlığıdır yasal olmayan bir şeydir. Ardından da biz Müslümanız çok temiziz kul hakkı asla yemeyiz diyorlar. Yazık cidden yazık hem sizlere yazık hem de o oyunları yapan üzerinde uğraşan adamlara yazık. Korsan oyun oynamayın oynatmayın...

İnternetten film izlemek te aynı. Satın almadıktan sonra ya da sinemaya gitmedikten sonra internetten izlemek korsan oyun indirmekle aynı şeydir.
Tabi ki de film'i kaçak izlemek şarkıyı kaçak indirmek de aynı lakin artık şarkılar zaten youtube'da yayınlanıyor, filmler çıktıktan 1 ay sonra televizyonda yayınlanıyor ama oyunlar öyle değil. Tabi ki de kaçak film izlemek de yanlış.
Bu başlıktan forumda en az 100 tane var. Açılır,beğeniler alınır, sonra korsanı savunan birisi gelir tartışma çıkar ve konu kapatılır.
Saçma sapan kendilerini haklı buluyorlar bir de bunu savunmaya çalışıyorlar. Ben kendi isyanımı dile getirdim herhangi bir şekilde beğeni veya prestij değil amacım.

Zamanında para verip aldığım oyun bedava olduğunda, hele ki bedava olduğu vakit gelip oyunumun içine edildiğinde ben orada oyun firmalarını 1 saniye bile düşünmem. Yapımcı seni düşünmüyor, onun avukatı mısın da bu kadar söz sarfediyorsun?

İsteyen istediğini alsın.

Zamanında para verip aldığım oyun bedava olduğunda, hele ki bedava olduğu vakit gelip oyunumun içine edildiğinde ben orada oyun firmalarını 1 saniye bile düşünmem. Yapımcı seni düşünmüyor, onun avukatı mısın da bu kadar söz sarfediyorsun?

İsteyen istediğini alsın.

Avukat değil adam düşüncesini belirtmiş.

Tabi ama herkesin oyun alacak durumu da olamayabiliyor. Hiç kimse ''ben korsan oyun oynamadım'' diyemez bence. Ben inanmam şahsen. Bende oynadım. Ama şuan benim steamde bolca oyun var. İndirimleri hiç kaçırmam. Bilgisayarımdaki bütün oyunlar hatta programlar bile (Photoshop, Camtasia) orjinal. Fakat bir oyuna para verdiğim zaman o oyun yıllar sonra da sorunsuz gidecek.
@Raylvord. sen sakın üstüne alınma seni ayrı tutarak diyorum. Orijinali savunanların büyük bir kısmı eminim ki en basit konu olan Windows'u bile KMS yada farklı programlar ile aktif ederek kullanıyordur. Konu sadece oyun değil yani. Programlar da dahil. Neyse arkadaşın dediği gibi korsan/orijinal konuları tartışmaya gidecek konular.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu başlığın aynısından her hafta açılıyor. Korsan oyunumda sorun çıktı diye başlık açanın konusunu zaten moderatörler kilitliyor. Batıyor mu birilerinin korsan oyun indirmesi? Sana ne? Bana ne?

Bu başlığın aynısından her hafta açılıyor. Korsan oyunumda sorun çıktı diye başlık açanın konusunu zaten moderatörler kilitliyor. Batıyor mu birilerinin korsan oyun indirmesi? Sana ne? Bana ne?

Tabi ki de batıyor eğer ben bu oyuna para vererek alıyorsam satan kişinin emeğini bir nebze de olsa karşılayabiliyorsam bu iyi bir şeydir. Benim para verdiğim oyunu adam bedavaya kaçak yollarla indiriyor yetmezmiş gibi sistemine bir şey olunca gelip benden yardım istiyor. Eğer yardıma muhtaçsan ihtiyacın varsa git indirdiğin yerdeki adama sor bana benim forumuna sorma.

Geri
Yukarı