Korsan Windows kullanmadığımı nasıl anlarım?

Uranhay

Kilopat
Süper Moderatör
Yer
Türkiye
Vaktinde sanırım Windows 7 kullanırken PC bozuldugunda PC'yi yapan kişi remowerat adlı program ile etkinleştirmişti. Temiz kurulum yapıp Windows 10'a geçmiştim fakat sonrasında şu konudaki olay gerçekleşti:
Windows 10 Deneme Anahtarı Sınırsız Oldu (özet: Recep Bey'in verdiği deneme lisansı kodunu girdiğimde ve CMD'ye ilgili kodları yazdıgımda "makine kalıcı olarak etkinleştirildi" yazısını görüyordum)

Sonra o kodu kaldırmak istediğimde şu konudaki olay gerçekleşti:
Windows 10 Key'ini Silememek (özet: O kodu silmek için ilgili kodları yazıyordum fakat 10-20 dakikaya falan -süre önemli değil- tekrar etkinleşiyordu Windows. )

Yani ben korsan kullandıgımı düşünüp Windows 8.1'i lisanssız şekilde kullanmaya başladım sonrasında. Şimdi ise, Minecraft for Windows 10 oyunu için Windows 10'a geçmek istiyorum ve yakında -2 aya- yeni PC alacağım ama hesaplarımın çalınmasından korkuyorum. Ne yapmam lazim?

Bu dediklerinize baktım. Deneme anahtarı olarak girdiğim şey nasıl olurda sınırsız hale gelir ve ben ilgili kodları yazdıgımda şu fotoğraftakini görürüm?

1632419959350.png

Windows 10 key orjinal mi nasıl anlarım , Bilgisayarım -> Özelliklerde Windows etkinleştirildi yazması Windows’u orjinal yapmaz ! Kullandığınız Windows işletim sistemi gerçekten orjinal mi nasıl anlarız.Windows 10 işletim sisteminizin kesin olarak orjinal olup olmadığını anlamak için,
  • Windows tuşu
    windows-tusu.png

+ R kısayoluna basarak Çalıştır penceresini açın.
  • Açılan Çalıştır penceresine cmd yazın ve Enter tuşuna basın.
  • Komut istemine aşağıdaki kodu yazın ve Enter tuşuna basın.

slmgr /xpr

windows-10-orjinal-mi-anlamak.jpg

• slmgr /xpr kodunu yazdıktan sonra Enter tuşuna bastığınızda küçük bir kutucuk açılır ve Windows’un orjinal mi yoksa orjinal değil mi yazar.
  • Windows’unuz orjinal ise aşağıdaki ekran karşınıza çıkacaktır.
windows-10-orjinal-mi.jpg

• Windows’unuz orjinal değilse aşağıdaki ekran karşınıza çıkacaktır.
windows-10-orjinal-mi-nasil-anlarim-.jpg

Bu resimde gözüktüğü gibi Windows etkinleştirmenin belli tarihte sona ereceğini yazıyorsa Windows işletim sisteminiz orjinal değildir.

@freakcnsl bu konudaki arkadaşın yazdığını kopyalamışsınız ama hadi neyse.

@freakcnsl bu konudaki arkadaşın yazdığını kopyalamışsınız ama hadi neyse.

Ben daha önce yazmıştım başka bir konuda o arkadaş benden kopyalamış.

Bu dediklerinize baktım. Deneme anahtarı olarak girdiğim şey nasıl olurda sınırsız hale gelir ve ben ilgili kodları yazdıgımda şu fotoğraftakini görürüm?

Eki Görüntüle 1172073

Hocam, orayı ben de anlamadım. Ben de Windows 10'un sitesindeki deneme keyini girmiştim. Fakat nedense 3 yıldır kullanıyorum ve benimki de sınırsız gözüküyor :D

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı