Kredi kartı ile taksitli alışveriş sistemi nasıl işliyor?

Peki benim aylık gelirim 3000tl garanti bankası bana 6000tl yi taksitlendirebileceğim bir sistem yapabilir mi? Diyelim 2000tl limitli kredi kartımız var buna 6000tl yi taksitlendiremiyor muyuz her ay benim kartımdan 1000tl çeksin ben 1000tl yi faizi ile ödeyeyim. Sanırım öyle çalışmıyor değil mi :/

Peki benim aylık gelirim 3000tl garanti bankası bana 6000tl yi taksitlendirebileceğim bir sistem yapabilir mi? Diyelim 2000tl limitli kredi kartımız var buna 6000tl yi taksitlendiremiyor muyuz her ay benim kartımdan 1000tl çeksin ben 1000tl yi faizi ile ödeyeyim. Sanırım öyle çalışmıyor değil mi :/
Nasıl buraya geldim bilmiyorum ama çok eskimeden cevaplayayım. Bankanız size ödeyemeyeceğiniz tutarlarda bir kart vermez. Yani limitiniz orantılı olur geliriniz ile. Şöyle söyleyeyim kredi kartı limitiniz 2000 TL ise 6000 TL'lik ürünü taksitlendiremezsiniz. Alacağınız ürünün toplam tutarı limitinizi geçemez. 5000 TL limitiniz var diyelim ve siz 3000 TL ürünü taksitle aldınız. Limitinizin 3000 TL'sine bloke koyuyorlar.

Nasıl buraya geldim bilmiyorum ama çok eskimeden cevaplayayım. Bankanız size ödeyemeyeceğiniz tutarlarda bir kart vermez. Yani limitiniz orantılı olur geliriniz ile. Şöyle söyleyeyim kredi kartı limitiniz 2000 TL ise 6000 TL'lik ürünü taksitlendiremezsiniz. Alacağınız ürünün toplam tutarı limitinizi geçemez. 5000 TL limitiniz var diyelim ve siz 3000 TL ürünü taksitle aldınız. Limitinizin 3000 TL'sine bloke koyuyorlar.
Hayır gayet gittim 8000tl lik ekran kartına 5000tl nakit ödedim kalanını taksitlendirdim

Hayır gayet gittim 8000tl lik ekran kartına 5000tl nakit ödedim kalanını taksitlendirdim
Bir dakika ama arada fark var. Ben sizin şöyle anladığınızı düşünmüştüm. Kart limiti 2000 ama 4000 TL ürünü alabilir miyiz 2000x2 1000x4 taksitle vs. tarzı bir soru soruyorsunuz sandım.

Taksitle alışveriş yaparken şöyle bir sorunda ortaya çıkıyor: Vade farkı. Örnek 200TL'lik mal aldın. Tek çekim yaparsan 200TL ödersin ama taksit arttıkça üstüne üstüne belirli miktar para ekler. 12 taksit yaptın diyelim. Total'de örnek 260TL ödersin. 6taksit yaptın diyelim. Total'de 245TL ödersin. Bazı kartlarda 3aya kadar fark koymuyor. Bu satıcı ve banka ile alakalı. Bir de bir dipnot daha yanlış hatırlamıyorsam 800TL üzeri alışverişe taksit yapılamıyor şu an. Devlet yasakladı. Sanırım dışardan mal gelmesi istenmiyor. Yurt dışından gelen ürünlerede yüksek vergi koyulması bu sebepten.

Olay şöyle oluyor. Diyelim 800 TL'lik alışveriş yaptın ve bunu 200 TL ile 4 taksite böldürdün. Kartında da 1000 TL limit var. Bu 800 TL bloke oluyor ve sen her ay 200 TL taksitini ödüyorsun.
Merhaba hortlattım biraz ama bir şey merak ediyorum. Şimdi benim kredi kartımda 2000tl limit var 4500 civarında bir telefon alıcam bu kartla alabilir miyim ?

Ben şunu merak ediyorum. Ben 75 TL'lik bir alışveriş yaptım, bunu 9 taksite böldürdüm diyelim bu alışverişte kartımdan 75 TL'yi çekip o para üzerinden 8 TL olarak mı ödüyor yoksa her ay 8 TL çekerek 75 TL'den geri kalan parayı alabiliyor muyum?

Yeni konular

Geri
Yukarı