Kredi kartı önerisi

ibretix

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, 4-5 tane dolgum var. Diş kliniği ödemeyi tek çekim alıyor. Bu yüzden uygulama üzerinden taksit yapabileceğim aynı zamanda Amazon, Hepsiburada gibi sitelerde de kullanabileceğim bir kredi kartına ihtiyacım var. Bir de bu kartlara aylık, yıllık aidat ödüyor muyuz?

Not: Daha önce hiç kredi kartı kullanmadım.

Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Reklam olur mu bilmiyorum ama Kuveyt veya Garanti gibi kurumların Miles&Smiles kredi kartları var. Bu kartları kullanarak hem alışveriş yapıp hem de uçuş milleri kazanabiliyorsunuz. Herhangi bir aidat yok. Sadece limit var. Bir de ödemesini geciktirmemeniz lazım. Takip etmeniz gerek.

Daha önce hiç kredi kartı kullanmadıysanız düşük limitle bir kart verilebilir, tabi gelirinize bağlı. İlk 1 yıl kredi kartı limitiniz gelirinizin en fazla 2 katı olabilir. İlk yıl dolduktan sonra gelirinizin 4 katına kadar çıkabilir limitiniz. Yasal mevzuat bu şekilde ama bazı bankalar takmıyor bol keseden verebiliyor.

Neredeyse bütün kredi kartlarını kullanmış biri olarak puan açısından Maximum, Bonus, Axess ve World kredi kartlarını tavsiye edebilirim. Cardfinans ve Ziraat Bankası kredi kartları bunlar kadar bol puan ve avantaj sağlamıyor BENCE.

Erken taksit kapatma yapan birisi olarak en kolay Maximum kredi kartlarında bunu yapabildim. Maximum Mobil üzerinden taksitler kısmına giriyorum ve kapatıyorum. Bitti gitti. Diğer banklarda bunu yapabilmen için ya müşteri hizmetlerini araman gerekiyor, ya uygulamadan canlı desteğe bağlanman gerekiyor, ya da kart borcunun tamamını ödeyerek kapatman gerekiyor.

Kampanya konusunda da Maximum gayet yeterli ve güzel kampanyalar yapıyor, diğerlerinden altta kalır tarafı yok. Diğer bankalarda puan kazanabilmek için harcamadan ÖNCE kampanyaya katılman gerekirken Maximum da harcamadan SONRA da kampanyaya katılabilirsiniz. Tabi aynı dönem içinde olması gerekiyor. Tutup da harcamadan 2 ay sonra kampanyaya katılmanız bir şey ifade etmeyecektir.

İade konusunda da hızlıca iadeler karta yansıyor. Ben genel olarak Maximum ile hiçbir sıkıntı yaşamadım. Şu an itibarıyla Maximum, Axess, Denizbank, CardFinans kredi kartları kullanıyorum.

Axess tarafında da Chip Para (puan) ile harcamalarını ödeyebiliyorsunuz. Ayrıca Bonus ve Axess kartlardaki puanlarınızı Hepsiburada üzerinde kullanabiliyorsunuz, Maximum'da bu puanla ödeme olayı yok mesela.

Axess kartlarda kampanyadan kazandığınız Chip Paralar direkt olarak karta yansırken Maximum'da kampanyanın bittiği günlerde yansıyor.

Reklam olur mu bilmiyorum ama Kuveyt veya Garanti gibi kurumların Miles&Smiles kredi kartları var. Bu kartları kullanarak hem alışveriş yapıp hem de uçuş milleri kazanabiliyorsunuz. Herhangi bir aidat yok. Sadece limit var. Bir de ödemesini geciktirmemeniz lazım. Takip etmeniz gerek.
Reklam olur mu dediğiniz kısım dikkatimi çekti. Neden reklam olsun ki adam öneri istemiş sizde öneri yapıyorsunuz. Marka adı verince reklam yapmış olmuyorsunuz ki. Ayrıca reklam yapmak suç değil yapabilirsiniz. 😁

Reklam olur mu dediğiniz kısım dikkatimi çekti. Neden reklam olsun ki adam öneri istemiş sizde öneri yapıyorsunuz. Marka adı verince reklam yapmış olmuyorsunuz ki. Ayrıca reklam yapmak suç değil yapabilirsiniz. 😁
Hocam bu gözler neler gördü :). Eşeği sağlam kazığa bağlayalım da.

Geri
Yukarı