Kpss sınavını kazanmak için tavsiye

GpuPower

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 7 ay sonra önlisans kpss sınavına gireceğim. Bu sınavdan en az 85 puan almak istiyorum. Sizlerden hoca ve yayın önerisi almak istiyorum... Ayrıca bu 7 aylık sürenin ne kadarlık kısmını genel kültüre ne kadarlık kısmını genel yeteneğe ayırmalıyım? Matematiğim hiç yok ancak yapabileceğime inanıyorum. Tarih'im iyidir, tekrar edersem iyi net çıkarırım. Vatandaşlık ve coğrafyam da hiç yok ama onların da altından kalkabilir miyim bilmiyorum :) Coğrafyayı çok denedim ama hiç yapamadım.

Sizler nasıl çalışıyorsunuz, ne kadar zaman ayırmalıyım, nereden başlamalıyım? Bu sorulara yanıt verirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben KPSS'e hiç evde çalışmadım , dersaneye gittim ve kitapçım.biz bir etkinlik yapmıştı , en iyi kpss hocaları ile 10 günlük bir ağır program düzenlemişti , onlar sayesinde 83 alıp atandım ATT olarak :)
İsim verecek olursam ;
Tarih için Ramazan Yetgin çok iyidir , evveliyat diye de sitesi var , tüm konuların videoları var . onları en az 1 kez izlemelisiniz bence .
Coğrafya için Bayram Meral'in bir kitabı war yeni çıkarttıgı , onu temin ederseniz coğrafyadan da pek korkmanıza gerek kalmaz .
Anayasa için bizim bi hocamız ve onun 50 sayfalık kitabı wardı , o kitap sayesinde 14 net yapmıştım ama hatırlayamadım hocanın adını malesef.

Ben KPSS'e hiç evde çalışmadım , dersaneye gittim ve kitapçım.biz bir etkinlik yapmıştı , en iyi kpss hocaları ile 10 günlük bir ağır program düzenlemişti , onlar sayesinde 83 alıp atandım ATT olarak :)
İsim verecek olursam ;
Tarih için Ramazan Yetgin çok iyidir , evveliyat diye de sitesi var , tüm konuların videoları var . onları en az 1 kez izlemelisiniz bence .
Coğrafya için Bayram Meral'in bir kitabı war yeni çıkarttıgı , onu temin ederseniz coğrafyadan da pek korkmanıza gerek kalmaz .
Anayasa için bizim bi hocamız ve onun 50 sayfalık kitabı wardı , o kitap sayesinde 14 net yapmıştım ama hatırlayamadım hocanın adını malesef.

İşte halimden anlayan biri :) Merhaba hocam... Biliyorsunuz meslek aşırı rağbet görmeye başladı ben de bir an önce atanıp kurtulayım diyorum. Bu yüzden 85 ve üzeri için çalışacağım.

Ramazan Yetgin'i bir arkadaşım daha önerdi. Kesinlikle bakacağım. Yalnız 2014 yılındaki kpss'de evveliyat'ın tarih soru bankasını almıştım ama sorular gerçekten çok saçma gelmişti :) Şu an Tarih'in Pusulası kitabına çalıyorum.

Çoğrafya kitabını da temin edeceğim.

Hatırlarsanız yazın lütfen :)

Çok teşekkürler yorumunuz için...

Anayasa hocamızı da hatırladım şimdi , Tolga hoca idi . Ama soyadını hatırlayamadım . Bursa'daki 1-2 kitapçı hariç kitabı satılmadı diye biliyorum zaten . Paramedicler bu sene 79-80 ile kapatacak gibi , 85 garanti bir puan olur , ama nokta tercihi yapmayı da beklememelisiniz 85 ile .
Bu sırada ekstra tavsiye olarak işyeri hemşireliğini önerebilirim size , onun sertifikasını aldıkdan sonra atanana kadar işyeri hemşiresi olarak çalışabilirsiniz .

Anayasa hocamızı da hatırladım şimdi , Tolga hoca idi . Ama soyadını hatırlayamadım . Bursa'daki 1-2 kitapçı hariç kitabı satılmadı diye biliyorum zaten . Paramedicler bu sene 79-80 ile kapatacak gibi , 85 garanti bir puan olur , ama nokta tercihi yapmayı da beklememelisiniz 85 ile .
Bu sırada ekstra tavsiye olarak işyeri hemşireliğini önerebilirim size , onun sertifikasını aldıkdan sonra atanana kadar işyeri hemşiresi olarak çalışabilirsiniz .

O kadar yüksek olur mu gerçekten? 85 ile istediğim yere gidemeyeceksem işim zor demektir :)

Lisede hemşirelik okudum ben. İşyeri hemşireliği sertifikasını nasıl alacağım?

Yılda 1 defa eğitimleri oluyor , 45 saat uzaktan , 45 saat örgün gibi , bunun sonunda sınava giriyorsunuz 60 ve üstü alırsanız sertifikayı veriyorlar .

biraz internette araştırabilirsiniz , şuanda bayağı aranan birşey :)

Yılda 1 defa eğitimleri oluyor , 45 saat uzaktan , 45 saat örgün gibi , bunun sonunda sınava giriyorsunuz 60 ve üstü alırsanız sertifikayı veriyorlar .

Peki hocam, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler :)

Hocam siz kaç netle 83 puan almıştınız?

İsim verecek olursam ;
Ya kitabın adını ?

Hocam siz kaç netle 83 puan almıştınız?

Kusura bakmayın biraz geç cevap veriyorum ama;
Türkçede 24 net,
Matematikte 3 net,
Tarih 25.küsür net,
Coğrafya 13 net,
Anayasa 13.küsür net.

Tolga hoca'nın kitabının adını da malesef hatırlamıyorum.

Türkçede 24 net,
Matematikte 3 net,
Tarih 25.küsür net,
Coğrafya 13 net,
Anayasa 13.küsür net.

Ekran görüntüsü atar mısınız? :)

Türkçede 24 net,
Matematikte 3 net,
Tarih 25.küsür net,
Coğrafya 13 net,
Anayasa 13.küsür net.

Yanlis anlasilmamisimdir umarim... Ekran goruntusu istedim cunku internetteki bilgilere gore cok daha fazla puan almaniz gerekiyordu. Tesekkurler :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı