Kovid aşısı olmalı mıyım?

LeonScottKennedy

Hectopat
Daha fazla  
Aklımda BioNTech var. Yaşım 16. Aşı olmaktan aşırı derecede çekiniyor ve korkuyorum. Ama COVID'den de korkuyorum. Aşı olanlar başından geçenleri anlatabilir mi? Benimle aynı düşüncede ki insanları da aydınlatır bu konu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aşı herkeste farklı etkilere sebep oluyor. Burada herkes kendisine olan yan etkiyi yazsa bir sonuca ulaşamazsın. Çok etki etmesinden korkuyorsan SinoVac ol, Biontech kadar etkisi yok hatta hiç yok.

Daha yeni 3.Biontech'i oldum bugün sadece biraz kolum ağrıyor 2 güne geçiyor en kötü.
Öncekilerde de kolum ağrımıştı sadece başka yan etkisi olmadı ama olan akrabalarım var 1 hafta kendime gelemedim diyen. Bence ol zarar gelmez.

Hocam ben 2 doz Sinovac oldum neredeyse hiç yan etkisi yok diyebilirim.

Etrafımda BioNTech olan çok insan var genç insanlarda yan etki daha azken yaş arttıkça etkileri de artıyor misal annem ve babam BioNTech olduğundan beri nefes darlığı kalp sıkışması gibi sorunlar yaşıyorlar tabii ki çok ağır değil ama hayat kalitesini bir nebze de olsa düşürdüğünü söyleyebilirim orta yaşlı insanlar için.

COVID şu an gitgide etkisini kaybediyor bence Sinovac olup geçebilirsiniz.

2 doz BioNTech oldum. 1 gün kolum ağrıdı ağrımadı başka da hiçbir yan etkisi yok.

Aşıdan korkmanı gerektiren bir durumda yok. Bilimden neden korkasın ki? Bilim olmasa şu zamana kadar gelememiştik bile. Kaç tane hastalığı aşıyla yendik, bu da aynı şekilde aşıyla yenilecek bir hastalık. Korkmana gerek yok.

Ben kalp kası iltihabı rahatsızlığı geçirdim. Oraya ilk gittiğimde tüm doktorlar bana BioNTech aşısı olup olmadığımı sordu ben aşı olmamıştım. Gençlerde kalp kası iltihabı sorunu olabiliyormuş.

3 doz BioNTech oldum, hiçbir yan etki yaşamadım. Bu konularda dünyanın en korkak adamlarından biri olan yaşlı babamı bile 2 doz BioNTech aşısı yaptırdım. O da sağlıklı ve yan etki yaşamadı çok şükür.

Muhtemelen internette aşı karşıtlığı yapan hurafecilerin yorumlarını çok okuduğun için bu kadar kararsız kalmışsın. Aşılarınızı aksatmayın kesinlikle.

Geri
Yukarı