Korsan Windows 10'u orijinal Win 8 yapmak

J3ezmenler

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel Öğrenci
Öncelikle selamlar herkese.

Bilgisayarım orijinal Win8.1 le geliyor ben bunu bir bilgisayarcıya verip korsan Windows 10 attırdım. Şimdi bunu tekrar eski orijinal haline çevirmek istiyorum nasıl yaparım?

Pek anlamam bu işlerden bu temiz format dediğimiz olayı nereden yapıyoruz ya da şöyle söyliyeyim anladığım ben PC'ye format atınca Win8 olacak tekrar doğru mu?

Buradan indirip USB'ye atıp kurmanız gerekiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Windows 8.1 için yapacaksınız bu işlemi.

Sonra BIOS'tan BOOT edeceksiniz.

Sisteminiz Windows 10 için yeterliyse Windows 10 kullanın derim.

Windows.old dosyalarını silmediyseniz şansınız olabilir fakat siz kendiniz yapmayı bilmiyorsanız bilgisayarcı da uğraşmaz direk korsan 8.1 yükler geçer.

Anakartta anahtar gömülü ise tamamdır ancak değilse anahtar uçtu gitti diyebiliriz.Windows.old klasörü varsa şansın olabilir.

Windows 8.1'i İndir
Buradan indirip USB'ye atıp kurmanız gerekiyor.

Windows 8.1 için yapacaksınız bu işlemi.

Sonra BIOS'tan BOOT edeceksiniz.

Sisteminiz Windows 10 için yeterliyse Windows 10 kullanın derim.
Bu dediğin yöntemi anladım peki böyle win8.1 kurarsam aktivasyonu nasıl yapacağım?

Windows 8.1 kullanırken Windows hesabınızla giriş yaptıysanız. Hesabınızla lisansınız eşleştirilmiştir. Format sonrası Microsoft hesabınıza giriş yaptığınızda otomatik olarak aktifleşir. Bahsedildiği gibi dijital lisans anakartla ilişkilendirildiyse internete bağlandığın zaman otomatik aktifleşir.

Geri
Yukarı