Oyunlardan zevk alamamanın önüne nasıl geçilir?

Ben genellikle açık dünya oynardım. Sıkıldığımı hissettiğim an ana görev ve senaryo kasardım. Yan görevlere dalıp karakter geliştirme işi sıkar. Onun dışında oynayış süresi çok olan mesela 40 saat ve üzeri oyunları, peş peşe oynarsanız bezersiniz. Ben araya 2 3 saatlik Inside gibi basit oyunlar alıyorum. Yoksa boğuyor oyun. Bazen komple Single Player oyunu bırakıp PUBG vs oynuyorum. Sıkılınca tekrar Single Player oyunlara dönüyorum. Bu aralar mesela tek düze ilerleyen oyunlar oynuyorum. Valhala beni boğdu bende hepten kapalı dünya oyunlarla ilgiliyim bu ara... Özetle aynı tarz oyunları üst üste oynamamaya, uzun süren oyunlarda senaro gereği uzun diyaloglardan sıkılınca yan görev, yan görevden sıkılınca senargo ilerletmeye çalışın.

Bir an Enis Kirazoğlu sandım.😅

En fazla FH4 oynuyorum. CS:GO, Valorant gibi oyunları seviyorum ama oyun oynayabilecek durumu olmayan arkadaşlarım olduğu için sıkılıyorum hemen.
Bu kadar mı?
Oyunlardan niçin zevk alıyorsun? İnsanları yenmek mi zevk veriyor yoksa seviyen puanın arttığı için mi?

Bunu nasıl çözersin bilmiyorum ama bilgisayarla yapabileceğin şey olarak grafik tasarımı öneririm. 3D modeller üretmek, oyun geliştirmek vs bana çok keyifli geliyor. Oyun oynamaktan pek keyif almıyorum ama model yapmak çok keyifli geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı