Korsan oyunun önüne geçilir mi?

Almalıyız demiyorum zaten. Alamayabilirsin ancak çalmak çözüm değildir.

Çalmak olmuyor zaten fakat hala anlamıyorsunuz, çalmak şudur senin 2 ekmeğin vardır ben 1 tanesini çalarım senin 1 ekmeğin kalır, senden çalmış olurum korsanda kopyalanıyor senin 2 ekmeğini kopyalıyorum seni etkileyen bir durum olmuyor fakat bunu anlamamakta ısrar ediyorsunuz.

Almalıyız demiyorum zaten. Alamayabilirsin ancak çalmak çözüm değildir.

Çalmak olmuyor zaten fakat hala anlamıyorsunuz, çalmak şudur senin 2 ekmeğin vardır ben 1 tanesini çalarım senin 1 ekmeğin kalır, senden çalmış olurum korsanda kopyalanıyor senin 2 ekmeğini kopyalıyorum seni etkileyen bir durum olmuyor fakat bunu anlamamakta ısrar ediyorsunuz.

Şimdi durum şöyle ortada emek sonuçta adamlar uğraşıyor kaç yıl oyunu yapmak için sonra çıkartıyor oyunu ama sen gidiyorsun para vermeden indiriyorsun ne oluyor peki bu şimdi?

Belki adam eskiden konsol aldı kırdırdı veya taksitle PC aldı.
Ya hocam ayrıntıya girmeye ne gerek var şu anda elektroniğe taş çatlasa 9 ay taksit yapabiliyorsunuz 500 liralık oyunu oynayabileceğiniz bir bilgisayar en kötü 5 bin liraya mal oluyor adam aç karnını mı doyursun faiziyle beraber 650-700 lira taksit mi ödesin. Hem de PS4 olmadığı sürece yeni çıkan AAA oyunları oynayamaz. O da zaten kırılmadı. Şu an bir tane PS4 alsa oyunsuz veya 1 tane oyunlu 2500 lira. 9 taksite böldürse oyun alacak parası kalmıyor taş mı yesin. Online oynamak için PS Plus da alsa zaten adamın maaş gitti. Saçma sapan bir argüman. Ben de asgari ücretle her şeyimi aldım ama aile evinde kalıyordum.

Aynı şey yazılımlar, filmler içinde geçerli.

Son zamanlarda çeşitli mecralarda gördüğüm kadarıyla korsan oyun kullanımı oldukça artmış olduğunu gördüm. Herkes şunu nereden indirebilirim nasıl yüklerim diye paylaşımlar yapıyor. Sizce bunun önüne nasıl geçilir? Orijinal alın dediğimde ise küfürlere maruz kalıyorum :D.

Ne halt yiyolarsa yesinler sen boş ver diğer dünyada her şeyin hesabı ödencek sen kendi önüne bak.

Yanlış bir örnek. Başka fırından aldığınız ekmekle diğer bir fırına girip bu ekmek güzelmiş demek daha doğru bir örnek. Adamlara bir zararı yok ama saygısızlık oluyor.

Sorun oyunu piyasaya sürenlerde değil, sorun bizim memlekette olduğu için muhtemelen çözüldüğünü biz göremeyeceğiz. Belki torunlarımız görür.
Dünyada onlarca korsan yazılım ve oyunları sadece Türkiye mi kullanıyor sanıyorsunuz ?

Geri
Yukarı