Korsan oyun indirdikten sonra bilgisayar yavaşladı

gldeavici

Centipat
Daha fazla  
2 hafta önce bilgisayara korsan Ghostrunner indirdim indirip kurdum oyunu oynadım o günden beri oyunlardaki FPS eskisine göre düştü.
Örnek vermek gerekirse:
Rainbow Six'te 180 200 arası alırken 120 160 arası almaya başladım.
Minecraft CraftRise Launcher'da 2700 FPS alırken 1500 FPS almaya başladım.
Witcher 3'te 90 FPS alırken 60 70 arası almaya başladım.
PES 2021'de 210 FPS alırken 144 FPS sabit almaya başladım.
Valorant'ta 200+ FPS alırken 150 170 arası FPS almaya başladım.
CS:GO'da topluluk sunucularında 440 FPS alırken 250 300 arası almaya başladım.
Ghostrunner'ın Steam'den demosunu indirmiştim orada 144FPS alırken cracklide 70FPS almaya başladım.

Malwarebytes, Avast ve Kaspersky programları ile tarama yaptım internnete gördüğüm virüs tespit etme yöntemlerini denedim ama bilgisayarda hiçbir şekilde virüs çıkmadı. Virüs belirtiside yok sadece oyunlardaki FPS düştü bilgisayar hala hızlı ama bir anda eskisine göre bu kadar yavaşlaması normal değil. Yardımcı olabilir misiniz?

Sistem özellikleri:
Ekran kartı: MSI NVIDIA GeForce GTX 1660 Super.
İşlemci: Intel i5 9400F.
RAM: 16 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
2 hafta önce bilgisayara korsan Ghostrunner indirdim indirip kurdum oyunu oynadım o günden beri oyunlardaki FPS eskisine göre düştü.
Örnek vermek gerekirse:
Rainbow Six'te 180 200 arası alırken 120 160 arası almaya başladım.
Minecraft CraftRise Launcher'da 2700 FPS alırken 1500 FPS almaya başladım.
Witcher 3'te 90 FPS alırken 60 70 arası almaya başladım.
PES 2021'de 210 FPS alırken 144 FPS sabit almaya başladım.
Valorant'ta 200+ FPS alırken 150 170 arası FPS almaya başladım.
CS:GO'da topluluk sunucularında 440 FPS alırken 250 300 arası almaya başladım.
Ghostrunner'ın Steam'den demosunu indirmiştim orada 144FPS alırken cracklide 70FPS almaya başladım.

Malwarebytes, Avast ve Kaspersky programları ile tarama yaptım internnete gördüğüm virüs tespit etme yöntemlerini denedim ama bilgisayarda hiçbir şekilde virüs çıkmadı. Virüs belirtiside yok sadece oyunlardaki FPS düştü bilgisayar hala hızlı ama bir anda eskisine göre bu kadar yavaşlaması normal değil. Yardımcı olabilir misiniz?

Sistem özellikleri:
Ekran kartı: MSI NVIDIA GeForce GTX 1660 Super.
İşlemci: Intel i5 9400F.
RAM: 16 GB.
Yapabileceğin en güzel şey, antivirüs kullanmamak. O antivirüs programlarının, sisteme bindirdiği yük var ya...

Tamamen kullanılıyor mu derken derken neyi kastediyorsunuz? Potansiyel olarak mı yoksa tamamen kullanıldığı için yavaşlaması mı? Eğer ilk dediğim ise ekran kartının tam potansiyelini nasıl kullanacağımı açıklar mısınız?
Oyun oynarken MSI AfterBurner ile GPU kullanımına bakın. Eğer düşük ise şu adımları uygulayın:
Görev yöneticisi > Ayrıntılar > (oyunun exe dosyasına sağ tıklayın) > Öncelik ayarla > (eğer normal seçili ise normalin üstü ya da yüksek seçin.)
Bu, uygulamaya verilen kullanımın artmasını sağlayacaktır ve FPS artışı olacaktır.

Oyun oynarken MSI Afterburner ile GPU kullanımına bakın. Eğer düşük ise şu adımları uygulayın:
Görev Yöneticisi > ayrıntılar > (oyunun exe dosyasına sağ tıklayın) > öncelik ayarla > (eğer normal seçili ise normalin üstü ya da yüksek seçin.)
Bu, uygulamaya verilen kullanımın artmasını sağlayacaktır ve FPS artışı olacaktır.

Dediğiniz işlemi yaptım ama yeniden başlatacak vaktim yoktu. Bilgisayarı yeniden başlatınca durumu bildireceğim teşekkür ederim.

Ben oyun ile ilgili olduğunu sanmıyorum. Başka bir yazılım, sürücü güncellemesi vs kaynaklı olabilir. Eğer var ise sorunları yaşamadan önceki bir duruma Sistem geri yükleme yapıp deneyin. Herkes %100 orijinal oyun oynamıyor. Sırf para vermeden önce neye benzediğini görebilmek için mümkünse her oyunu öncesinde zaten korsan indirip bakarım. Böyle bir problem yaşamadım henüz.

Ben oyun ile ilgili olduğunu sanmıyorum. Başka bir yazılım, sürücü güncellemesi vs kaynaklı olabilir. Eğer var ise sorunları yaşamadan önceki bir duruma sistem geri yükleme yapıp deneyin. Herkes %100 orijinal oyun oynamıyor. Sırf para vermeden önce neye benzediğini görebilmek için mümkünse her oyunu öncesinde zaten korsan indirip bakarım. Böyle bir problem yaşamadım henüz.

Yeniden yükleme işi mantıklı geldi ama ben önceden hiç nokta oluşturmadım Windows Update öncesine gitmeyi deneyeceğim.
Ben oyun ile ilgili olduğunu sanmıyorum. Başka bir yazılım, sürücü güncellemesi vs kaynaklı olabilir. Eğer var ise sorunları yaşamadan önceki bir duruma sistem geri yükleme yapıp deneyin. Herkes %100 orijinal oyun oynamıyor. Sırf para vermeden önce neye benzediğini görebilmek için mümkünse her oyunu öncesinde zaten korsan indirip bakarım. Böyle bir problem yaşamadım henüz.

@MarcusKane Sistem geri yükleme yerinde gösterilen en eski geri yükleme noktası bu olay olduktan sonrasında bir tarihi gösteriyor. Sadece iki adet nokta var birini denemek için şimdi elle oluşturdum diğeri ise kendi konulmuş ve bu olaydan sonrasını gösteriyor. Oraya geri dönersem değişen bir şey olmayacaktır. Bu sorunun bir çözümü var mı?

Son düzenleme:
O tarihte yaptığınız bir güncelleme var ise Güncelleme geçmişi kısmından kontrol edebilirsiniz. Başka türlü geriye dönük bir işlem yapabilir misiniz bilemiyorum.

Geri
Yukarı