Kredi çekip iPhone 13 Pro alınır mı?

9 ay vade ile kredi çekip iPhone 13 Pro almayı düşünüyorum.
Ama kenarda o telefonu alabilecek birikimlerim de var sizce o birikimleri bozdurup mu almalıyım yoksa kredi çekip hem o krediyi öderken hem de birikim yapmaya devam mı etmeliyim?

Bir telefon için borca girmek ve kara gün akçesini harcamak bence mantıksız.

Ama ben bir telefon aldın mı en az 6-7 sene kullanıyorum. Yani ben öyle 2-3 senede bir telefon değiştiremeyi sevmem. Şu an elimdeki telefonda 6s ve 7 senedir kullanıyorum. Şimdi alacağım telefonu da gittiği yere kadar uzun yıllar kullanmak istiyorum o yüzden iyi bir model almak istiyorum apple markasına alıştığım için de Apple marka bir telefon istiyorum. Apple eskiyen modellerinden güncellemeleri kaldırdığı için o yüzden son 1-2 yılda çıkan telefonu almam şarttı ki en az 6-7 sene kullanabileyim.

Ama ben bir telefon aldın mı en az 6-7 sene kullanıyorum. Yani ben öyle 2-3 senede bir telefon değiştiremeyi sevmem. Şu an elimdeki telefonda 6S ve 7 senedir kullanıyorum. Şimdi alacağım telefonu da gittiği yere kadar uzun yıllar kullanmak istiyorum o yüzden iyi bir model almak istiyorum Apple markasına alıştığım için de Apple marka bir telefon istiyorum. Apple eskiyen modellerinden güncellemeleri kaldırdığı için o yüzden son 1-2 yılda çıkan telefonu almam şarttı ki en az 6-7 sene kullanabileyim.

GM5 Pro ile 5 sene geçiren akrabam var ve hala kullanıyor. Seçim size kalmış. Konuya yazanlar sadece kendi fikierini söyledi.

Ülkenin şu anki mevcut şartlarında TL ile her şey alınır, sorulması gereken sizin iPhone 13 Pro'ya gerçekten ihtiyacınız var mı? Aynı telefona 6-7 yıl tamah etmek zorunda kalacağıma yarı fiyatına High-End model bir Android cihaz alıp 3 sene sonra değiştirmeyi tercih ederdim.

9 ay vade ile kredi çekip iPhone 13 Pro almayı düşünüyorum.
Ama kenarda o telefonu alabilecek birikimlerim de var sizce o birikimleri bozdurup mu almalıyım yoksa kredi çekip hem o krediyi öderken hem de birikim yapmaya devam mı etmeliyim?

Ama ben bir telefon aldın mı en az 6-7 sene kullanıyorum. Yani ben öyle 2-3 senede bir telefon değiştiremeyi sevmem. Şu an elimdeki telefonda 6S ve 7 senedir kullanıyorum. Şimdi alacağım telefonu da gittiği yere kadar uzun yıllar kullanmak istiyorum o yüzden iyi bir model almak istiyorum Apple markasına alıştığım için de Apple marka bir telefon istiyorum. Apple eskiyen modellerinden güncellemeleri kaldırdığı için o yüzden son 1-2 yılda çıkan telefonu almam şarttı ki en az 6-7 sene kullanabileyim.

Herkes kendine göre yazmış. Geçen sene alsanız şu an 2. elde aldığınız fiyatın TL bazında 2 katı olmuştur bile. Geçen sene 15.999 TL'den satılmış 13 Pro 128 GB. Şu an kaç para?
Kredi ile kim zararda Allah aşkına seneye belki 60.000 TL olacak. Yazan arkadaşlar adam 3 sene kredi çekse az az ödese o zaman belki de seneye telefeon artmayacak mı? Hal böyle olunca daha arkadaş taksidin 3'te 1'ini ödeyince telefon parasının katını çıkarmış olacak. Onu satıp en kral Android'i de alabilir bu arada üstüne para kalır cebine.

Geçen sene 16 bin olan 13 Pro 128 GB şu anda kutusundan çıksın, geri satmaya kalk taş çatlasın 21000 TL eder. 1 kuruş fazla vermezler.

Hocam iPhone 13 22.5'dan alınıyorken prosunu 21'e satacaksınız sanırım. Eğer öyle bir niyetiniz varsa TR garantili ve kutulu hemen alabilirim. 1 sene garantisi kalması yeterli yani çıktığında aldıysanız tamamım ben. Çok hayalperestsiniz iPhone konularına alakasız yorumlar yapıyorsunuz. Kafadan rakamlar sallıyorsunuz yanlış yönlendiriyorsunuz insanları.

Geri
Yukarı