KPSS sınavında soru skandalı

Daha neyi savunduğunuzu hiç anlamış değilim.

Bir şey savunduğum yok. Sorguluyorum.

Siz de azcık sorgulasanız keşke. Sınav neden iptal oldu şimdi? Soruları kim nasıl çaldı? Ve nasıl aylar önce son hafta yayınlanan sorular çalınabiliyor?

Bahsettikleri faktöriyel sorusunda yayınevine hak verebilirim, çünkü soru zor değil, zor olmayacağı için de kullanılması muhtemel rakamlar belli. Bu soru ve sınavda çıkan diğer saf bilgi soruları rastlantısal olabilir, hatta her yayınevinde olabilir. Ama sana attığımız o uzuun uzun soruar rastlantı olamaz.

Hani o uzun uzun sorular nerede? Onları paylaşında görelim. Yediiklim hocaları bütün basının önünde açıklama yapıyor hocalarının hepsi orada üstte attığım video da ve benzer çıkan soruların açıklamasını yapıyorlar. Ve aynı soru sayısı 20-30 değil.

Tıklama zahmentinde bulunur musun bilmem ama senin gibi düşünen başkaları da varsa en azından tıklayıp görürler.

Üstte attığım videoyu izledin mi? Twitterda paylaşılan ekran görüntüleri üstünden İDDİA üstünden gidiyorsunuz sadece.

Üstte attığım videoyu izledin mi? Twitterda paylaşılan ekran görüntüleri üstünden İDDİA üstünden gidiyorsunuz sadece.
Tabii ki de izledim. "Adamların açıklamasına gelecek olursak" şeklinde cümle kurdum sana, anlayamıyor musun izleyip izlemediğimi? Merak etme, ben senin gibi atılan şeylere bakmadan yorum yapmıyorum.
Hala daha hani o uzun sorular nerede diyorsun. Anlaşılan sana göre çalınan sorunun roman uzunluğunda olması gerek. Neyse.

Sen apayrı bir dünyanın insanısın Özkan, seni kendi haline bırakıyorum. Kendi gerçekliğinde yaşamaya devam et 😂 Yediiklim'in sahibinden daha iyi savunuyorsun vallahi.

Tabii ki de izledim. "Adamların açıklamasına gelecek olursak" şeklinde cümle kurdum sana, anlayamıyor musun izleyip izlemediğimi? Merak etme, ben senin gibi atılan şeylere bakmadan yorum yapmıyorum.
Hala daha hani o uzun sorular nerede diyorsun. Anlaşılan sana göre çalınan sorunun roman uzunluğunda olması gerek. Neyse.

Sen apayrı bir dünyanın insanısın Özkan, seni kendi haline bırakıyorum. Kendi gerçekliğinde yaşamaya devam et 😂 Yediiklim'in sahibinden daha iyi savunuyorsun vallahi.
Neyi savunduğunu kendisi bile bilmiyor hocam boş ver. Kendisini SDN forumunda zannediyor, oradaki 3 yaşındaki çocukları kandırıp egosunu tatmin ediyor. Burası insanları kandırabileceği bir yer değil.

Buradaki insanlar, nasıl bir zihniyetin bizi yönettiği ve nasıl iğrenç insanlar olduğu hakkında bilgi sahipleriler. Soru atıyoruz, "soru atmadınız" diyor.

Devlet Denetleme Kurumu ÖSYM'ye dava açıyor fakat kendisi hala iddia olduğunu savunuyor. Bilgisiz olmak bu kadar başa bela işte. Allah kimseye Özkan'ın beyninden vermesin.

Sorularıma cevap vermek yerine sürekli bir saldırma veya kaçma modundasınız.

Azcık sorgulayın nedir ne değildir diye. Sınav iptal oldu şimdi eywallah.

Ama neden oldu? Çalınan sorular diye tek bir sayfa yapıp 20-30 soru var madem bir haber sitesi yayınlamaz mı 2 gündür? ( Yayınlayamaz çünkü yok) Kaç oldu soruyorum konu sahibi neden atamaz? Twitter'dan fake paylaşımlara inanan kitle var sadece. Sınava girmemiş sınav ile alakası olmayan 13-16 yaş arası çocuklar ahkam kesiyor burada.

Ben gerçeğin ortaya çıkması taraftarıyım Yediiklim'den banane yani. Adamlar soru tutturdu diye asacaklar neredeyse.

Devlet Denetleme Kurumu ÖSYM'ye dava açıyor fakat kendisi hala iddia olduğunu savunuyor. Bilgisiz olmak bu kadar başa bela işte. Allah kimseye Özkan'ın beyninden vermesin.

Sen daha dava açmanın ne demek olduğunu bilmiyorsun. :( Dava açıldı diye insanlar suçlu olmuyor. Ayrıca şikayet olduğu zaman dava açılır zaten.

Bir şey savunduğum yok. Sorguluyorum.

Siz de azcık sorgulasanız keşke. Sınav neden iptal oldu şimdi? Soruları kim nasıl çaldı? Ve nasıl aylar önce son hafta yayınlanan sorular çalınabiliyor?

Hani o uzun uzun sorular nerede? Onları paylaşında görelim. Yediiklim hocaları bütün basının önünde açıklama yapıyor hocalarının hepsi orada üstte attığım video da ve benzer çıkan soruların açıklamasını yapıyorlar. Ve aynı soru sayısı 20-30 değil.

Hocam bu sadece bir iddia olsaydı ÖSYM başkanı neden görevden alınsın? Hadi diyelim alındı belki halkı rahatlatmak için falan e peki neden sınav iptal edildi? Devlet sadece iddialar yüzünden mi bu kadar insanı mağdur etti?

Soru atıyoruz, onların gerçek soru olduğunu nereden bileyim diyor. Bu çocuk anasından babasından bir şeyler dinleyip, gelip buraya yazmıyorsa ne olayım.

Sana kaç tane soru attık sıkıntılı insan. Mümkün olduğunda benim konularımın altına gelme.

"Tepki çekildiği için sınav iptal edildi" diyor. Biliyor ki, kendi hukümeti halkı önemsemiyor. Kendisi de kabulleniyor artık.

Hocam bu sadece bir iddia olsaydı ÖSYM başkanı neden görevden alınsın? Hadi diyelim alındı belki halkı rahatlatmak için falan e peki neden sınav iptal edildi? Devlet sadece iddialar yüzünden mi bu kadar insanı mağdur etti?
Bence olayın arkasında daha değişik oyunlar dönüyor da bize yansıyan kısım bundan ibaret sadece. ÖSYM başkanı sınav zamanına kadar bir şey yapmayacak, sınavdan sonra millet isyan edecek, ÖSYM durumu inceledik bir sorun yok diyecek, ÖSYM başkanı görevden alınacak ve açıklama yapacak "Alnım açık, vicdanım rahat" diye. Bu olayların oluş şekli bir kere mantıksız. Bu kadar basit olmamalı.

Soru atıyoruz, onların gerçek soru olduğunu nereden bileyim diyor. Bu çocuk anasından babasından bir şeyler dinleyip, gelip buraya yazmıyorsa ne olayım.

Sana kaç tane soru attık sıkıntılı insan. Mümkün olduğunda benim konularımın altına gelme.

Sahte sorular atıyorsun.

Adamlar basın açıklaması ile açıklıyor bizzat hocaları tarafından. Aynı denilen soru Faktoriyel sorusu. O kadar basit bir sorunun tutması çok zor bir şey değil. O soruyu çözemeyen zaten OKUMASIN.

Tarih tarafında da 2 soru var. Tarih zaten değişen bir şey değil.

Ama siz inatla 20-30 soru var uzun uzun noktası virgülüne kadar diye iddia ediyorsunuz. Ama soruları hani göster diyorum. Twetter'a bak diyorsunuz. Hani çok biliyorsunuz ya gösterin diyorum ekran görüntüsü alıp atmak bu kadar zor mu?

Not: 20-30 soru bire bir aynı olacak ve muhalif medya yayınlamayacak 2 gündür bunu aklınız alıyor mu gerçekten? Üstünde tepinirdiler.

Heh işte böyle Hocam. Rahatlayın salın. Arkadaş zannediyor ki suçlu kişiler çıkıp doğruları söyleyecek. Bu ülkede çoğu olay yaşandı ve yönetim asla kendi sırından taviz vermedi. Yolsuzluk oldu hak yendi. Doğru habercilik ve adalet kalmadı. Doğruyu söyleyenin nerede olduğunu biliyorsunuz. Yani yönetim her türlü kılıfı uyduruyor.

Ayrıca ne olduğu belirsiz olan Twitter sayesinde ancak insanlar haklarını arayabilir oldu. Bakın kimse tutup demeyecek "Ben suçluyum" böyle böyle oldu diye. Bahsi geçen kurum üne sahip, dershaneleri ve satışları var. Adamlar niye markasını kötülesin?

Nedenler ve niçinler kifayetsiz. Çünkü asla gerçek bilinmeyecek. Yapılan görevden alınma ve sınav iptali aşırı kuşkulandırıcı. Sadece yaygara nedeni ile olacak iş değil. Bu ülkede onca olay oldu. Herkes ayağa kalktı. Ama değişen bir şey olmadı. Kim bilir bilmediğimiz neler var? Sonumuz hayır olsun dostlar. Dilerim ki güzel bir yönetim ve gelecek bizlerin olur...

Eleştirel düşünen kardeşim benim, her ihtimali düşünüyor ama yapılan basın açıklamasında göz göre göre yalan söylenebilmesi ihtimalini göz ardı ediyor.
Araştırmacı kardeşim benim, git araştır diyoruz ama paşam ayağına hazır bekliyor. İnsanlık edip atıyoruz, bu sefer başka kılıf buluyor. Ne adamsın sen var ya 😂
Heh işte böyle Hocam. Rahatlayın salın. Arkadaş zannediyor ki suçlu kişiler çıkıp doğruları söyleyecek. Bu ülkede çoğu olay yaşandı ve yönetim asla kendi sırından taviz vermedi. Yolsuzluk oldu hak yendi. Doğru habercilik ve adalet kalmadı. Doğruyu söyleyenin nerede olduğunu biliyorsunuz. Yani yönetim her türlü kılıfı uyduruyor.

Ayrıca ne olduğu belirsiz olan Twitter sayesinde ancak insanlar haklarını arayabilir oldu. Bakın kimse tutup demeyecek "Ben suçluyum" böyle böyle oldu diye. Bahsi geçen kurum üne sahip, dershaneleri ve satışları var. Adamlar niye markasını kötülesin?

Nedenler ve niçinler kifayetsiz. Çünkü asla gerçek bilinmeyecek. Yapılan görevden alınma ve sınav iptali aşırı kuşkulandırıcı. Sadece yaygara nedeni ile olacak iş değil. Bu ülkede onca olay oldu. Herkes ayağa kalktı. Ama değişen bir şey olmadı. Kim bilir bilmediğimiz neler var? Sonumuz hayır olsun dostlar. Dilerim ki güzel bir yönetim ve gelecek bizlerin olur...
Aynen öyle. Onlar amacına kavuşmuş mudur bilemem ama bizler hakkımızı bir şekilde elde ettik.
Bu arada siz sınava girdiniz mi? Sınavdaki sorular hakkında ne düşünüyorsunuz? Bence Türkçe soruları kendi içinde mantıksızdı, genel kültür soruları desen apayrı kafada. Sınav hiç ÖSYM sınavı gibi değildi.

Geri
Yukarı