Kredi kartı limitimi arttırabilir miyim?

Birileriyle bu işi yapmana gerek yok. Senin limitini onlar belirlemiyorlar. Banka müdürleri bile kredi kartı limitine müdahale edemez eğer ki gelir belgesi göstermezsen.

Bu yüzden birileriyle konuşup nefesini tüketmene gerek yok güzel kardeşim. Kredi kartı ve avans hesap borçlarını düzenli bir şekilde ödedikten sonra banka senin ödeme geçmişine bakarak kendiliğinden limitini yükseltecektir zaten.

Kendin denemek istersen de kullandığın bankanın mobil uygulamasından KK limit yükseltme başvurusunda bulunabilirsin ama dediğim gibi sürekli kredi ve limit başvurusunda bulunman banka tarafından "bu adamın paraya ihtiyacı var demek ki geliri yetmiyor" diye yorumlanır ve kredi skoruna olumsuz yansır.

Findeks'e üye olup skorunun kaç olduğuna bakıp buraya atar mısın? 3 günlük ücretsiz kullanım verdikleri için görebilirsin kredi skorunu para vermeden.
1297 kredi notum. 3800 TL borç gösteriyor fakat 1600 TL kk borcum var ilerki dönemlerde ödenecek şekidle. Pardon dönem içi harcamam dahilmiş ona.

Burdan skorun nasıl hesaplandığını görebilirsin. Buna göre devam et. İlerleyen zamanlarda da limitlerinin kendi kendine yükseldiğini görürsün. Dediğim gibi aşırı başvuru yapma. Skorun zamanla ama yavaş yavaş yükselecektir.

Burdan skorun nasıl hesaplandığını görebilirsin. Buna göre devam et. İlerleyen zamanlarda da limitlerinin kendi kendine yükseldiğini görürsün. Dediğim gibi aşırı başvuru yapma. Skorun zamanla ama yavaş yavaş yükselecektir.
Tamamdır teşekkür ederim. Yakın dönemde bir alışverişte kullanmak için bu kadar uğraştım yükseltmeye ama beklemek lazım gibi.

Bir de kredi notum neden bu kadar düşük olabilir? Daha 1 yıllık kullanıcıyım diye mi? Çünkü ne nakit avans çektim ne uzun süre erteledim borcu. Limiti de dibine kadar kullanırım genelde. Hem etkisi olur mu bilmiyorum ama bankada da iyi bir yatırım varlığım var.

Ekran Resmi 2023-12-09 22.58.59.png

Yatırımın ne olarak var? Boşta TL olarak duruyorsa hiçbir bankanın umrunda olmaz öylece duran para. Onu bir şekilde değerlendirmen lazım.

Kredi skorunda "bu kadar düşük" diyeceğin kadar düşük değil. Çok fazla kredi geçmişin olmadığı için orta seviyede şu an skorun. Ben 2016'dan beri kredili ürün kullanıyorum ve 1 kere ürün gecikmem var geçmişimde. Buna rağmen skorum 1700 küsürlerde gidip geliyor. 1800'ü göremedim daha. : ))

Yatırımın ne olarak var? Boşta TL olarak duruyorsa hiçbir bankanın umrunda olmaz öylece duran para. Onu bir şekilde değerlendirmen lazım.

Kredi skorunda "bu kadar düşük" diyeceğin kadar düşük değil. Çok fazla kredi geçmişin olmadığı için orta seviyede şu an skorun. Ben 2016'dan beri kullanıyorum ve 1 kere ürün gecikmem var geçmişimde. Buna rağmen skorum 1700 küsürlerde gidip geliyor. 1800'ü göremedim daha. : ))
Hisse ve altın.

Anladım uzun vaadeli iş yani.

Geri
Yukarı