Kredi çekerek iPhone 13 almak mantıklı mı?

Normalde iPhone 11 alacaktım ama birikim yapamıyorum her maaş büyük oranda harcıyorum başka şeylere.

Yani illaki biriktiriyorum ama bu sefer iPhone 11'inde fiyatı artıyor. Yani birikimle almam 2.5 - 3 ayı bulur.

Kredi kartına taksit olsa öyle alacaktım ama o da yok.

Kredi çeksem 30.000 TL ayda 7.500 şeklinde 4 ayda ödeyip iPhone 13 alsam mantıklı olur mu? Yoksa eziklik mi olur yaptığım?

iPhone 13 yerine ikinci el 13 Pro almanı tavsiye ederim.

Telefon için kredi çekmek mantıksız bence. Bunun yerine Hepsiburada'da alışveriş kredisi gibi bir şey vardı galiba. 3-4 taksitle faizsiz geri ödüyosunuz. Birkaç yakınım bu sistemle iPhone aldılar, hala var mı bilmiyorum.
Alışveriş kredisi 12 Bin TL'yi geçen telefonlarda maksimum 3 ay oluyor ve faizsiz gözüküyor bazı bankalar için. Ancak aylık 9.7K ödemek zor bence.

Normalde iPhone 11 alacaktım ama birikim yapamıyorum her maaş büyük oranda harcıyorum başka şeylere.

Yani illaki biriktiriyorum ama bu sefer iPhone 11'inde fiyatı artıyor. Yani birikimle almam 2.5 - 3 ayı bulur.

Kredi çeksem 30.000 TL ayda 7.500 şeklinde 4 ayda ödeyip iPhone 13 alsam mantıklı olur mu? Yoksa eziklik mi olur yaptığım?
Hocam maddi durum gg olur. Daha iyi Android telefonlar var. O kadar kredi çekip 13 almak evet eziklik olur. İster 11 al ya da daha iyi performans veren Android telefonlara bak. Mesela Redmi Note serisinden alabilirsin. Samsung S serisinden bir telefon alabilirsin.

Bence kredi çekmeye değmez.

Geri
Yukarı