Kreatin alınmalı mı?

saphary

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600, RX590, 16GB, Corsair Delta Spec
Meslek
Boş İşler Erbabı
Gainer ve düzenli beslenmeyle yavaş yavaş kilo alıyorum. 3 haftada 6 kilo alarak 53 kiloya çıktım. Ayrıca 15 yaşındayım ve 2 haftadır spora gidiyorum. İnternetten araştırdığıma göre protein tozu yerine kreatin almak daha mantıklı geliyor.

Şimdi iki tane marka dikkatimi çekti:
Ronic 700gr (270 TL)
Hardline 1000gr (330 TL)

Epey bilgisiz olduğumdan Hardline olanın tam olarak kreatin olduğundan bile emin değilim. Ronic’in sitesine giderek Hardline üründeki ile değerleri karşılaştırdım ve Hardline anladığım kadarıyla daha iyi çıktı.
Sizce hangisini almalıyım, ne yapmalıyım?

Not: 80 yaşına kadar yaşamak gibi planlarım yok. Kalp büyümesidir, kilo aldırmasıdır falan önemsiz.

@emircanunlts

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun yıllardır spor yapan biri olarak 15 yaşında kreatin kullanmanı pek uygun bulmuyorum. Kreatinin amacı yoğun spor yapanlar ve özellikle ağır çalışan bireylere daha uygun buluyorum. Su tüketimine dikkat etmek gerekiyor ayrıca. Kendim hiç kullanmadım fakat BCA ve protein tozuyla ciddi gelişme sağladığım yıllar oldu.
@emircanunlts hocam kullandıysanız yorumu size bırakıyorum.

Düzenli besleniyorsan ve protein ihtiyacını karşılıyorsan, protein tozuna gerek yok. Bu durumda BCAA'ya da gerek kalmıyor fakat ek olarak toparlanmaya yardımcı olduğu için yine alınabilir.

Eğer sporda yeniyseniz, kreatine gerek yok. Attığınız kreatin markaları da kalitesiz, illa kullanmak istiyorsanız başka marka önerebilirim.

Düzenli besleniyorsan ve protein ihtiyacını karşılıyorsan, protein tozuna gerek yok. Bu durumda BCAA'ya da gerek kalmıyor fakat ek olarak toparlanmaya yardımcı olduğu için yine alınabilir.

Eğer sporda yeniyseniz, kreatine gerek yok. Attığınız kreatin markaları da kalitesiz, illa kullanmak istiyorsanız başka marka önerebilirim.
Fiyatı uygun bir şeyler varsa atın hocam.

Hocam müsaitseniz neden Ronic gibi markaların kötü olduğunu anlatabilir misiniz?

Bilgisayarlarda olduğu gibi MSI, Turbox durumu mu oluyor yoksa?
O markalar piyasada sonradan türeyen markalar ve her zaman en güvenilir yerden almak en iyisidir.

BigJoy-Supplementler-Protein 7 bu işin profesyonelleridir o yüzden bu sitelerden alışveriş yapın. Ucuz etin yahnisi yenmez.

O markalar piyasada sonradan türeyen markalar ve her zaman en güvenilir yerden almak en iyisidir.

BigJoy-Supplementler-Protein 7 bu işin profesyonelleridir o yüzden bu sitelerden alışveriş yapın. Ucuz etin yahnisi yenmez.
Hocam güncel bir Kreatin öneriniz var mı? Yukarıdaki ürün 2 3 haftadır stokta yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı