Kreatin nasıl kullanılır?

xh3nator

Hectopat
Antrenman öncesi mi sonrası mı kullanmak gerek?
Antrenman sonrası ise hemen mi kullanmak gerek?
Günlük kaç gram almak gerek?
Off günlerde kullanılmalı mı?

• Kullandığınız zaman önemli değil, her gün yaklaşık aynı zamanlarda kullanmanız yeterli. Kreatin etkisini konsantre olduktan sonra gösterir.
  • Kilonuza göre değişmekle birlikte günlük 5 gram diyebiliriz.
  • Evet, her gün kullanılmalı.
  • Hayır, belli bir süre sonra kullanmayı bırakmanız gerekmez, sadece günde fazladan 1 litre su içmeyi unutmayın.

• Kullandığınız zaman önemli değil, her gün yaklaşık aynı zamanlarda kullanmanız yeterli. Kreatin etkisini konsantre olduktan sonra gösterir.
  • Kilonuza göre değişmekle birlikte günlük 5 gram diyebiliriz.
  • Evet, her gün kullanılmalı.
  • Hayır, belli bir süre sonra kullanmayı bırakmanız gerekmez, sadece günde fazladan 1 litre su içmeyi unutmayın.

Günde 1 litre su ne kanka çocuğun böbrekleri iflas mı ettireceksin.

Günde 1 litre su ne kanka çocuğun böbrekleri iflas mı ettireceksin.

Fazladan 1 lt su demiş. 3 lt su içiyorsa +1 ekleyip 4 lt içecek. Kreatinin kullanımında fazladan su içmeniz lazım çünkü böbreğe yükleniyorsunuz size tavsiyem önceden bir kan testi yaptırıp kreatinin değerinize baktırmanızdır. Böbreğiniz az çalışıyorsa kreatinin yüklemesi zarar verebilir.

Fazladan 1 lt su demiş. 3 lt su içiyorsa +1 ekleyip 4 lt içecek. Kreatinin kullanımında fazladan su içmeniz lazım çünkü böbreğe yükleniyorsunuz size tavsiyem önceden bir kan testi yaptırıp kreatinin değerinize baktırmanızdır. Böbreğiniz az çalışıyorsa kreatinin yüklemesi zarar verebilir.

Tam doğru yorum değil diye öyle bir şey yazdım. Adam normalde 3 lt içmiyorsa sıkıntıya girer. Minimum 3 lt içmesi gerekiyor ki fazladan 1 lt daha eklesin.

Femto isimli arkadaşın yazdığı her şey doğru başka bir yorum okumana gerek yok aslında ancak kreatin vücutta +%95 kadarı kaslarda olmak üzere birkaç hafta içerisinde yeterli miktarda birikir ve idmanlara eş zamanlı devam ediyor olsakta bu biriken kreatinin tamamını harcamak sanıldığı kadar hızlı bir süreç değildir.

Şunu demek istiyorum. Sen günde 4-5 gram kreatin alıp 3-4 ay kullandıktan sonra vücutta kesin olarak yeterli miktarı almış ve hali hazırda tutuyor olacaksın zaten haliyle bu noktada 13-15 gün gibi bir ara verirsen bunun performansında, kreatinin getirdiği faydalar bazında hiç bir götürüsü olmaz. Her gün alıyormuşsun gibi faydaları görmeye devam edebilirsin. Tabi burada tam bir gün sayısı vermek zor olsa da ortalama olarak böyle diyebilirim. Ayrıca bu 15 günde vücutta kreatin nedenli oluşabilecek olan olası ödemi birazcık vücuttan uzaklaştırmaya başlamak ve bütçeyi de 15 gün rahatlatmak kötü bir fikir gibi durmuyor. Ancak hayat boyu hiç bırakmadan da kullanabilirsin. Açıkçası bu yorumu farklı bir fikir de duyman için ekledim senin kafana yatarsa böyle yapabilirsin, ben böyle yapıyorum :)

Supplement Gurmesi Youtube Kanalı

Kreatinin kullanımı günlük değildir, hatta çalışması için deponuzda belli bir miktarın üzerinde olması gerekir. Günlük 20gr ile 1 hafta kullanıp sonrasında 3-5gr a düşüren insanlara şahit oldum bir problem yaşamamışlardı. Yani 20 gr kullandıkları günler ile depolarını hızlıca doldurup seviyeyi korumak adına günlük 5 olarak sürekli kullanım şekline giriyorlardı mantıksız gelmiyor. Ben spor yapsam da yapmasam da 5gr kullanıyorum her gün tavsiyem de bu şekildedir.

Kreatinin kullanımı günlük değildir, hatta çalışması için deponuzda belli bir miktarın üzerinde olması gerekir. Günlük 20gr ile 1 hafta kullanıp sonrasında 3-5gr a düşüren insanlara şahit oldum bir problem yaşamamışlardı. Yani 20 gr kullandıkları günler ile depolarını hızlıca doldurup seviyeyi korumak adına günlük 5 olarak sürekli kullanım şekline giriyorlardı mantıksız gelmiyor. Ben spor yapsam da yapmasam da 5gr kullanıyorum her gün tavsiyem de bu şekildedir.
Günlük 20 gram kullanım çok sağlıksızdır. Zaten çok kullanımın sıkıntı olduğu da bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Günlük 20 gram kullanım çok sağlıksızdır. Zaten çok kullanımın sıkıntı olduğu da bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
Rica etsem 20 gram kullanılmasının zararlarıyla ilgili bana bir kaynak paylaşabilir misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı