Kredi kartı çıkarma ve taksit yapma

MEhmet1278

Yoctopat
Daha fazla  
Üniversite öğrencisiyim ve taksitle oyun konsolu almak istiyorum. Mesela alacağımız şey düz hesap 2400 TL diyelim. 6 taksit her ay 400 TL çekecek diyelim. Biz bunu almak için 2400 TL paramız olması gerekiyor mu yoksa her ay taksit günü karta 400 TL yükleyip taksidi ödeyebiliyor muyuz? Ay sonu kira, ihtiyaç vs. her şeyi tamamladıktan sonra 400-600 TL arası param kalıyor. Biriktirip alacağıma böyle imkan varsa direk almam daha mantıklı. Ve kredi kartı ne çıkarabilirim? Fazla bilgim yok bu konularda, aydınlatırsanız sevinirim.

Öğrencilere kart veren bankalar var ama 2400 gibi bir limit almanız biraz imkansız, tabii işiniz yoksa. Ayrıca taksitlendirme yapmak için 2400 TL limitinizin olması gerekiyor. Limitiniz var ise taksitlendirebiliyorunuz.

Öğrencilere kart veren bankalar var ama 2400 gibi bir limit almanız biraz imkansız, tabii işiniz yoksa. Ayrıca taksitlendirme yapmak için 2400 TL limitinizin olması gerekiyor. Limitiniz var ise taksitlendirebiliyorunuz.

4 bin civarı para geçiyor elime. İşim var fakat resmi bir şey değil yani, sadece para geliyor. Dediğim gibi 400-600 arası para kalıyor. Yani alamıyorum bu şekilde değil mi?

Gördüğüm kadarıyla alamazsınız maalesef. Öğrencilere özel bir karta başvurun şimdiden, limitizin çıksın. Onu artırırsınız. Kredi kartları böyle çalışıyor. Resmi bir işiniz olsa limitiniz daha yüksek çıkardı. Bazı yerler senet ile taksitlendirebiliyorlar ama aldıkları oranlar gerçekten çok yüksek. Bulaşmanızı önermem.

Bankaların öğrencilere özel kartları var, genç kart olarak da geçebiliyor.
Kart limitin yeterse ancak taksit yapabilirsin, 400-600 kalırsa yapamazsın. İçinde 2400 TL olacak, ve o parayı sen kullanamayacaksın, her ay kaç taksit yaptıysan o miktarı çekecek.
Aylık gelirine göre kart limitin belirlenir, kredi borçlarını düzgün ödüyorsan, hesabına düzenli gelir geliyorsa limit arttırma başvurusu yapabilirsin, ama çoğu banka öğrenciye vermek istemez o yüzden miktarları var.
Kredi kartı yerine, ödeyebileceğini düşünüyorsan bankadan kredi çekmen daha mantıklı olur ama dediğim gibi hiçbir banka öğrenciye kredi vermek istemez ayriyeten kredi çekmek için en az 3 ay sigortalı çalışmış oluyor olman gerekir.

Kartın limiti varsa 400-600'ü bankaya atıp ödersin. Kredi kartı şöyle çalışıyor;
Sana bir kart veriyorlar, bununla yapabileceğin toplam alışveriş 2500 TL. Yani sen bankaya maksimum 2500 TL borçlanabiliyorsun. Daha fazla değil. Kalkıp 2600 liralık bir şey almaya kalkarsan limit yok diyor. 2400 liralık bir ürün aldın. Bunu 6 taksite böldürdün. Bankaya artık 2400 lira borcun var. Bunu ayda 400 TL şeklinde ödemen gerekiyor. Ödemezsen kredi notun düşüyor ve faiz biniyor. Eğer minimum tutarı ödersen kredi notunda değişme olmuyor ama yine de faiz biniyor. Sen taksitlerini ödedikçe kartının limiti açılmaya başlıyor. 2500-2400 = 100 TL limitin kalmışken ödeme yaptığında 100 + 400 = 500 TL limitin oluyor. Ama sana 2500 TL limit verirler mi? Orası ayrı bir konu. Enpara dene. 4 bin tl gelirin olduğunu belirt. Dene bir şansını.

Kartın limiti varsa 400-600'ü bankaya atıp ödersin. Kredi kartı şöyle çalışıyor;
Sana bir kart veriyorlar, bununla yapabileceğin toplam alışveriş 2500 TL. Yani sen bankaya maksimum 2500 TL borçlanabiliyorsun. Daha fazla değil. Kalkıp 2600 liralık bir şey almaya kalkarsan limit yok diyor. 2400 liralık bir ürün aldın. Bunu 6 taksite böldürdün. Bankaya artık 2400 lira borcun var. Bunu ayda 400 TL şeklinde ödemen gerekiyor. Ödemezsen kredi notun düşüyor ve faiz biniyor. Eğer minimum tutarı ödersen kredi notunda değişme olmuyor ama yine de faiz biniyor. Sen taksitlerini ödedikçe kartının limiti açılmaya başlıyor. 2500-2400 = 100 TL limitin kalmışken ödeme yaptığında 100 + 400 = 500 TL limitin oluyor. Ama sana 2500 TL limit verirler mi? Orası ayrı bir konu. Enpara dene. 4 bin tl gelirin olduğunu belirt. Dene bir şansını.
Enpara 1 yıl düzenli şekilde 500 liralık kartımı ödedim defalarca 1300 limit istedim vermediler. 1 yılın sonunda 1000liraya çıkarabildim.

Enpara 1 yıl düzenli şekilde 500 liralık kartımı ödedim defalarca 1300 limit istedim vermediler. 1 yılın sonunda 1000liraya çıkarabildim.
Kart haricinde hesaba giren çıkan paraya, parayı nasıl kullandığınıza dair incelemeler sonunda limit yükseltiyorlar. Kardeşim 750 TL limit ile başladı. Ayda 3k'ya yakın para hesabına giriyor ve harcanıyor. Tahminen senin bir senelik süreç onda 4-5 ay sürecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı