Kovid aşısı olmalı mıyım?

Nasıl oluyor bu iş bize de anlat bari.
Sinovac geleneksel bir aşı olduğu için varyantlara karşı etkisi düşük olduğu için 2 Sinovac aşısı olan vatandaşlara 2 doz da BioNTech aşısı olmaları istendi. Bu şekilde oluyor, ilk defa mı duyuyorsun?

Sinovac geleneksel bir aşı olduğu için varyantlara karşı etkisi düşük olduğu için 2 Sinovac aşısı olan vatandaşlara 2 doz da BioNTech aşısı olmaları istendi. Bu şekilde oluyor, ilk defa mı duyuyorsun?

Hocam ben daha geçenlerde 3. doz Sinovac aşım gelmiş mi diye bakayım dedim ne 3. doz gözüküyor ne de BioNTech olabiliyorum ek olarak acaba kronik hastalıkla bir alakası olabilir mi?

Hocam ben daha geçenlerde 3. doz Sinovac aşım gelmiş mi diye bakayım dedim ne 3. doz gözüküyor ne de BioNTech olabiliyorum ek olarak acaba kronik hastalıkla bir alakası olabilir mi?
Olabilir, doktorunuza başvurun.

Hayatları boyunca her şeyi yerler, içerler. Başı ağrır hap alırlar, hasta olur ilaç alırlar. Hiçbirinde risklerine bakmazlar ama aşıya gelince milyonda bir olma ihtimali olan ve kesin olarak teyit edilmemiş bir şeyden korkarlar. :D

Dünyada milyonlarca insan aşı oldu. Şu anda kadar çok büyük bir yan etkisi bile görülmedi. Kol ağrısını yan etkiden sayıyorsanız bir şey diyemem. Tetanoz aşısı da olsanız kolunuz ağrır zaten.
Aşıdan ölen ve kalp krizi geçiren 2 tanıdığım olmasa böyle konuşmadım. Eğer beni ima ediyorsanız, ben ilaç kullanmıyorum hiçbir şekilde.
2 doz sinnovac 2 doz da BioNTech oldum. Sinnovacta hiçbir yanetki yaşamadım. BioNTech'te sadece sol kolum bir gün ağrıdı.
Karışık oluyor mu ya?

Aşıdan ölen ve kalp krizi geçiren 2 tanıdığım olmasa böyle konuşmadım. Eğer beni ima ediyorsanız, ben ilaç kullanmıyorum hiçbir şekilde.

Karışık oluyor mu ya?

Cinnovac olduğum zaman BioNTech ülkemizde yoktu zaten. Seçim şansımız yoktu. BioNTech geldikten sonra sinnovac olanlara 1 doz BioNTech ya da sinnovac olma hakkı verildi. Ben BioNTech'ten kullandım hakkımı. Yurt dışı seyahatlerde çoğu ülkeler en az 2 doz aşı olma zorunluluğu getirdi. Ancak sinnovac bu grupta yer almıyor. Bundan dolayı 1 doz BioNTech olanlara 1 doz BioNTech yaptırma hakkı verildi. Sorunuza cevaben karışık olabiliyor.

Aşıdan ölen ve kalp krizi geçiren 2 tanıdığım olmasa böyle konuşmazdım.
Aşıdan dolayı olduğuna dair bir kayıt var mı?

@Yararsız Üye hocam ile forumda bu konuyu çok duyduk. Kimse kayıtları göstermedi. Kalp krizi sebebinin aşı olduğuna dair nasıl kesin emin olmuşlar o da ayrı konu. Herhangi bir belge var mı? Eğer varsa atın bakalım.

Aşı olduktan sonra bir insan hasta da olabilir, kalp krizi de geçirebilir, ölebilir de. Aşı seni tüm hastalıklara karşı dirençli hale getirmiyor veyahut aşı olduktan sonra süper insan olmuyorsun. Aşı olduktan sonra kalp krizi geçirme ihtimalin var ama bunun aşıdan kaynaklı olduğunu kanıtlaman gerekli. Kalp krizinin bir ton sebebi olabilir.

Aşıdan dolayı olduğuna dair bir kayıt var mı?

@Yararsız Üye hocam ile forumda bu konuyu çok duyduk. Kimse kayıtları göstermedi. Kalp krizi sebebinin aşı olduğuna dair nasıl kesin emin olmuşlar o da ayrı konu. Herhangi bir belge var mı? Eğer varsa atın bakalım.

Aşı olduktan sonra bir insan hasta da olabilir, kalp krizi de geçirebilir, ölebilir de. Aşı seni tüm hastalıklara karşı dirençli hale getirmiyor veyahut aşı olduktan sonra süper insan olmuyorsun. Aşı olduktan sonra kalp krizi geçirme ihtimalin var ama bunun aşıdan kaynaklı olduğunu kanıtlaman gerekli. Kalp krizinin bir ton sebebi olabilir.
Biontech ağır bir aşı olduğu için kalbe pıhtı attırma olasılık da vardı. Siz sağlık bakanlığından mı geliyorsunuz yoksa biontech çalışanı falan mısınız?

BioNTech 2 dozu da oldum. İlk dozda gram bir şey olmadı. İkinci dozda olduğum gün bir şeyim yoktu. Fakat ertesi gün halsizlik, ateş, ağrı gibi yan etkiler vardı. Bu etkilerde ertesi gün geçti zaten.

Geri
Yukarı