Kredi kartı limiti nasıl artar?

Everythink

Hectopat
18 yaşına yeni girdim ve kredi kartı çıktı limit düşük fakat olsun çıkması bile mucize bence. :D daha okul bitmemiş sonuçta. Her neyse. Nasıl işliyor bu işler? Neye göre limit yükseliyor? Yaza kadar araba kiralayacak kadar yükselir m? İ 2 bin TL limit 5 -6 bin olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sabit herhangi bir gelirin olmadığı için limitinde artış olmaz. SGK'lı bir işe başladığında kartı aldığın bankaya gidip gelir beyanı yaparsan kart limitinde düzenleme yaparlar.

2. bir yöntem olarak da elinde bir birikimin varsa o birikimi komple kartı kullandığın bankanın hesabına yatırıp şubeye gidip birikimini tanımlatırsan yine limit artımı yapabiliyorlar.

Sabit herhangi bir gelirin olmadığı için limitinde artış olmaz. SGK'lı bir işe başladığında kartı aldığın bankaya gidip gelir beyanı yaparsan kart limitinde düzenleme yaparlar.
Kredi kartı ya da KMH hesap limitlerinizin yükselmesi için sigortalı bir işte çalışma zorunluluğu yok. Belirtmek isterim.

22 yaşındayım hiçbir sigortalı işte çalışmadım daha önce ilk kredi kartımı 19 yaşında aldım 2 bin₺ limit ile iş bankasından daha sonra Garanti Bankasından 1 yıl sonra 4 bin₺ limit ile aldım ve sonra KuveytTürk'ten 2 bin₺ ile aldım. Şu anda Ziraat'e de bir kartım bulunuyor ve toplamda 36 bin₺ limitim var. Öğrenci iseniz, öğrenci olduğunuz süre boyunca yaptığınız harcamalara istinaden limitiniz yükselir. Kartların otomatik limit yükseltmesine onay verin sadece.

Kredi kartı ya da KMH hesap limitlerinizin yükselmesi için sigortalı bir işte çalışma zorunluluğu yok. Belirtmek isterim.

Yanlışın var.
Garanti Bankası'ndan 2022 ve 2023 yılları boyunca 12 ay maaş aldım.
Migros'ta çalışıyorum ve Garanti Bankası ilk başta düşük limitli kredi kartı göndermişti.
Daha sonra 12 ay aynı bankadan maaş alınca limiti yükseltmek için SMS gönderdiler.

Gelir durumuna bağlı daha fazla limit teklifi sunuyorlar o tarafı var.

Yanlışın var.
Sizin özelinizde kredi skorunuzla alakalı bir probleminiz olabilir.

Sigortam yok. Uzaktan, yurt dışında bir şirkette çalışıyorum. Kendime sadece 2. seviye ÖSS yaptırıyorum başıma sağlıkla ilgili bir iş gelirse falan diye. SGK ile alakam yok yani. Güzel de KK ve KMH limitlerim var.

Geri
Yukarı