Kredi kartı limiti üzerinde alışveriş yapılır mı?

zvack

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar, ben 3400TL'lik satış yapacağım ama kredi kartımın limiti 2500 TL (garanti) ne yapmam gerek 3400 TL yine de yüklenir mi karta?

Kredi kartına 900 TL yatırarak kullanılabilir limiti 3400 TL'ye yükseltirsiniz. Hatta taksitli alışveriş yaparsanız ilk birkaç ay ekstre borcunuz da olmaz. Sebebi kullanılabilir limitin üzerine ekstra para yatırdığınız için.

Evet ATM'den hesabınıza attığınız 900TL ile kredi kartınıza borç ödeme şeklinde ödeme yaptığınızda limitiniz yükselecek.

Herhangi bir zararı var mıdır o 900 TL'yi yine kullanabilecek miyiz? Herhangi bir fikrim yok bu konuda o yüzden fazla soru soruyorum.

Herhangi bir zararı var mıdır o 900 TL'yi yine kullanabilecek miyiz? Herhangi bir fikrim yok bu konuda o yüzden fazla soru soruyorum.

Hayır zararı olmaz, sen kredi kartı limitini nakit ekleyerek yükseltiyorsun. Bankanın bundan bir artısı zaten yok senin kredi kartı limitin yine bankanın belirlediği kadar + eklediğin para senin paran bankanın değil.

Bu şekilde yapmak istemiyor iseniz tüm limiti taksitli veya normal nakit avans çekin + 900TL ekleyin ve alışverişi yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı