Korsan oyunların boyutları neden düşük oluyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Alperen Soyer

Hectopat
Kafama takılan bir soruyu sormak istiyorum. Öncelikle RePack gruplarının oyunun boyutlarını mevcut olan diğer gereksiz dillerin çıkarılması ve sinematiklerin kalitesinin düşürülmesi ya da kaldırılması ile yapıldığını okumuştum fakat 54 GB olan oyunların repackleri 24 GB civarında oluyor yani yarı yarıya düşüş demek bu. Tam olarak neler değiştiğini gözlemlemek için Call of Duty: Modern Warfare Remastered versiyonunu hem Steam üzerinden satın alıp hem de repackli halini indirip gözlemledim ve dil çeşitliliği dışında oyun içerisindeki videolarda bunların kalitesinde bir düşüş olmadığını fark ettim. Bu kadar boyut düşüşü nasıl sağlanıyor?

Bu soruyu sorarken de aklımda ikinci bir soru oluştu bu da oyun setupları ile alakalı. Bildiğiniz üzere bir oyunun kurulum dosyaları 10 GB civarı iken oyunun kurulmuş hali genelde bunun iki katına kadar çıkabiliyor. Son söylediğim CoD:MWR versiyonunda da 24 GB'lık kurulum dosyasının kurduktan sonra ki bu işlem yaklaşık SSD olmasına rağmen 2 saat civarı sürdü 74 GB'lık bir büyüklüğe ulaştı. Bilgisayarınıza 24 GB'lık bir dosya indirip bunun 74 GB'a ulaşması nasıl sağlanıyor, sonuçta elimizde 24 GB var fakat 74 GB olmuş. Bu fazladan oluşan GB'ların nasıl çıktığı, nasıl sıkıştırıldığını merak ediyorum açıkçası. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler. Özellikle sizden bilgi alabilirsem çok mutlu olurum @Recep Baltaş, @Ali Güngör.

Son düzenleyen: Moderatör:
DRM olayından dolayı. Korsan oyunlarda DRM ( Korsana Koruma ) sistemi oluyor buda oyunların boyutlarını yükseltiyor birde üstüne performansı düşürüyor. Bundan dolayı Linux camiası olarak "DRM Free!" sloganını benimsiyoruz ( yanlış anlaşılmasın korsana tamamen karşıyım fakat DRM ve kapalı kaynağada bir o kadar karşıyım ).

DRM olayından dolayı. Korsan oyunlarda DRM ( Korsana Koruma ) sistemi oluyor buda oyunların boyutlarını yükseltiyor birde üstüne performansı düşürüyor. Bundan dolayı Linux camiası olarak "DRM Free!" sloganını benimsiyoruz ( yanlış anlaşılmasın korsana tamamen karşıyım fakat DRM ve kapalı kaynağada bir o kadar karşıyım ).
DRM olmazsa da korsana yenik düşüyor :(
Her türlü problem...

Bana kırılmamış bir oyun söyle :D Oyun çıkmadan oyunu kıranlarıda gördük bir kafa ayarıda vardı sanırsam bu konu üzerine.
Yanlış olmasın ama Dishonored 2, Prey, Star Wars Battlefront ve Fifa 17 bildiklerim :)

Yanlış olmasın ama Dishonored 2, Prey, Star Wars Battlefront ve Fifa 17 bildiklerim :)

• Dishonored 2 -> Crack [VAR]
    • -> Crack [VAR]
    • -> Crack [VAR]
    • -> Crack [VAR]
    Prey-> Crack [VAR]
  • Star Wars Battlefront-> Crack + Torrent [VAR]
  • Fifa 17 -> Crack + Torrent (RU) [VAR]
Hepsi hakkında crack var :) İnternette azcık araştırma ile bulabiliyorsun.

Kırılamaz denilen BF1'i bile kırdılar. :D Tartışmaya gerek yok. İllaki bir açıkları oluyor. Sitelerdeki SQL açıkları gibi...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı