Korsan Windows 10 orijinal yapılabilir mi?

Arkadaşlar, crackin performans kaybına neden olduğunu biliyorum ama param yok. Nasıl kullanacağım? Deneme süresi bitince zaten yeniden indirmek zorundasın. Şu anlık crack kullansam, sonra crack kodunu iptal edip paralı satın alsam olur mu? Bir de satın alacağım ucuz güvenilir bir site var mıdır?

Kanka deneme sürümünü 1 yıldır kullanıyorum bilgisayarımda hiçbir şey olmadı deneme sürümü neden kullanmıyorsunuz (crackli Windows'larda çok kolay şekilde hacklenirsiniz veya bilginiz çalınır)

Riske girmek yerine orijinal deneme sürümü kullanın.

Arkaplanda sürekli çalışan ve kendini günlük periyotlarla yenileyen bir korsan yol var. Bu elbette performans kaybına neden olabilir çünkü hizmetler doğru çalışmazsa sistemde çökmeler meydana gelebilir. Ek olarak arkaplanda sürekli kendini yenileyerek yine birtakım işlemler çalıştırılmış oluyor ki bu da aynı şekilde verimi düşürebilir. İnsanların 2000 lira verecek parası olmayınca mecburen internetteki ucuz lisanslara yöneliyorlar ama en azından o lisanslar arkaplanda birtakım işlemler çalıştırıp sistemi bozmuyor.

Uzun lafın kısası KMS kullanmaktansa ucuza satılan lisans kullanımı daha iyi bence. Ha ben ne kullanıyorum derseniz ben ürün anahtarı da satın almadım ama KMS'te kullanmadım. Sağ altta çıkan Windows'u aktifleştir yazısı beni zaten rahatsız etmiyor. Seneye yeni bir sisteme geçtiğimde zaten orijinal almayı planlıyorum. :)

Şu bilgileri azıcık toparlayayım müsaadenizle.

Orijinal Windows anahtari aldığınızda: Ciddi bir para ödemekle beraber yıllarca, 7/24 ulaşabileceğiniz Microsoft desteği de almış oluyorsunuz. Fiyat bu yüzden pahalı. Bir işletme için önemli bir hizmet bu.

OEM anahtar aldığınızda: Microsoft bu anahtarları, satış sonrası desteği olan yetkili yerlere topluca veriyor. Onlar da kendi ürünlerine ya da müşterilerine veriyorlar. Windows aynı Windows, anahtar da aynı anahtar. Ancak 7/24 destek yok. Destek işini OEM'i satan yükleniyor.

OEM anahtarı internetten 40-50 liraya aldığınızda: Microsoft da dahil herhangi bir firmadan satış sonrası destek hizmeti almadan sadece Windows almış oluyorsunuz. Fiyat farkı da bundan zaten. Microsoft, her dilden bir sürü insanı müşteri hizmetlerinde tutmak zorunda. Hem de 7/24. O yüzden kurulu ve tekil lisanslar pahalı, OEM olanlar ucuz.

Bu yüzden -atıyorum- bir banka 5000 tane OEM lisans alıyor, iki tane de teknik personel çalıştırıyor. Çünkü sorun olunca Microsoft çözmüyor, o personel çözüyor. Ama lisanslar o kadar ucuza geliyor ki personelin kaç yıllık parası çıkmış oluyor.

Peki kim satıyor bu OEM lisansları derseniz? İşte o yukarıdaki teknik personel satıyor. 5000 tane alıyorlar ama bankada diyelim ki 3675 çalışan var. Aradaki lisansların 100-200 tanesini sattıklarında kimsenin ruhu duymuyor. Ya da bazı kişiler şirket kurup, Microsoft'un OEM satın alan müşterisi olma hakkını elde edip, lisansları topluca alıp satıyorlar.

Yasal mı? Satmaları yasal. Sattıktan sonra tanımamaları yasal değil :) Ülkemiz kanunlarında dijital kopya bir ürün ya da anahtar satılıyorsa, satış sonrası garanti verilmeli ve fatura kesilmeli. Yani satan kişi daha ciddi yaklaşmalı size. Ama o zaman da 50 liraya satmazlar zaten.

Korsan Windows kullandığınızda: Meşhur ve güvenilir olan KMS araçlarını kullandığınızı ve oynanmamış bir Windows kurulumu yaptığınızı varsayarsak; Windows kendisinde bir ön anahtar olduğunu "zannederek" çalışmaya devam ediyor. Zannediyor dedim çünkü anahtarı kontrol eden mekanizma kandırılmış oluyor.

Windows kendisini her 24 saatte sadece bir defa kontrol eder ve bu kontrollü gerçekleştiren yazılım parçası sadece birkaç saniyeliğine çalışır. Kontrol tamamlandıktan sonra hiçbir şekilde işlem gücü harcamaz. Bu sebepten dolayı korsan Windows ile orijinal Windows aynı performansta çalışır. Korsanın riski, güvenilmez bir siteden indirilen Windows da aktivasyon aracı yüzünden bulaşacak tehditlerdir.

Şahsi fikrim: Ülkemizin alım gücünün geldiği yer ortada. Hala da düşüyor. Microsoft birçok ülkede yasal OEM satış kanalları sunuyor. Ülkemizde böyle bir seçenek sadece kişisel ve vergi ödemeyen satıcılarda mevcut. Çoğu insan da yanlış bilgilerle yaklaşıyor bu satıcılara. Aradaki kazıkçılar da cabası.

Bu tip unsurlar her geçen gün bir sürü insanın korsan Windows kullanmasına sebep oluyor. Bu durumu önlemek bu sitenin işi değil. Technopat olarak en azından en güvenilir korsan Windows indirme yöntemini anlatan ve hemen altında da ucuza güvenilir anahtar satan yerlerin paylaşımını yapan bir sayfa hazırlayabilir. Hatta müsaade verirlerse ben de hazırlarım. İnsanlar işletmelerini ve özel hayatlarını emanet ediyorlar Windows'a. Hiç olmazsa güvende olsunlar. Alabilenler de ucuza da OEM anahtar alsınlar en azından.

Daha da toplu hale getireyim kısacası OEM Key alınmaz çünkü internette bedava olan Key'ler ile aynı ve bir yanlışınızı da düzelteyim 5000 lisans alacak banka Microsoft'tan toplu lisans alır.
Arkaplanda sürekli çalışan ve kendini günlük periyotlarla yenileyen bir korsan yol var. Bu elbette performans kaybına neden olabilir çünkü hizmetler doğru çalışmazsa sistemde çökmeler meydana gelebilir. Ek olarak arkaplanda sürekli kendini yenileyerek yine birtakım işlemler çalıştırılmış oluyor ki bu da aynı şekilde verimi düşürebilir. İnsanların 2000 lira verecek parası olmayınca mecburen internetteki ucuz lisanslara yöneliyorlar ama en azından o lisanslar arkaplanda birtakım işlemler çalıştırıp sistemi bozmuyor.

Uzun lafın kısası KMS kullanmaktansa ucuza satılan lisans kullanımı daha iyi bence. Ha ben ne kullanıyorum derseniz ben ürün anahtarı da satın almadım ama KMS'te kullanmadım. Sağ altta çıkan Windows'u aktifleştir yazısı beni zaten rahatsız etmiyor. Seneye yeni bir sisteme geçtiğimde zaten orijinal almayı planlıyorum. :)

Hocam tamam alsınlar kullansınlar da orijinal demesinler işte akşam atacağım ekran görüntüsünde de görürsünüz hatta eğer öyle olursa tüm moderatörleri de etiketlerim çünkü bir kere OEM lisans orijinaldir dediler bana ban attılar.

Microsoft toolkit performans sorunu yaşatmıyor, windows etkinkeştirme yazısı tarayıcıda bile görününce mecbur yaptım.

Arkadaşlar, crackin performans kaybına neden olduğunu biliyorum ama param yok. Nasıl kullanacağım? Deneme süresi bitince zaten yeniden indirmek zorundasın. Şu anlık crack kullansam, sonra crack kodunu iptal edip paralı satın alsam olur mu? Bir de satın alacağım ucuz güvenilir bir site var mıdır?

Hocam yaptığın cracke bağlı eğer crack iyiyse bi sorun olmaz ucuza aldığın kodlar zaten cracklidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı