Kredi kartı limitimi arttırabilir miyim?

Hangi banka? Garanti indirdim kredi kartı oluşturdum Bonus Flex'i. Geliri 25.000₺ yazdım (alakasız) 24.000₺ anında basım sürecine girdi. Sende dene istersen.
Garanti benim de.

Çok fazla limit arttırım talebinde bulununca otomatik reddediliyor olabilir mi? Bu 4. veya 5. deneyişim.

Üniversite öğrencisiyim, gayriresmi olarak aylık 12500 TL gelirim var. Bonus kartım var 1.5K limitle başladım 1 sene önce, müşteri temsilcisiyle konuşarak 5K'ya çıkardım, sonra da bankanın teklifiyle 10K'ya çıkarıldı. Şimdi de taksitli alışveriş yapabilmek için 20K'ya çıkarmak istiyorum fakat sistem değişmiş sanırım, bankayı arayıp müşteri temsilcisine bağlanmadan reddediliyor. Bankaya gidip gelirin düzenli olduğunu ispatlasam yasal olarak 20K limite çıkma hakkını kazanır mıyım?

Not: Sigortam yok.
Müşteri temsilcisine falan ihtiyacın yok. Resmi gelirinin 4 katına kadar kredi kartı limiti alabilirsin. Banka uygulamasına gir. Kredi kartı limit yükseltmeyi dene. Olursa olur, olmazsa diğer ay denersin. Sürekli kredi ve kredi kartı limiti yükseltme başvurusu yapmak kredi notunu düşürür.

Harçlık ve patrondan burs.
Patronundan aldığın bursu ek gelir olarak gösterebilirsin bu arada.

Müşteri temsilcisine falan ihtiyacın yok. Resmi gelirinin 4 katına kadar kredi kartı limiti alabilirsin. Banka uygulamasına gir. Kredi kartı limit yükseltmeyi dene. Olursa olur, olmazsa diğer ay denersin. Sürekli kredi ve kredi kartı limiti yükseltme başvurusu yapmak kredi notunu düşürür.
Resmi gelirim yok işte. Önceki sefer yapmışlardı, bir şekilde müşteri temsilcisine bağlanıp denerim artık. Veya şubeye giderim. Öğrenci kartı alsam onun da limiti düşük. Bu ekonomide taksitsiz bir şey almak aptallık oluyor.

Patronundan aldığın bursu ek gelir olarak gösterebilirsin bu arada.
Dikkate alınacak bir rakam değil ama.

Resmi gelirim yok işte. Önceki sefer yapmışlardı, bir şekilde müşteri temsilcisine bağlanıp denerim artık. Veya şubeye giderim. Öğrenci kartı alsam onun da limiti düşük. Bu ekonomide taksitsiz bir şey almak aptallık oluyor.
Birileriyle bu işi yapmana gerek yok. Senin limitini onlar belirlemiyorlar. Banka müdürleri bile kredi kartı limitine müdahale edemez eğer ki gelir belgesi göstermezsen.

Bu yüzden birileriyle konuşup nefesini tüketmene gerek yok güzel kardeşim. Kredi kartı ve avans hesap borçlarını düzenli bir şekilde ödedikten sonra banka senin ödeme geçmişine bakarak kendiliğinden limitini yükseltecektir zaten.

Kendin denemek istersen de kullandığın bankanın mobil uygulamasından KK limit yükseltme başvurusunda bulunabilirsin ama dediğim gibi sürekli kredi ve limit başvurusunda bulunman banka tarafından "bu adamın paraya ihtiyacı var demek ki geliri yetmiyor" diye yorumlanır ve kredi skoruna olumsuz yansır.

Findeks'e üye olup skorunun kaç olduğuna bakıp buraya atar mısın? 3 günlük ücretsiz kullanım verdikleri için görebilirsin kredi skorunu para vermeden.

Yeni konular

Geri
Yukarı