Korsan Windows’u Dosyalar Kaybolmadan Orijinal Yapmak

TMS

Decapat
Bilgisayarımı OEM olarak internetten toplamıştım. Orijinal Windows’um yoktu ben de korsan kullanmıştım. Orijinal Windows OEM olarak alacağım. Bilgisayarım da tek SSD mevcut Windows ve oyunlar onun içinde. Dosyaları kaybetmeden Windows’u orijinaliyle değiştirebilir miyim? Nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum işin gerçekten çok zor. Ben senin yerinde olsam dosyaları bir şekilde yedekleyip yapardım. Çünkü lisans anahtarı değiştir seçeneğini kullandığın zaman aynı sürüm olsa bile kırık bir Windows olduğu için olumlu sonuç alman söz konusu olmayabilir. Hatta alacağın OEM lisans patlayabilir. O nedenle yedek alıp sıfırdan bir kurulum yapman en sağlıklısı.

Temiz bir çözüm için yedekleme yapayım o zaman. Peki orijinal oem satan birini biliyor musunuz genelde retail satılıyor

Lisansın Retail olması daha iyi. Retail lisanslar anakart değiştirildiğinde yeni bilgisayar ile kullanılabiliyor. OEM lisanslar ise tek anakarta özgüdür. Anakart ile birlikte mefta olurlar. MAK lisanslar ise belli bir süreye mahsus (1-2 yıl) Windows'u etkinleştirirler. MAK hariç tüm lisansları alabilirsiniz. N11'de 20TL civarında OEM lisans bulmanız mümkün.

Öncelikle kurulumlu KMS kullandıysanız Revo Uninstaller ile kaldırın. Daha sonra C:\Windows klasörüne girin. En alta inin orası .exe ve .dll dosyalarının olduğu yer. Orasının resmini yollayın değişik 2 adet dosya olacak onlar silinecek. SECOH-QAD.exe ve SECOH-QAD.dll görürseniz bunları silin. Yoksa ekran görüntüsü atın yardımcı olurum.

Sonra görev zamanlayıcıyı açın. KMS adında bir şeyler arayın hocam. Bazen bir klasörün içinde, bazen de görev zamanlayıcı kitaplığının içinde olabiliyor. Bulduklarınıza sağ tıklayıp sil deyin.

Daha sonra komut istemini yönetici olarak başlatacaksınız ve şu kodları gireceksiniz:

slmgr.vbs /upk
slmgr.vbs /cdns

Bilgisayarı yeniden başlatınca lisanslar ve KMS silinmiş olacaktır.

Öncelikle kurulumlu KMS kullandıysanız Revo Uninstaller ile kaldırın. Daha sonra C:\Windows klasörüne girin. En alta inin orası .exe ve .dll dosyalarının olduğu yer. Orasının resmini yollayın değişik 2 adet dosya olacak onlar silinecek. SECOH-QAD.exe ve SECOH-QAD.dll görürseniz bunları silin. Yoksa ekran görüntüsü atın yardımcı olurum.

Sonra görev zamanlayıcıyı açın. KMS adında bir şeyler arayın hocam. Bazen bir klasörün içinde, bazen de görev zamanlayıcı kitaplığının içinde olabiliyor. Bulduklarınıza sağ tıklayıp sil deyin.

Daha sonra komut istemini yönetici olarak başlatacaksınız ve şu kodları gireceksiniz:

slmgr.vbs /upk
slmgr.vbs /cdns

Bilgisayarı yeniden başlatınca lisanslar ve KMS silinmiş olacaktır.
Bu yöntem temiz bir yöntem olur mu hocam

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı