Kreatin saç döker mi?

irsuya

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Mersin
Sorum başlıktaki gibidir. Genetik bir tık saç dökülmesine yatkın, ben 15 yaşındayım şu an, saçımda herhangi bir seyreme yok. Anne tarafında dökülme yok, baba tarafında dökülme var. Riske girmeyip kullanmak istemesem de kullan diyorlar, kafam karışmadı değil.

@mr.esat

Son düzenleme:
Hocam genetik olarak dökülecekse ne kullanırsan kullan dökülür. 3 yılda dökülecekse 5 yılda dökülür ama dökülür. Şu zamanda kelliği pek dert etmemek lazım bende de aynı sorun var umurumda değil eğer çok dökülürse ektiririm. O zamana kadar belki farklı bir şey icat falan edilir bilmem. Kreatin kullanıp dökülme yaptı diyen duymadım çevremde kullananlardan bildiğim kadarıyla...Ayrıca her şeyin fazlası zarar

Hocam genetik olarak dökülecekse ne kullanırsan kullan dökülür. 3 yılda dökülecekse 5 yılda dökülür ama dökülür. Şu zamanda kelliği pek dert etmemek lazım bende de aynı sorun var umurumda değil eğer çok dökülürse ektiririm. O zamana kadar belki farklı bir şey icat falan edilir bilmem. Kreatin kullanıp dökülme yaptı diyen duymadım çevremde kullananlardan bildiğim kadarıyla...Ayrıca her şeyin fazlası zarar

Benim saçımın döküleceğini sanmıyorum açıkçası, 2 tane 20-25 yaşlarında kuzenim var, onların saçı fazlasıyla gür hatta bir tanesi Fitness'la ilgileniyor, creatine kullanıyor mu bilmiyorum soracağım şimdi.

Instagram'da, YouTube'da gördüğüm videolardan kreatin yüzünden saçım döküldü diyen insanlar var yok değil ama garanti kreatin döker diye bir şey sporcular da demiyor.(yine bilindik YouTuber'lardan, Instagram'dan gördüğüm, okuduğum yazılarla bunları söyleyebiliyorum.) Bilgi sahibi değilim fikir sahibi olabilirsin diye söylenenleri aktarıyorum.

Kreatin dökülmeyi daha da erkenden başlatır diye biliyorum, benim de babamin saçları pek olmadığı için kullanmıyorum.

Sorum başlıktaki gibidir. Genetik bir tık saç dökülmesine yatkın, ben 15 yaşındayım şu an, saçımda herhangi bir seyreme yok. Anne tarafında dökülme yok, baba tarafında dökülme var. Riske girmeyip kullanmak istemesem de kullan diyorlar, kafam karışmadı değil.

@mr.esat
Genetik varsa hızlandırabilir.

Sendeki olay genetik, kreatin kullansanda, kullanmasanda o saç ileride dökülecek.

Saç genlerinj anne tarafindan aliyoruz diye biliyorum, anne tarafinda dokulme yok. Baba tarafinda ise sadece babamin saci dokulmus. O da kucuk yasta sigara icmeye başladığından, kendini cok yiprattiğindan diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı