Kredi çekerek iPhone 13 almak mantıklı mı?

Alfirk

Kilopat
Normalde iPhone 11 alacaktım ama birikim yapamıyorum her maaş büyük oranda harcıyorum başka şeylere.

Yani illaki biriktiriyorum ama bu sefer iPhone 11'inde fiyatı artıyor. Yani birikimle almam 2.5 - 3 ayı bulur.

Kredi kartına taksit olsa öyle alacaktım ama o da yok.

Kredi çeksem 30.000 TL ayda 7.500 şeklinde 4 ayda ödeyip iPhone 13 alsam mantıklı olur mu? Yoksa eziklik mi olur yaptığım?

Telefon için kredi çekmek mantıksız bence. Bunun yerine Hepsiburada'da alışveriş kredisi gibi bir şey vardı galiba. 3-4 taksitle faizsiz geri ödüyosunuz. Birkaç yakınım bu sistemle iPhone aldılar, hala var mı bilmiyorum.

Öncelikle şöyle bir tavsiye vereyim. Bence maaşının %20 veya %30 kadarından fazlası için borca girme. Ayrıca 4 ay değil de 6 aya bölersen de 30 bin çekeceğin kredi 33-36 arasında geri ödemesi oluyor. Ciddi derecede rahat bir şekilde yaşamıyorsan bu borcun seni zorlayacağını tahmin edebiliyorum. O yüzden dediğim gibi 25K-30K gibi bir maaş alıp bununla rahat yaşayabiliyorsan bu durumu düşün. Diğer türlü gereksiz bir risk.

Değil, telefon bu, iletişim için kullanacaksınız. Kamera olsun ekran olsun daha uyguna benzer performansta ürünler alabilirsiniz. Bir telefona araba parası vermek bana hiç mantıklı gelmiyor.
30 bine araba kalmadı ya.

Geri
Yukarı