Korsan yazılım indirdikten sonra sistem aşırı yavaşladı

Yadro

Decapat
Arkadaşlar bedava 3. parti yazılım indirmem sonucunda bilgisayarıma virüs bulaştırdığımı düşünüyorum. İşlemcimin %90'ını kullanan bir uygulama var. Adı ise wup.exe. Nasıl düzelecek bilmiyorum bilgisayarım felaket yavaşladı. Şu anda ise tarayıcımda reklamlar açılıyor (bütün tarayıcılarda aynı).

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows arama yerine sistem geri yükleme yazdım ve orada format seçeneği vardı. Oradan yükledim. Windows.old dosyası duruyor, nasıl yok edebilirim ?

O klasörü silsen dahi sıçramış olabilir içinden. Emin değilim açıkçası onu silmenin bir işe yarayacağını.

Sürücüyü tamamen temizleyerek format için USB sürücüsü oluşturman lazım. Sonrasında BIOS'dan USB'yi seçip başlattığında sürücüyü sıfırlayarak kurman gerekiyor.

USB ile başlattığında Windows'u kurarken orada Özel: Yalnızca Windows'u yükle (Gelişmiş) gibi bir seçenek olacak oradan ilerlediğinde diski tamamen silip, sıfırdan Windows kurmanı sağlayacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sürücüyü tamamen temizleyerek format için USB sürücüsü oluşturman lazım. Sonrasında BIOS'dan USB'yi seçip başlattığında sürücüyü sıfırlayarak kurman gerekiyor.

USB ile başlattığında Windows'u kurarken orada Özel: Yalnızca Windows'u yükle (Gelişmiş) gibi bir seçenek olacak oradan ilerlediğinde diski tamamen silip, sıfırdan Windows kurmanı sağlayacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim için çok uğraşlı olur. Ayrıca bilgisayardan çok anlamıyorum, daha kısa bir yolu yok mu ? Belirttiğim wup.exe artık açılmıyor bilgisayarım hızlı gibi.

Benim için çok uğraşlı olur. Ayrıca bilgisayardan çok anlamıyorum, daha kısa bir yolu yok mu ? Belirttiğim wup.exe artık açılmıyor bilgisayarım hızlı gibi.

İyi öyleyse. Ben klasik formattan bahsettim, çok zor değil. Acil durumlar için aklının kenarında bulunsun :)

Korsandan nasıl virüs yediniz anlamadım :D

Dosyanın kaynağını bulup güvenli modda silmeyi dener misin? Belki exe olmadığı için başlamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı